REKLAMA

39 proc. firm w Polsce planuje na ten rok podwyżki płac

2021-01-20 12:02
publikacja
2021-01-20 12:02
fot. Virrage Images / Shutterstock

39 proc. przedsiębiorstw w Polsce planuje na ten rok podwyżki płac - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Grant Thornton.

"Aż 39 proc. przedsiębiorstw chce dać pracownikom podwyżki w 2021 r. To prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej – wynika z badania Grant Thornton" - napisano w raporcie.

Wynik netto (pokazuje różnicę między odsetkiem przedsiębiorstw planujących wzrost wynagrodzeń, a odsetkiem tych, które zamierzają ciąć płace w 2021 r.) wynosi 33 pkt. proc.

"Publikowany przez nas wskaźnik, obrazujący skłonność firm do zwiększania zarobków pracowników, był w ostatnich latach świetnym prognostykiem rzeczywistych zmian następujących w gospodarce i dobrze korelował z publikowanymi później oficjalnymi danymi GUS o wynagrodzeniach. Jeśli podobnie będzie w 2021 r., możemy spodziewać się skokowego wzrostu dynamiki wynagrodzeń, do 6,5-7 proc. rocznie" - napisano.

Z badania wynika, że 24 proc. firm planuje w 2021 r. zatrudnić nowych pracowników, a 17 proc. przewiduje zwolnienia.

Badanie prowadzone jest co roku metodą CAPI na losowej grupie 5 tys. przedstawicieli zarządów średnich i dużych firm z 32 krajów świata, w tym 200 firm działających w Polsce. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
spooke
Płaca min w górę to jak nie planować ')

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki