REKLAMA

Pożegnanie z handlowymi niedzielami. Kolejna dopiero w kwietniu

2020-01-25 09:40
publikacja
2020-01-25 09:40

W niedzielę, 26 stycznia sklepy będą otwarte - to pierwsza z siedmiu handlowych niedziel w tym roku.

/ fot. Adam Melnyk / Shutterstock

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Niedziele handlowe 2020

Data
1. 26 stycznia 
2.  5 kwietnia
3.  26 kwietnia
4.  28 czerwca
5.  30 sierpnia
6.  13 grudnia 2020
7.  20 grudnia 2020

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Zakaz handlu i niedziele handlowe w 2020 roku

W 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych, a dodatkowo w niektóre dni zakupy będzie można zrobić tylko do godziny 14:00.

lgs/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
ryszard_ochodzki
Gównoburza kto lepszy, PiS czy PO. Oświecę was, ani jedni ani drudzy nie są po to by w Polsce było dobrze. Państwo nie jest od tego żeby rozwiązywać problemy, to państwo jest problemem. Zakazy, nakazy.. Dlatego azja przegania zdechłą europę, nie rodzą się tu dzieci a policja może cie zhaltować za gram zioła.
newcommer
Hiszpania Niemcy częściowo Francja Włochy i teraz w końcu Polska. Polska to trzeci świat, na Białorusi sklepy są otwarte w Niedziele.
znawca_inwestor
Kraj się stacza w rynsztok. Za PO było dużo lepiej.
reebok
No i brawo. Bardzo dobrze. Tych kilka niedziel wystarczy. Sprzedawcy, to ludzie, a nie roboty, więc tez chcą odpocząć i skorzystać z czasu wolnego.
cla007
Jak komuś to przeszkadza to po prostu ma problemy z organizacją czasu i nawet jak sklepy będą otwarte całą dobę 7dni w tygodniu to taki znajdzie problem nie do przejścia. Macie otwarte kilka tysięcy żabek, monopoli, kilka tysięcy stacji benzynowych i nie możecie sobie poradzić w niedziele niehandlowe to już źle świadczy Jak komuś to przeszkadza to po prostu ma problemy z organizacją czasu i nawet jak sklepy będą otwarte całą dobę 7dni w tygodniu to taki znajdzie problem nie do przejścia. Macie otwarte kilka tysięcy żabek, monopoli, kilka tysięcy stacji benzynowych i nie możecie sobie poradzić w niedziele niehandlowe to już źle świadczy o was. Nie mogą ludzie przeżyć ze biedronka jest zamknięta jeden dzień w tygodniu. Ludzie inteligentni potrafią sobie znaleźć zajęcie i nie muszą chodzić do sklepu 6 razy dziennie po 1 piwo bo się nudzą...
karbinadel
Prędzej czy później, odbije się to pisiorom czkawką, i to dużo mocniejszą, niż im się wydaje
piterro1980
Kolejna gównoburza na Bankierze. Chcecie handlu w niedzielę? Otwieraj sklepik jeden z drugim i stój tam całą niedzielę od bladego świtu , kto wam broni? Pożyteczni idioci.
r4k
Co za logika.....
Chcesz prąd, zostań gónikiem :)
ajwaj
A co ma do klientów styropian "regime change" Magdalenki ?
Spadac, cieszcie, ze wam PISa dala kase za nic.

UMOWA
jest kupiec = jest sprzedawca (albo spadaj)

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki