REKLAMA

36% Polaków pozytywnie ocenia pracę prezydenta

2015-09-22 13:15
publikacja
2015-09-22 13:15

36 proc. Polaków pozytywnie ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z badania TNS Polska. 29 proc. badanych uważa, że źle pełni on funkcję prezydenta. 67 proc. Polaków jest niezadowolonych z pracy rządu, a 22 proc. ocenia jego działania pozytywnie.

/ EastNews

"Po miesiącu pełnienia funkcji prezydenta Polski przez Andrzeja Dudę ponad jedna trzecia Polaków (36 proc.) mówi, że nowy prezydent dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa, przy czym zdecydowanie mówi o tym 8 proc. społeczeństwa, a niemal trzech na dziesięciu badanych (28 proc.) jest o tym raczej przekonana" - informuje w opublikowanym we wtorek sondażu TNS Polska.

Z badania wynika, że zdaniem trzech na dziesięciu Polaków (29 proc.) Andrzej Duda źle pełni funkcję prezydenta. O tym, że nowy prezydent raczej źle pełni obowiązki głowy państwa mówi jeden na pięciu Polaków (20 proc.), a zdecydowanie źle - 9 proc. badanych. Ponad jedna trzecia Polaków (35 proc.) nie wypowiada się jednoznacznie na ten temat.

"Po pierwszym miesiącu sprawowania obowiązków prezydenta przez Andrzeja Dudę ocena jego pracy nie jest już tak wysoka jak jej prognoza zbadana w poprzednim miesiącu, choć wciąż pozytywna" - podkreśla TNS Polska.

Z kolei dwóch na trzech Polaków (67 proc.) jest niezadowolonych z działania Rady Ministrów. Przy czym 22 proc. społeczeństwa ocenia jego pracę bardzo negatywnie. Ponad jedna piąta społeczeństwa (22 proc.) pozytywnie ocenia pracę rządu, ale tylko co setny badany (1 proc.) ocenia jego bardzo dobrze. Co dziewiąty Polak (11 proc.) działań rządu nie ocenia jednoznacznie.

"Ocena pracy rządu utrzymuje się na podobnym poziomie w stosunku do ubiegłego miesiąca, można jedynie odnotować, że w porównaniu z wynikami z sierpnia o 2 punkty procentowe zmalał odsetek ocen pozytywnych" - przypomina w przesłanym komunikacie TNS Polska.

Jak podaje TNS Polska, jedna trzecia Polaków (34 proc.) uważa, że Ewa Kopacz dobrze wypełnia obowiązki premiera, przy czym 3 proc. badanych ocenia, że robi to zdecydowanie dobrze. "Ponad połowa społeczeństwa (54 proc.) źle ocenia pracę Ewy Kopacz - co trzeci badany uważa, że raczej (34 proc.), a co piąty ankietowany (20 proc.), że zdecydowanie źle pełni rolę premiera. 12 proc. Polaków nie wyraża zdecydowanej opinii w tej sprawie" - informuje TNS Polska.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem o 4 punkty procentowe wzrósł udział ocen pozytywnych pracy premier Ewy Kopacz. O 5 punktów procentowych spadł natomiast odsetek ocen negatywnych.

Badanie przeprowadzono między 4 a 9 września 2015 r. na ogólnopolskiej próbie 1017 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia. TNS Polska zapytał Polaków o to, jak oceniają pracę rządu, premier Ewy Kopacz oraz prezydenta Andrzeja Dudy.(PAP)

ekr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (36)

dodaj komentarz
~spostrzegawczy
Komorowski i Kwaśniewski mogli robić najgorsze idiotyzmy i poparcie im nie spadało poniżej 50 %. Ciekawe dlaczego ?
~Czester
Niech tylko spełni przedwyborcze obietnice tj. dot. wieku emerytalnego, kwoty wolnej od podatku, zapomogi na każde dziecko a słupki poparcia wnet mu podskoczą...no i jeszcze jego mentorem jest brat człowieka roku wybranego przez szacowną kapitułę Forum Ekonomicznego w Krynicy ...Andrzej Duda nam się udał ...
~warszawyak
Błąd w pisowni - winno byc nie 36 ale 96 %
~leo
Ocena dla Dudy w skali od zera do stu : ZERO BEZWZGLDNE.
Facet nie jest prezdentem Polaków, jest pionkiem w dłoniach J. Kaczyńskiego i naczalstwa PiS-u. Zajmuje się wyłącznie rozgrywkami przedwyborczymi i cały czas prowokuje rząd / PO /.
Sprawy państwa, interesy Polski są mu obce.
TO NIE PREZYDENT TO ŚMIEĆ.
~roth
Moje pytanie brzmi dlaczego ponoć publiczna i niby polska TVP tak atakuje Prezydenta Andrzeja Dudę? W czyim interesie jest by atakować Prezydenta przed wizytą w Niemczech i podczas wizyty w Anglii za to że mówi prawdę? W czyim interesie jest tygodniowe grzanie tematu że nie przywitał się z panią kłamacz skoro ona sama Moje pytanie brzmi dlaczego ponoć publiczna i niby polska TVP tak atakuje Prezydenta Andrzeja Dudę? W czyim interesie jest by atakować Prezydenta przed wizytą w Niemczech i podczas wizyty w Anglii za to że mówi prawdę? W czyim interesie jest tygodniowe grzanie tematu że nie przywitał się z panią kłamacz skoro ona sama się odwróciła? Nie zauważyli za to że podczas ostatnich wspólnych wystąpień jak prawdziwy dżentelmen podszedł, przywitał się i pocałował ją w rękę.
Andrzej Duda jeszcze nie był Prezydentem a już go atakowali i negowali wszystko co powiedział wcześniej. Stawiali wątpliwość czy wszystko co obiecał spełni, już pierwszego dnia atakowali gdzie spełnione obietnice i jak on może mówić o niedożywionych dzieciach w Polsce? Ale jak zaczął spełniać obietnice to za ich spełnianie go teraz krytykują w TVP i TVN.
Przykład
Atakowali go za to że powiedział o niedożywionych i głodujących dzieciach w Polsce.
Oficjalne statystyki GUS to pokazują że jest setki tysięcy niedożywionych dzieci i żyjących w biedzie i to zapomnieli pokazać i powiedzieć w TVP i TVN. Za to wczoraj krytykując ustawę Prezydenta Andrzeja Dudy o obniżeniu wieku emerytalnego, jednak mogli posłużyć się danymi GUS by krytykować bo przecież za 20-30 lat wg. GUS-u więcej będzie emerytów.
To co obserwujemy w TVP i TVN jest ordynarnym i niepohamowanym chamskim atakiem na własnego Prezydenta, realizowanym przez ponoć publiczną TVP. Jest osłabianiem jego pozycji podczas zagranicznych wizyt. To jest próba zorganizowania takiej samej nagonki jak na Prezydent Kaczyńskiego. Czym się skończyło doskonale pamiętamy że zagraniczne służby rozegrały pozbycie się go jak chciały. Czy tego samego chcemy dla Prezydenta Andrzeja Dudy? Czy mamy pozwolić na niszczenie go przez TVP i TVN?
~sdgs
przecież on jeszcze nie zaczął pracować a już go oceniają...ja pierdziu
~zwykły
Przy tej ilości hejtu w wykonaniu sprzedajnych dziennikarzy , sprzedajnych dziennikarek plus sprzedajnych tzw ekspertów, nie ma co się dziwić takiemu wynikowi.
~plazowicz
Zaczyna się... analfabeta i półidiota Komorowski miał wg tych samych sondaży aż do samego końca 60% poparcia. Duda to będzie kiepski prezydent, ale nikt mi nie wmówi, że to będzie gorsze niż było.
~Grzechu_comeback
LEMINGI!!! POsłuchajcie swojej pani premier! Uśmiechajcie się do ludzi." Lubcie" ludzi. Nie można być takim ksenofobem i nazistą partyjnym, że "POlska tylko dla Platformersów" bo ci co nie to do wora a wór do..... pamiętacie swoje okrzyki? Gdzie się POdziały ;)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki