2,5 tysiąca toyot w Polsce do (ponownej) naprawy

To kolejna odsłona problemów z poduszkami powietrznymi marki Takata. Toyota właśnie ogłosiła akcję naprawczą blisko 2,5 tysiąca modeli auris i corolla już wcześniej objętych kampanią serwisową, podczas której mogło dość do niewłaściwego montażu tej części wyposażenia.

(fot. Yuriko Nakao / FORUM)

Informację o potencjalnie niebezpiecznym w skutkach rozwiązaniu w samochodach marki Toyota podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Konieczność wizyty w ASO dotyczy przednich poduszek powietrznych pasażera z jednostopniowymi napełniaczami produkcji Takata. W części pojazdów objętych kampanią serwisową w 2015 roku mogło dość do zamontowania napełniacza w niewłaściwym kierunku.

"Taka sytuacja mogła doprowadzić do  niedostatecznej szczelności połączenia napełniacza z poduszką powietrzną oraz wydostawania się generowanego gazu poza poduszkę podczas jej odpalenia. W rezultacie podczas odpalenia poduszki może ona się nie wypełnić w wystarczający sposób, co zwiększa ryzyko zranienia pasażera podczas kolizji" - czytamy w komunikacie UOKiK-u.

Jak zawiadamia Urząd Konkurencji i Konsumentów, akcją naprawczą objęte są w Polsce 2443 samochody z roczników 2006-2013. Chodzi w szczególności o modele:

  • auris - wyprodukowane w Japonii, Turcji i Wielkiej Brytanii od 04.10.2006 do 28.09.2012 r.

  • corolla - wyprodukowane w Japonii, i Republice Południowej Afryki od 27.10.2006 do 26.02.2013 r.

Lista numerów VIN samochodów, których właściciele powinni zgłosić się do ASO, jest dostępna na stronie internetowej UOKiK-u.

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 30 janusz_cebula

Cóż- wpadki mogą się zdarzyć każdemu, ale co innego usuwać je samemu i narażać się na nieprzyjemności jak robi m.in. Toyota.
A co innego z premedytacją oszukiwać, a później wypiąć się na klientów nie oferując w Polsce, ale i chyba całej Europie żadnego odszkodowania.
Dodatkowo po wyroku sądu przeprowadzić "naprawę" przez wymianę oprogramowania które psuje skrzynię, wtryski i dwumasę jak robi to Volkswagen ze swoimi TDI.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia