18 mln zł specjalnych premii w NBP

Narodowy Bank Polski wydał 18 mln zł na premie dla pracowników z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - ustalił Onet. Niemal wszyscy pracownicy banku otrzymali po 6 tys. zł.

(NBP)

Biuro prasowe NBP potwierdziło, że 95 proc. pracowników banku otrzymało "okolicznościową wypłatę pieniężną" równej wysokości. Bank nie podaje jednak ani wysokości świadczenia, ani liczby objętych nim osób.

Onet dotarł do kwoty premii, która wyniosła 6 tys. zł brutto, oraz wyliczył liczbę beneficjentów na podstawie stanu zatrudnienia w NBP na koniec 2017 r. Wówczas w polskim banku centralnym pracowały 3281 osoby. Jeżeli zatrudnienie znacząco od tamtej pory nie spadło, to NBP przeznaczył na specjalne premie ponad 18 mln zł.

RM

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
22 9 h-b

Wreszcie coś uczciwego dla wszystkich tam pracujących,którzy przecież pracują wspólnie na jedno konto ogólnego zysku danej firmy. Niestety bardzo mało jest tych wisienek na torcie w zdecydowanej większości firm osiągających nie małe Zyski od wielu,wielu lat ...

! Odpowiedz
16 6 h-b

Szkoda tylko że jak zwykle w tym kraju od wielu ,wielu lat z zazdrości, że to nie ja ,ze to nie u mnie będzie niestety wielki medialny zal D-pe ściskał - no ale to już taka niestety smutna mentalność od wieków i pseudo jedność narodowa.

! Odpowiedz
3 28 trooper

NBP to nie 'firma'

! Odpowiedz
19 2 h-b odpowiada trooper

A co nie zatrudnia ludzi nie obowiązują ją przepisy kodeksu pracy etc dziwne myślenie...

! Odpowiedz
1 15 trooper odpowiada h-b

Okey, podaj jakikolwiek przykład firmy na świecie, która wypłaca wielotysięczne bonusy pracownikom z okazji świąt państwowych.

! Odpowiedz
4 2 jkl777 odpowiada trooper

Kosciol Katolicki

! Odpowiedz
2 2 silvio_gesell odpowiada jkl777

Spadłem s krzesła :):):)

! Odpowiedz
13 41 czelsi_01

Brawo. Ze swoich pieniędzy sobie nie wypłacili, cały naród się zrzucił. Jak można tak kraść i spokojnie sobie spoglądać w oczy codziennie rano przed lustrem??

! Odpowiedz
14 14 search

Ciesz sie ze nie dostali po sztabce 1 kg zlota, w sumie to firma i kto jej zabroni wynagradzac pracownikow. Don Glapinski dba o wizerunek :-)))))

! Odpowiedz
3 25 kzabor odpowiada search

a skąd ta firma czerpie przychody?

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.