REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

4 lata PPK. Polacy zgromadzili już miliardy złotych oszczędności

2023-03-31 07:08
publikacja
2023-03-31 07:08

Nie odnotowaliśmy żadnych trudności związanych z ponownym zapisem osób uprawnionych do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Autozapis przebiega zgodnie z założonym planem – powiedział PAP Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.

4 lata PPK. Polacy zgromadzili już miliardy złotych oszczędności
4 lata PPK. Polacy zgromadzili już miliardy złotych oszczędności
fot. hbmedia / / Shutterstock

Prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny zaznaczył, że "wyzwaniem było dotarcie do społeczeństwa z rzetelną, opartą na faktach, kompleksową informacją, ponieważ nadal wiele osób wydaje osądy na temat programu, nie znając nawet jego zasad".

Zapotoczny przypomniał, że program istnieje 4 lata, a w tym czasie 2,6 mln osób zgromadziło ponad 13 mld zł (dane aktualne na 27 lutego 2023 r.). Zauważył, że część osób dalej nie jest przekonana do oszczędzania.

Reklama

"Nadal spotykamy się z demonami przeszłości sprzed 10 lat, które nie mają z PPK nic wspólnego. To, co możemy robić to konsekwentnie i obiektywnie przedstawiać zasady programu, edukować, mówić o potrzebie i konieczności oszczędzania na przyszłość – i to robimy" - dodał.

Wyjaśnił, że w ramach edukowania PFR Portal PPK prowadzi bezpłatne szkolenia, obsługuje infolinię, prowadzi stronę internetową mojeppk.pl oraz jest obecny w social mediach.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Pierwszy kwartał 2023, a szczególnie luty, przyniósł zdecydowany wzrost zainteresowania tematem PPK. "Profile PPK w mediach społecznościowych zanotowały wzrosty: zasięg na Facebooku i Instagramie wzrósł w pierwszym kwartale 2023 r. kolejno 80- i 35-krotnie względem czwartego kwartału 2022 r. oraz 130- i 200-krotnie względem pierwszego kwartału 2022" – wymienił Zapotoczny.

Portal PPK prowadzi także infolinię dla wszystkich osób i instytucji zainteresowanych programem Pracowniczych Planów Kapitałowych. "Infolinia przeżyła oblężenie – doradcy obsłużyli w lutym 2 razy więcej interakcji niż w styczniu i prawie 5 razy więcej niż średnia liczba połączeń z 2022 roku, nie mówiąc o mailach i czacie" – wyliczał Zapotoczny.

Wspomniał, że rekordowo wzmożony ruch dało się również zaobserwować na portalu mojeppk.pl: w I kwartale 2023 r. ruch wzrósł o 50 proc. w porównaniu do całego 2022 r.

"Luty był także rekordowy pod względem bezpłatnych szkoleń: łącznie przeprowadziliśmy 310 szkoleń dla ponad 21 tys. osób" – przekazał. Przypomniał także, że cały czas funkcjonuje "PPK na telefon", czyli możliwość skontaktowania się bezpośrednio z trenerem PPK podczas dyżuru telefonicznego.

"To były bardzo intensywne miesiące, ale mamy nadzieję, że aktualnie przeprowadzany autozapis przyniesie pozytywne rezultaty i będziemy mieli więcej świadomych osób oszczędzających w PPK" – podsumował Zapotoczny.

PFR Portal PPK jest częścią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest odpowiedzialny za prowadzenie działalności określonej w Ustawie o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Główną misją portalu https://www.mojeppk.pl/ jest gromadzenie oraz udzielanie informacji o funkcjonowaniu PPK.(PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska

iga/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (45)

dodaj komentarz
wolnylogin
Jeżeli myślicie, że pieniądze zgromadzone w PPK są waszą własnością to spróbujcie nimi zadysponować!
vacarlus
Zapisani do PPK są już dzisiaj okradani ze swoich składek. Przecież każdy dodatkowy podatek na te spółki, każda nie wypłacona dywidenda, każda złotówka źle wydana w tych zarządzanych przez polityków spółkach - to okradanie akcjonariuszy tj udziałowców PPK. Dlaczego nikt o tym nie mówi głośno? Ten artykuł to zwykła reklama.
blesso
Polacy nie mają pojęcia o oszczędzaniu.
Nawet do PPK się nie chcieli zapisać.
NA starość bez PPK/PPE i IKE/IKZE będą biednymi emerytami !
tomkooo
ja obstawiam, ze lepiej na tym wyjda niz ci co tam wplacaja :) ostanie lata pokazaly ze nie warto sie przejmowac przyszloscia, wystarczy krzyczec glosno dej dej dej i "rzad" zabierze tym co sie przejmowali i da tym co sie nie przejmowali :))) finalnie bedzie system kanadyjski gdzie kazdy bedzie mial taka sama emeryture ja obstawiam, ze lepiej na tym wyjda niz ci co tam wplacaja :) ostanie lata pokazaly ze nie warto sie przejmowac przyszloscia, wystarczy krzyczec glosno dej dej dej i "rzad" zabierze tym co sie przejmowali i da tym co sie nie przejmowali :))) finalnie bedzie system kanadyjski gdzie kazdy bedzie mial taka sama emeryture - czyli tych co teraz pracuja okradna jeszcze raz ;)))
blesso odpowiada tomkooo
Nie bedzie takeigo systemu z jednego powodu.
Budżet ZUS to 400mld zł . Prawie tyle wpływa i wypływa z niego środków.
Kto pokryje te zobowiązania w momencie gdy każdy bedzie miał mieć taką samą emeryturę ?
Budżet?
secundus
jakie zgromadzili, jakie zgromadzili, stan wyższej konieczności i będzie jak z ofe

S.
tomkooo odpowiada (usunięty)
ja bym byl ostrozny w wyzywaniu od bredzenia. jedna ustawa przepchana w nocy i beda warunki, ze wyplacisz te pieniadze po 80 w obecnosci obojga rodzicow. i tyle bedzie z twoich pieniedzy.
ziobro przymknie oko, upolitycznione sady przymkna oko, a jak sie nie bedzie podobac to milicjant ci pala przylozy
blesso
Opowiadasz głupoty .
Środki z OFE były/są systemowe ! Część z nich nadal jest w OFE a część na subkoncie w ZUS.
Srodki w PPK/PPE są prywatne ( tak jako konto ROR)
blesso odpowiada tomkooo
I kto wprowadzi takie prawo ?
LOL
Tak nisko upadłeś , że wierzysz, że ktoś zabierze ci prywatne pieniądze w kraju w którym co 4 lata są wybory ?
przedsiebiorca30 odpowiada blesso
Generalnie na dzień dzisiejszy bym się z Tobą zgodził, ale widzisz chyba, że ten rząd uprawia politykę gotowania żaby. 8 lat temu nikt nie przypuszczał, że dojdzie do pacyfikacji Trybunał Konstytucyjnego, dziś mamy dosłownie codziennie afery o tym że ktoś zmarnował, wyłudził czy okradł budżet państwa z ramienia PiS, ale stworzona Generalnie na dzień dzisiejszy bym się z Tobą zgodził, ale widzisz chyba, że ten rząd uprawia politykę gotowania żaby. 8 lat temu nikt nie przypuszczał, że dojdzie do pacyfikacji Trybunał Konstytucyjnego, dziś mamy dosłownie codziennie afery o tym że ktoś zmarnował, wyłudził czy okradł budżet państwa z ramienia PiS, ale stworzona przez tych uzurpatorów publiczna szczekaczka tak wyprała już ludziom mózgi, że za parę groszy które dostają, są w stanie uwierzyć we wszystko. Za jakiś czas wybory też możesz mieć jak w Rosji czy na Białorusi, a prawo będzie w stylu monarchii. Z resztą, co to za wolne wybory gdzie na koszt podatnika TVPis puszcza niby reportaż w głównym wydaniu informacyjnym, a materiał bardziej przypomina reklamę „jedynie słusznego kandydata”. Myślę, że też potrzebujesz pobudki, bo historia już znała takie przypadki jakie dzieją się w tym kraju, a Twoje Prywatne Plany Kapitałowe szybko wówczas zmienią się w Państwowe.

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki