2,00 proc. w skali roku na Planie Depozytowym na 160 dni w Toyota Banku

Poszukując dobrej lokaty, nasza uwaga kieruje się zwykle ku standardowym okresom. Śledząc wyłącznie popularne terminy, może nas ominąć niezła okazja. Jedną z nich może być lokata Plan Depozytowy na 160 dni od Toyota Banku, na której można zarobić 2,00 proc. w skali roku.

Lokata na 160 dni to jeden z kilku wariantów popularnej oferty Toyota Banku – Plan Depozytowy. Bank kusi stawką w wysokości 2,00 proc. w skali roku, co plasuje lokatę w czołówce depozytów na okres 5 miesięcy. Oferta jest adresowana do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku, jednak dzięki temu depozyt można założyć sprzed ekranu swojego komputera w bankowości internetowej.

2,00 proc. w skali roku na Planie Depozytowym na 160 dni w Toyota Banku
2,00 proc. w skali roku na Planie Depozytowym na 160 dni w Toyota Banku (YAY Foto)

Stała stawka na cały okres trwania lokaty

Za przechowanie w banku środków na niewiele ponad 5 miesięcy klient zostaje wynagrodzony oprocentowaniem w wysokości 2,00 proc. w skali roku, które jest jednocześnie najwyższą stawką wśród wszystkich dostępnych okresów Planu Depozytowego. Co więcej, lokata Plan Depozytowy na 160 dni zapewni większy zarobek niż pozostałe depozyty z oferty Toyota Banku, których okres zapadalności jest zbliżony czy nawet dłuższy.

Plan Depozytowy na 160 dni a pozostałe lokaty z oferty Toyota Banku – porównanie

Lokata

Stawka

Plan Depozytowy na 160 dni

2,00 proc. w skali roku

Depozyt Plus 6M*

1,80 proc. w skali roku

Lokata Kapitalna 6M*

1,75 proc. w skali roku

Lokata Standardowa 6M*

1,70 proc. w skali roku

*Okres 6 miesięcy odpowiada 184 dniom.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Innym atutem propozycji od Toyota Banku jest zastosowanie oprocentowania stałego. Oznacza to, że jeśli sytuacja na rynku depozytów się zmieni, a bank dostosuje do niej ofertę, klienta wciąż obowiązuje ustalona w momencie otwierania rachunku lokaty stawka. Dzięki temu deponent może z wyprzedzeniem planować na co przeznaczy zysk z depozytu, ponieważ z góry wie, ile odsetek otrzyma.

Nawet dziesięć lokat na jednego klienta

Większość lokat z atrakcyjnym oprocentowaniem posiada jedno istotne ograniczenie – niską kwotę maksymalną. Inaczej jest z lokatą Plan Depozytowy na 160 dni. Co prawda, na pojedynczym depozycie klient może przechować od 3 000 do 13 000 zł, jednak Toyota Bank daje możliwość otwarcia dziesięciu takich lokat. Każda z nich może być założona na kwotę maksymalną, co pozwala ulokować w sumie 130 000 zł.

Takie rozwiązanie otwiera przed klientem wiele możliwości. Deponent nie musi czekać aż zgromadzi pożądaną wysokość oszczędności, aby zdeponować je na jednym rachunku lokaty. W tym czasie część środków może już pracować na zysk, a pozostała kwota trafi na kolejną lokatę. W ten sposób klient może zbudować portfel składający się z kilku lokat Plan Depozytowy na 160 dni, których termin zapadalności będzie wypadał w inny dzień. Dzięki temu unika pozbywania się całego kapitału na raz i wraz z wygaśnięciem każdej z lokat odzyskuje dostęp do wolnych środków. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby bank otworzył dziesięć rachunków lokat jednocześnie.

Plan Depozytowy na 160 dni – liczba założonych lokat a osiągany zysk

Liczba założonych lokat

Oprocentowanie

Zdeponowana kwota

Zysk z lokaty

Jedna lokata

2,00 proc. w skali roku

13 000 zł

92,31 zł

Trzy lokaty

39 000 zł

276,95 zł

Pięć lokat

65 000 zł

461,58 zł

Dziesięć lokat

130 000 zł

923,18 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Kolejnym czynnikiem, który może przemawiać za Planem Depozytowym w Toyota Banku jest możliwość zniwelowania ryzyka inwestycji dzięki rozłożeniu oszczędności na kilka lokat. Innymi słowy w przypadku, kiedy klient musi pilnie wycofać część środków, traci zaledwie część narosłych odsetek, ponieważ nie musi likwidować wszystkich rachunków.

Z oferty Plan Depozytowy na 160 dni można skorzystać wielokrotnie w ramach limitu dziesięciu lokat. Zakładający depozyt może zdecydować się na jego odnowienie lub wypłatę kapitału wraz z odsetkami.

Dla kogo Plan Depozytowy na 160 dni

Lokata Plan Depozytowy na 160 dni jest skierowana do klientów, dla których Toyota Bank prowadzi konto osobiste. Bank nie stawia warunku dotyczącego statusu klienta w związku z czym oferta jest dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych posiadaczy rachunku.

Rekomendowanym przez bank rachunkiem jest Konto Jedyne, o które można wnioskować bezpośrednio na stronie internetowej banku. Dostęp do szerokiej oferty produktów depozytowych banku nie jest jedyną korzyścią, którą daje posiadanie tego rachunku. Uwagę klienta z pewnością przyciągnie możliwość uzyskania dodatkowej premii pieniężnej w ramach aktualnej promocji. Klienci, którzy dokonają rejestracji w akcji mogą zyskać do 600 zł rocznie w ramach zwrotów za płatności za paliwo. Aby bank zaczął naliczać bonus miesięczny, klient musi spełnić kilka warunków. Posiadacze Lokaty Plan Depozytowy na 160 dni będą mieli ułatwione zadanie. Jednym z nich jest utrzymanie średniego salda oszczędności we wskazanej wysokości.

Bank reklamuje Konto Jedyne jako najlepszy rachunek dla zmotoryzowanych. Poparciem tej tezy jest moneyback dostępny w promocji „Tankuj korzyści do pełna” w wysokości nawet 10 proc. Dodatkowo, zainteresowani mogą skorzystać z usługi Moto assistance, którą można dobrać do konta za stałą opłatę miesięczną.

MDe

Polecane
Najnowsze
Popularne