41 osób odpowie przed sądem za wyłudzenia kredytów

Policja z Wałbrzycha poinformowała, że rozpracowała zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudziła kredyty bankowe na niemal 1,5 mln zł. Na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski poinformował PAP, że trwające kilka lat śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Śledztwo nadzorowała tamtejsza prokuratura rejonowa.

"Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko osobom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Wałbrzycha i Wrocławia" powiedział Petrykowski.

Z ustaleń policji wynika, że członkowie grupy wyłudzili 17 kredytów w jednym z wrocławskich banków na osoby fizyczne i firmy na ponad 1,4 mln zł.

"Mimo że grupa przestępcza była bardzo dobrze zorganizowana, to policjanci ustalili, że jej liderzy wyszukiwali osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i na nie zaciągali kredyty gotówkowe w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osoba, która zgodziła się być tzw. słupem, otrzymywała wynagrodzenie w kwocie kilkuset złotych" mówił rzecznik.

Podkreślił, że proceder był możliwy dzięki zwerbowaniu do grupy przestępczej jednego z pracowników banku. Zatrzymany przez policję mężczyzna miał przyjąć korzyści majątkowe w kwocie 110 tys. zł za nierzetelną weryfikację dokumentów przedkładanych w placówce bankowej.

Łącznie na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób. Wobec pięciu z nich sąd zastosował tymczasowy areszt.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/ wus/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne