REKLAMA

27-latek płacił przywłaszczoną kartą bankomatową. Grozi mu 10 lat więzienia

2019-09-17 12:59
publikacja
2019-09-17 12:59

27-letni mężczyzna, podejrzany o płacenie w sklepie przywłaszczoną kartą bankomatową, zgubioną w lipcu przez mieszkańca Ciechanowa, usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

/ fot. rawpixel.com / Peixin

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym, w sprawie pomocny okazał się zapis z kamery zamontowanej w sklepie, w którym mężczyzna dokonywał płatności.

W lipcu mieszkaniec Ciechanowa zgubił portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą bankomatową. Następnego dnia ktoś posłużył się właśnie tą kartą, płacąc za zakupy w dwóch sklepach na terenie miasta. W ubiegłym tygodniu policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który użył owej karty, z prośbą o pomoc w identyfikacji.

"Dzięki publikacjom w mediach, rozpoznali go znajomi. 27-latek sam zgłosił się na komendę" – poinformowała rzeczniczka. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i powiedział, że chce dobrowolnie poddać się karze.

Płatności kartą bankomatową w formie tzw. płatności zbliżeniowej przez osobę nieuprawnioną, która weszła w jej posiadanie wbrew woli właściciela, stanowi przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności do lat 10. (PAP)

ilp/ aj/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki