REKLAMA

3 mld zł rocznie kosztów dla kierowców - w autach tylko części oryginalne

2010-03-12 06:17
publikacja
2010-03-12 06:17
12.03. Warszawa (PAP/media) - W autach będzie można montować tylko oryginalne części, skończą się także wielomarkowe salony samochodowe - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" o unijnej dyrektywie.

Jeszcze 8 lat temu Komisja Europejska zliberalizowała rynek motoryzacyjny, zezwalając na instalowanie w autach nieoryginalnych części zamiennych bez utraty gwarancji producenta. Rozporządzenie, znane jako GVO, zezwalało też na sprzedawanie kilku marek aut w salonach. Dzięki temu klient mógł taniej zapłacić w warsztatach za części i miał większy wybór wśród marek w salonach.

Teraz to się skończy. Od czerwca tego roku rozporządzenie GVO ma zostać zniesione. Zdaniem gazety, będzie to kosztowało polskich kierowców ok. 3 mld zł rocznie. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~pawel
Nie no, ja się NIE zgadzam!!!!! Trzeba zrobic bunt. A Polacy i tak będą produkować podróby.
~myślący
potwierdza sie to co mowił i przed czym ostrzegał Korwin Mikke

TERAZ dopiero zobaczymy czym NAPRAWDE jest unia europejska
~antylewak odpowiada ~myślący
przecież cokolwiek wielka unia zrobi dobre jest i wspaniałe. choćby miało nas kosztować kilka miliardów. jak to mówił prezes ryszard ochódzki - ZAPŁACIMY.
~mechanik
większość części "orginalnych" i zamienników pochodzi od tych samych chińskich
producentów. Teraz oni zarobią więcej sprzedając te same części drożej w
pudełku z logo koncernu.
~rs
Im dalej w las tym ciemniej. Te dupki mówią o korupcji w Polsce, ale jak tam jest korupcja. Przecież nikt nie uwieży, że to tak dla naszego dobra..
Najbardziej człowiekowi głupio, że przez tyle lat żył komunie i dał się jeszcze raz na to nabrać. Ale co tam, trzeba jak najwięcej się nachapać za ich pieniądze, a potem spadać z
Im dalej w las tym ciemniej. Te dupki mówią o korupcji w Polsce, ale jak tam jest korupcja. Przecież nikt nie uwieży, że to tak dla naszego dobra..
Najbardziej człowiekowi głupio, że przez tyle lat żył komunie i dał się jeszcze raz na to nabrać. Ale co tam, trzeba jak najwięcej się nachapać za ich pieniądze, a potem spadać z Unii. Trzeba tez zrobić wszystko, żeby nie dać sobie wcisnąć EURO.
~dywan
Vivat Związek Socjalistycznych Republik Ewropejskich! Czy nadal byś odpowiedział "TAK" na pytanie o wstąpienie do ZSRE?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki