200 km dróg ekspresowych do końca 2018 r.

Drogi ekspresowe wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Sprzyja im okres kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. Do końca 2018 r. w planach jest oddanie 200 km ekspresówek – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

(FORUM)

W środę, 17 października, ma zostać podpisana umowa na budowę odcinka S3 do granicy z Czechami. Droga ma być gotowa do 2023 r. Na początku tygodnia otwarty został odcinek trasy S3 od autostrady A4 koło Legnicy do Bolkowa (30 km od granicy z Czechami).

W tym tygodniu jest też szansa na otwarcie dwóch dróg prowadzących do Warszawy. GDDKiA deklaruje, że w najbliższych dniach zostanie uruchomiony odcinek trasy S8 koło Wyszkowa. Po jego otwarciu podróż ze stolicy do Białegostoku ma trwać 2 godziny. 19 października to z kolei data planowanego uruchomienia zachodniej obwodnicy Radomia (S7), która ułatwi kierowcom szybszy przejazd z Warszawy do Kielc czy Krakowa.

Łącznie do końca tego roku oddanych ma zostać 200 km szybkich tras. Jeszcze przed zimą wydłużona ma zostać S7. Dobudowane mają zostać odcinki Elbląg-Gdańsk czy Kielce-Jędrzejów. W sumie ma to dać 60 km tej drogi. Oddany ma też zostać fragment S3 koło Lubina i Zielonej Góry. Gdy to nastąpi, droga ta będzie się ciągnąć nieprzerwanie ze Szczecina do Bolkowa.

Żeby jednak nie było za optymistycznie – niektórych planów nie uda się zrealizować na czas. Opóźnienia dotyczyć mają m.in. trasy S8 w Nadarzynie pod Warszawą, której oddanie miało nastąpić w połowie 2019 r. Problem jest też z drogą S5 z Wrocławia do Poznania, która pierwotnie miała być gotowa w 2012 r. Teraz nie wiadomo, czy będzie skończona w przyszłym roku.

Trudne warunki gruntowe opóźniają budowę trasy S6 ze Szczecina do Koszalina. Optymistyczny scenariusz zakłada ukończenie jej w 2019 r. Otwarcie dwóch fragmentów zakopianki (S7), które zgodnie z planem miały być gotowe już w tym roku, także zostanie przesunięte w czasie.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 dejker

Te pół miliarda na 2017 i 2018 to są budżety bez środków na budowę dróg. BEZ ŚRODKÓW NA BUDOWĘ DRÓG !!!
Zrozumiałeś trolu jeden?
Na działalność statutową wydano w 2017 roku 16,1 mld zł.

! Odpowiedz
20 6 ajwaj

PISy bez maski :)
O PISy mimistrze Zielinskim kontra "prosty" strazak:

„Bo jeśli nie przyjmiesz tej propozycji (…) że zostajesz i prowadzisz tą działalność (…), pewnie będziesz musiał w jakiś sposób dobrze pisać o Zielińskim i o Kapie [byłym burmistrz Sejn z PiSu-u]. A jeśli nie przyjmiesz jak gdyby tej propozycji, to cię przetrzymają trzy miesiące, zrobią ci to k...a specjalnie, cofną ci... Znaczy wydadzą mi polecenie, ja będę musiał je wykonać (…) bo mnie się stawia w takim kierunku, jak nie to my cie k...a z drugiej strony, że ukręcimy tobie k...a łeb" – słyszymy dalej na taśmie. Cały spot można odsłuchać w linku poniżej.

https://www.wprost.pl/wybory-samorzadowe-2018/10161656/lokalny-dziennikarz-nagral-dowod-na-polityczne-naciski-zadarl-z-wiceministrem-zielinskim.html

bedzie i pózniej - bo kasownik :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
57 43 karbinadel

Każdy, kto umie liczyć wie, że drogi oddawane do użytku w roku 2018 są zasługą poprzedniej ekipy rządzącej, a nie tej, która teraz się nimi chwali

! Odpowiedz
39 40 atyp1

Warto sprawdzic na stronie GDDKiA.
Budzet na 2017 i 2018 to po okolo 0,5mld
A budzety z roku 2012, 2013 mialy po okolo 12mld !!!!
NIe robi sie nowych projektow, nie kupuje sie nowych dzialek, nie planuje sie nic nowego, poza remontami drog lokalnych i konczeniem rozpoczetych projektow.
Ladny los szykujemy naszym dzieciom.

! Odpowiedz
69 44 ajwaj

Dzien, godzina bez hype-prop. PISy to dzien stracony :)

A co oni teraz zaczeli ???
Juz czas rozliczac za stara kielbase wyborcza, sciemy bez konca

! Odpowiedz
55 45 zzibi2

No już nawet przekop mierzeji prawie oddali.. LOL

! Odpowiedz
45 34 pomorzaninm

no i Jaroslav Polske Zostav juz był ...przekopał i oddał szpadel ... mozna ?
Moznaaaa !

! Odpowiedz
12 44 smallsaver

U mnie w mieście dzisiaj otwarcie nowej drogi. I oczywiście to zupełny przypadek, że w niedzielę wybory i że aktualny burmistrz w nich startuje.

! Odpowiedz
45 25 pomorzaninm

ale przypadek !!! ale sobie wymodlili w kosciele termin oddania... ale w PISie porządni ludzie są i Bóg ich słuchaa....

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil