26 lutego ostatnim dniem na wysłanie JPK_VAT

Do końca dnia najmniejsi płatnicy VAT muszą złożyć Jednolity Plik Kontrolny. To ewidencja zakupów i sprzedaży tych przedsiębiorców. Dzięki niej fiskus ma lepiej kontrolować wpływy podatkowe do budżetu.

(Ministerstwo Finansów)

Wiceminister Finansów Paweł Cybulski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ci, którzy spóźnią się z wysłaniem pliku, będą mogli złożyć tak zwany czynny żal. Przedstawiciel resortu deklaruje, że przez pierwsze miesiące fiskus będzie mniej zdecydowany w karaniu przedsiębiorców. Rozmówca IAR zadeklarował, że pracownicy skarbówki wciąż będą do dyspozycji podatników.

Już wcześniej obowiązek przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych miały średnie i większe firmy. Resort finansów spodziewa się, że podatnicy prześlą około 1,5 mln plików za styczeń.

IAR / Karol Tokarczyk /kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 sztos1

" Wiceminister Finansów Paweł Cybulski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ci, którzy spóźnią się z wysłaniem pliku, będą mogli złożyć tak zwany czynny żal. Przedstawiciel resortu deklaruje, że przez pierwsze miesiące fiskus będzie mniej zdecydowany w karaniu przedsiębiorców " O dzięki wam panowie łaskawcy , że nie zostanę " ścięty " od razu . ALE wiem co sie odwlecze to nie uciecze . Kiedyś coś sie stanie i nie złoże jakiegoś papierka na czas a wtedy dokończycie dzieła .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.