26 lutego ostatnim dniem na wysłanie JPK_VAT

Do końca dnia najmniejsi płatnicy VAT muszą złożyć Jednolity Plik Kontrolny. To ewidencja zakupów i sprzedaży tych przedsiębiorców. Dzięki niej fiskus ma lepiej kontrolować wpływy podatkowe do budżetu.

(Ministerstwo Finansów)

Wiceminister Finansów Paweł Cybulski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ci, którzy spóźnią się z wysłaniem pliku, będą mogli złożyć tak zwany czynny żal. Przedstawiciel resortu deklaruje, że przez pierwsze miesiące fiskus będzie mniej zdecydowany w karaniu przedsiębiorców. Rozmówca IAR zadeklarował, że pracownicy skarbówki wciąż będą do dyspozycji podatników.

Już wcześniej obowiązek przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych miały średnie i większe firmy. Resort finansów spodziewa się, że podatnicy prześlą około 1,5 mln plików za styczeń.

IAR / Karol Tokarczyk /kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 sztos1

" Wiceminister Finansów Paweł Cybulski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ci, którzy spóźnią się z wysłaniem pliku, będą mogli złożyć tak zwany czynny żal. Przedstawiciel resortu deklaruje, że przez pierwsze miesiące fiskus będzie mniej zdecydowany w karaniu przedsiębiorców " O dzięki wam panowie łaskawcy , że nie zostanę " ścięty " od razu . ALE wiem co sie odwlecze to nie uciecze . Kiedyś coś sie stanie i nie złoże jakiegoś papierka na czas a wtedy dokończycie dzieła .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.