REKLAMA

22 stycznia Dniem Ochrony Informacji Niejawnych

2012-01-19 13:45
publikacja
2012-01-19 13:45
Dzięki staraniom Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, 22 stycznia zostanie ustanowiony Dniem Ochrony Informacji Niejawnych. Z tej okazji 20 stycznia 2012 roku KSOIN organizuje w Katowicach obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych połączone z dniem otwartym poświęconym ochronie informacji. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana technologia LiquiDATA zmieniająca dyski w ciecz.

Będą to pierwsze obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych w Polsce. Data nie jest przypadkowa – 22 stycznia przypada rocznica uchwalenia pierwszej Ustawy o ochronie informacji niejawnych z 1999 roku.

- Ustawa z 1999 roku miała fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki naszego kraju. Co więcej, stała się podstawą publicznej debaty na temat bezpieczeństwa informacji w Polsce. To z kolei doprowadziło w 2010 roku do uchwalenia nowego aktu prawnego dostosowanego do wymogów społeczeństwa informacyjnego. Poprzez obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestie bezpieczeństwa danych i uświadomić społeczeństwu, czym są dane niejawne – tłumaczy płk Mieczysław Tadeusz Koczkowski, prezes KSOIN.

W związku z tegorocznymi obchodami, 20 stycznia 2012 roku w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich odbędzie się sesja naukowa z udziałem autorytetów i ekspertów, członków i sympatyków KSOIN, przedsiębiorców oraz pracowników pionów ochrony. Ponadto w ramach obchodów organizatorzy przewidują dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony informacji. W ramach tej inicjatywy, w godzinach 9.00-12.00 w siedzibie KSOIN, będzie można skorzystać z doradztwa, konsultacji oraz porad prawnych. Organizatorzy przewidują również pokaz specjalny przed siedzibą KSOIN, podczas którego zostanie zaprezentowane Mobilne Centrum Utylizacji Danych – samochód laboratorium w którym dzięki technologii LiquiDATA dyski twarde zamieniane są w ciecz. Z badań przeprowadzonych przez BOSSG Data Security wśród przedstawicieli administracji publicznej i służb bezpieczeństwa wynika, że dla 90% badanych kwestia bezpieczeństwa informacji i ich skutecznego niszczenia to istotny problem, ale jedynie połowa badanych instytucji korzysta z usług bezpiecznego niszczenia danych na nośnikach elektronicznych po okresie ich użytkowania.

- Czujemy się wyróżnieni, że możemy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, jakim są pierwsze obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych. Technologia LiquiDATA, którą będziemy prezentować to innowacja, gwarantująca najwyższe bezpieczeństwo danych elektronicznych na ostatnim etapie ich przetwarzania. – mówi dr Paweł Markowski, Prezes Zarządu BOSSG Data Security.

W ramach obchodów Dnia Ochrony Informacji Niejawnych odbędzie się również wręczenie wyróżnień i pamiątkowych certyfikatów oraz okolicznościowy koncert.

/ BOSSG Data Security
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Obywatel
No nie! Święto z okazji niszczenia dowodów przestępstw i nadurzyć urzędników! I jeszcze darmowe konsultacje i pokazowe niszczenie danych... Wielki Brat pęka ze śmiechu...

Ale to i tak nic nie da :) Wszystkie NASZE grzechy i grzeszki są zapisane tam na Górze :) Kiedyś wszyscy się o nich dowiedzą :) Sami mówicie
No nie! Święto z okazji niszczenia dowodów przestępstw i nadurzyć urzędników! I jeszcze darmowe konsultacje i pokazowe niszczenie danych... Wielki Brat pęka ze śmiechu...

Ale to i tak nic nie da :) Wszystkie NASZE grzechy i grzeszki są zapisane tam na Górze :) Kiedyś wszyscy się o nich dowiedzą :) Sami mówicie że w przyrodzie nic nie ginie. A prawda zawsze wyplynie na wierzch. Tak już ten wszechświat jest mądrze urzadzony :) Wszystkiego Dobrego Dla Wszystkich :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki