REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Polska pomoc Ukrainie kosztowała miliardy złotych. MF podaje szacunkowe wartości

2023-03-22 10:10
publikacja
2023-03-22 10:10

Skala pomocy, jakiej Polska udzieliła w ubiegłym roku Ukrainie może być szacowana na około 30 mld zł - poinformowała w środę minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Polska pomoc Ukrainie kosztowała miliardy złotych. MF podaje szacunkowe wartości
Polska pomoc Ukrainie kosztowała miliardy złotych. MF podaje szacunkowe wartości
fot. Michal Kosc / / FORUM

"To jest nieprawda, że nie mówimy o kosztach pomocy Ukrainie. Ten koszt to jest około 1 proc. PKB, czyli to jest około 30 mld zł" - powiedziała na antenie Radia Zet minister i wyjaśniła, że kwota ta dotyczy roku ubiegłego.

Jak dodała Rzeczkowska, chodzi o środki pochodzące z budżetu centralnego oraz środki, które przeznaczają władze samorządowe. Jest to też pomoc militarna.

Podkreśliła, że pomoc tą trzeba świadczyć. "Nie ma innej drogi, też moralnie. Walczymy w ten sposób, wspieramy Ukrainę w jej walce o demokrację, o wartości" - dodała.

"Obywatele Ukrainy są tutaj w Polsce, (...) żyją z nami, pracują też z nami. To jest już 780 tysięcy miejsc pracy, to są też działalności gospodarcze, które zakładają, więc również jakby kontrybuują do rozwoju (gospodarki - PAP)" - stwierdziła. (PAP)

pif/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (49)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Co za brednie. Pomnóżcie te 30 mld jeszcze przez 3 wy zakłamane pisowskie patałachy.
polak2
A ile kosztuje 25 tyś przemytników dzienie?? .Na granicy .Tego nikt nie liczy . Tam i zpowrotem tony.

antysystemowiec
Jeśli ktoś chce to może iść walczyć jako najemnik na Ukrainę za pana Zełeńskiego. Pan Zełeński oligarcha multimilioner będzie zadowolony. W sumie to i tak bez znaczenia bo jemu i tak włos z głowy nie spadnie
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zenonn odpowiada (usunięty)
http://stanislawow.net/stanislawowianie/dzialanosc_upa.htm

https://dzieje.pl/artykuly-historyczne/zbrodniczy-dekalog-oun-upa
obywatel_monte_christo
Słowacja za przekazane 13 Migów 29 otrzyma 900 milionów.
Polska za 2 razy taką ilość, będzie mogła kupić trochę drogich zabawek u Wujka Sama.

Slava, slava, slava...
antysystemowiec
Jak ktoś chce żeby w końcu Polska zaatakowała Rosję i oficjalnie przystąpiła do wojny niech głosuje na PIS-PO jedno zło. Wystarczy że Ukraina nie da rady do końca roku. KONFERENCJA ostatnia nadzieja
trolley
moment moment kłamco, póki co to tylko pisowska sekta powiedziała że się włączy do wojny jak biedne Ukrainu zacznie przegrywać, Konfederacja to taki sam koń trojański jak Kukiz, "antysystemowiec" na usługach pisowskiej sekty hehe
konik_garbusek
Najwiekszym szokiem ostatnich lat jest dla mnie to, jak wielu wyborców Konfy wspiera putinowską narrację, z powodow czysto kretynskich, typua Ukraina to potomkowie UPA etc. To jest absolutny nonsens, jakies ideowe żale, w imię czego? Po to by Ukraina upadła i żebysmy mieli 2 mln ruskiego zołnierza na granicy? Chorzy ludzie. Skłdam Najwiekszym szokiem ostatnich lat jest dla mnie to, jak wielu wyborców Konfy wspiera putinowską narrację, z powodow czysto kretynskich, typua Ukraina to potomkowie UPA etc. To jest absolutny nonsens, jakies ideowe żale, w imię czego? Po to by Ukraina upadła i żebysmy mieli 2 mln ruskiego zołnierza na granicy? Chorzy ludzie. Skłdam to na karb dzieciennej naiwnosci. Konfederacja to najwieksze rozczarowanie mojego zycia. Dzieki ze, mam wybór (choc niewielki)

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki