190 autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice dużych i średnich miast

Podpisano umowy ws. dofinansowania zakupu 190 autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice dużych miast, takich jak Kraków, Poznań, Gdynia, ale też średnich – Malborka, Radomia czy Piły - poinformowała na konferencji minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak.

(fot. Tomasz Bielecki / MPK Kraków)

"Władze miast coraz większą wagę przywiązują do poprawy jakości życia mieszkańców. Ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska powoli staje się standardem. Dzięki finansowaniu unijnemu w polskich miastach pojawi się kolejne 190 nowych autobusów elektrycznych. Pasażerowie ucieszą się z udogodnień, a my wszyscy z czystszego powietrza" – powiedziała w czwartek minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Jak poinformował resort, łączna wartość projektów dofinansowanych w ramach konkursu to ponad 668 mln zł, w tym dofinasowanie UE z programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) wynosi 460 mln zł.

Projekty wybrane w trybie konkursowym są uzupełnieniem realizowanych już inwestycji pozakonkursowych, dla których podpisano umowy o dofinansowanie o łącznej wartości ponad 1,3 mld zł i dofinansowaniu UE 711 mln zł. W ramach tych umów planowany jest zakup 215 autobusów elektrycznych, które będą jeździły w Katowicach, Jaworznie, Tychach, Warszawie, Zielonej Górze i Toruniu.

Pierwsze autobusy już dostarczono do Zielonej Góry i Katowic. Podpisano umowy w Warszawie i Tychach – autobusy wyjadą na ulice w połowie 2020 r.

Łącznie dzięki dofinansowaniu POIiŚ kupionych zostanie ponad 400 autobusów elektrycznych dla 18 miast w Polsce. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski, Małgorzata Werner-Woś

pif/ mww/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil