REKLAMA

Bank Światowy przeznaczy 2,3 mld dol. dla zagrożonych głodem krajów Afryki

2022-06-22 17:29
publikacja
2022-06-22 17:29
Bank Światowy przeznaczy 2,3 mld dol. dla zagrożonych głodem krajów Afryki
Bank Światowy przeznaczy 2,3 mld dol. dla zagrożonych głodem krajów Afryki
fot. Łukasz Sokol / / FORUM

Bank Światowy poinformował w środę, że zatwierdził wart 2,3 mld dol. program pomocowy dla zagrożonych głodem krajów Afryki Wschodniej i Południowej. Bank ocenia, że 66,4 mln osób w tym regionie może zostać dotkniętych kryzysem żywnościowym lub głodem już w lipcu.

W komunikacie Bank wyjaśnił, że "system produkcji żywności jest zagrożony przez ekstremalną pogodę, szkodniki, epidemie, niestabilność polityczną i gospodarczą (...). Konflikt na Ukrainie dodatkowo pogarsza sytuację, ponieważ zakłóca sytuację na rynkach globalnych żywności, paliwa i nawozów".

W kwietniu Bank Światowy poinformował, że przeznaczy 170 mld dol. w ciągu najbliższych 15 miesięcy dla krajów o niskich dochodach, które zostały dotknięte przez gospodarcze skutki wojny na Ukrainie. To największy tego rodzaju pakiet pomocowy dla państw rozwijających się, jaki Bank przyznał do tej pory.

Wojna sparaliżowała eksport produktów żywnościowych z Ukrainy, co doprowadziło do gwałtownych wzrostów cen żywności na świecie.(PAP)

fit/ akl/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kryzys żywnościowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki