26 zabitych w starciach w stolicy Libii

W walkach między rywalizującymi między sobą o władzę w stolicy Libii Trypolisie zbrojnymi grupami milicji zginęło w tym tygodniu 26 osób, wśród nich cywile - podał w czwartek rzecznik libijskiego ministerstwa zdrowia.

Rzecznik Widad Abu Niran poinformował, że dalszych 91 osób odniosło rany w toku trwających od poniedziałku potyczek między zbrojnymi grupami działającymi w mieście.

Setki migrantów z wielu krajów Afryki, przebywających w dwóch specjalnych ośrodkach na terenie Trypolisu pozostających pod opieką ONZ, zostało w czasie walk przeniesionych w "bezpieczne miejsca", jak poinformowały w czwartek źródła ONZ.

Libia pogrążona jest w chaosie od 2011 roku, od czasu popartego przez NATO powstania, w którym zabity został wieloletni dyktator Muammar Kadafi.

Krajem rządzą nadal rywalizujące ze sobą władze w Trypolisie i na wschodzie kraju, jedne i drugie popierane przez oddziały zbrojnej milicji, która sprawuje rzeczywiste rządy w Libii.

Milicje wspierające uznawany przez Organizację Narodów Zjednoczonych rząd w Trypolisie wystąpiły w środę z kolejną wstrzymania ognia. (PAP)

ik/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
ROPA 0,02% 64,94
2019-12-16 00:11:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil