REKLAMA

20 tys. osób zaprotestowało przeciwko cięciom socjalnym

2012-05-19 20:11
publikacja
2012-05-19 20:11
Około 20 tysięcy osób przeszło ulicami Frankfurtu nad Menem protestując przeciwko cięciom socjalnym w Europie oraz polityce banków. Policja obawiała się zamieszek, ale demonstracja przebiegła spokojnie..

Kolorowy pochód przeszedł przez centrum miasta wokół dzielnicy finansowej, gdzie znajdują się siedziby największych banków w tym Europejskiego Banku Centralnego. Demonstranci domagali się ukarania winnych kryzysu zadłużenia w Europie i powstrzymania cięć socjalnych.

Jeden z uczestników protestu cytowany przez agencję AFP przekonywał, że politycy w pierwszej kolejności oszczędzają na edukacji i ochronie socjalnej pakując jednocześnie miliardy euro w różne fundusze stabilizacyjne. Banki powodują głód - głosił jeden z transparentów.

Akcje zorganizowały środowiska lewicowe. Protest przebiegł spokojnie.. Przez cały dzień policja we Frankfurcie postawiona była w stan najwyższej gotowości. Porządku pilnowało blisko 5 tysięcy funkcjonariuszy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/dyd
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~myślący
nie było by problemu gdyby uczciwie powiedziec tym ludziom w srodkach masowego przekazu takie zdanie powtarzane milion razy w tygodniu

SAMI PŁACICIE ZA TE ,,DODATKI" socjalne z własnej kieszeni

Powiązane: zamieszki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki