REKLAMA

300 zł mandatu dla turystów, którzy naruszyli granicę z Białorusią

2021-05-04 10:40
publikacja
2021-05-04 10:40
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Mandatami po 300 zł ukarała Straż Graniczna dwóch zagranicznych turystów, którzy w okolicach Narewki (Podlaskie) naruszyli granicę państwową z Białorusią. Cudzoziemcy przebywali w tej okolicy turystycznie, w czasie spaceru złamali zakaz wejścia na pas drogi granicznej i nielegalnie przekroczyli granicę.

W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania w pasie drogi granicznej - przypomina rzecznik Podlaskiego Oddziały SG mjr Katarzyna Zdanowicz.

Patrol SG ujawnił ślady wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia linii granicy przez dwie osoby; okazało się, że to dwaj turyści - obywatele USA i Włoch. Cudzoziemcy w wieku 28 i 40 lat przyznali się do popełnionego wykroczenia. Zostali ukarani mandatami po 300 zł.

SG prosi o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa; przypomina, że za niestosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej grozi do 500 zł grzywny. "Ciekawość i lekkomyślność, np. aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne, nie są żadnym usprawiedliwieniem" - podkreśliła mjr Zdanowicz. (PAP)

Autor: Robert Fiłończuk

rof/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki