REKLAMA

33-latek "łowił" na wędkę pieniądze z kościelnych skarbonek

2021-05-12 18:29
publikacja
2021-05-12 18:29
33-latek "łowił" na wędkę pieniądze z kościelnych skarbonek
33-latek "łowił" na wędkę pieniądze z kościelnych skarbonek
fot. CC7 / / Shutterstock

33-letni mieszkaniec Wronek (Wielkopolskie) przy użyciu wędki "łowił" pieniądze z kościelnych skarbonek. Złodziej wpadł w zasadzkę przygotowaną w kościele. Za kradzież 33-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Jak przekazała w środę mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach, ksiądz jednej z wronieckich parafii zauważył, że od dłuższego czasu w kościele giną pieniądze ze skarbonek. Łączne straty oszacowano na ok. 800 zł. O pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży ksiądz poprosił znanego mu policjanta z Pniew, który zainteresował się sprawą w czasie wolnym od służby.

"Początkowo podejrzenia padały na kilka osób, ale po przeanalizowaniu zapisów z monitoringu przez księży, krąg podejrzanych znacznie się zawęził. Mając podejrzenia, kiedy złodziej może pojawić się w kościele, w minioną niedzielę, około godziny 21.30, zarówno ksiądz, jak i policjant czekali już w okolicy, aby sprawca kradzieży nie zdołał uciec" – wskazała Chuda.

Dodała, że gdy tylko ksiądz i policjant zauważyli, że nieznajomy wszedł do kościoła przez okno i próbował ukraść pieniądze, na miejsce wezwano będącego na służbie policjanta z Wronek.

"Funkcjonariusze weszli do kościoła, gdzie po sprawdzeniu wnętrza znaleźli ukrywającego się, leżącego na ziemi pomiędzy ławkami mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, iż był to 33-letni mieszkaniec Wronek. Okazało się, że mężczyzna nie zostawiał po sobie wielu śladów, gdyż pieniądze ze skarbonek +wyławiał+ przy pomocy kawałka wędki" – zaznaczyła Chuda.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany, a sprzęt, którym się posługiwał został zabezpieczony. Za kradzież 33-latkowi grozi do 5 lat więzienia. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
Anna Jowsa:
Licencjat - Komunikacja społeczna i dziennikarstwo
Magister - Komunikacja społeczna i dziennikarstwo · zarządzanie informacją naukową / infobrokerstwo
Magister - Politologia, marketing polityczny
Studia podyplomowe · służba zagraniczna

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki