20 milionów pożyczek na 2 urodziny Kokosa

Wartość pożyczek społecznościowych w drugim roku funkcjonowania serwisu wzrosła o 400 procent. Ilość użytkowników zwiększyła się niemal trzykrotnie. Serwis podnosi kwotę maksymalnej pożyczki do 250 000 zł i jednorazowej inwestycji do 5 000 zł. 


Z okazji urodzin serwis przygotował specjalną promocję, która potrwa do końca lutego 2010 roku. Promocja umożliwia przeprowadzenie wszystkich dostępnych w serwisie weryfikacji oraz wzięcie pożyczki za 1 PLN.


Drugie urodziny Kokos.pl są również okazją do wdrożenia nowego ratingu w postaci niebieskich gwiazdek, które mogą otrzymać najbardziej solidni użytkownicy serwisu. Pożyczkobiorcy z niebieskim ratingiem będą mogli jednorazowo pożyczyć aż 250 000 zł., a pożyczkodawcy zainwestować nawet 5000 zł. w takich aukcjach. Kolejnym elementem jest funkcja udostępniona specjalnie dla inwestorów - „Pociągnij z Kokosa”. To opcja pozwalająca na przygotowanie własnej oferty przez pożyczkodawcę z warunkami, na których jest skłonny zainwestować swoje środki. Kolejna nowość to wprowadzenie rynku wtórnego obejmującego sprzedaż i kupno inwestycji z Kokos.pl.

Kokos.pl przez dwa lata zgromadził ponad 80 tysięcy użytkowników. Osiągnięte wyniki wyraźnie wskazują, że e-pożyczki dobrze przyjęły się na polskim rynku finansowym. Szeroki zakres wdrożonych narzędzi weryfikujących i zabezpieczających udzielenie pożyczki jest jednym z głównych czynników, które zachęcają użytkowników do korzystania z usług serwisu. Drugim jest niższy koszt pożyczki, jaki musi ponieść pożyczkobiorca i wyższy zwrot z inwestycji realizowany przez pożyczkodawcę. Niemal tysiąc najbardziej aktywnych inwestorów Kokosa uzyskało  roczne zwroty z inwestycji mieszczące się w przedziale 16 - 40 procent, dzięki reinwestowaniu środków pochodzących ze spłat rat.

Drugim urodzinom serwisu będzie towarzyszyła kampania promocyjna realizowana przy wykorzystaniu mediów internetowych. Zasięg kampanii to ponad 4 miliony internautów.

Kokos.pl jest największym serwisem typu social lending na polskim rynku. W 2010 roku planuje udzielić pożyczek na łączną kwotę 50 milionów złotych. Operatorem Kokos.pl jest Blue Media SA. / Blue Media
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Inwestor

Tak, zajrzyjcie na forum i na oficjalne statystyki.Windykacja to zenada a splacalnosc 80%.

! Odpowiedz
0 0 ~20?

Pożyczki zrealizowane: 18 941 000 zł

https://kokos.pl/statystyki.php

!
Polecane
Najnowsze
Popularne