REKLAMA

15 maja firmy skrócą dzień pracy o 2 godziny

2015-05-14 06:02
publikacja
2015-05-14 06:02
15 maja firmy skrócą dzień pracy o 2 godziny
15 maja firmy skrócą dzień pracy o 2 godziny
fot. Kzenon / / YAY Foto

Zaledwie kwadrans dziennie poświęcamy na rodzinne rozmowy to bardzo mało w porównaniu do czasu, który spędzamy w pracy. Stąd pomysł na zorganizowanie akcji Dwie godziny dla rodziny. Ma ona zachęcić nas do refleksji nad tym, jak budujemy relacje w naszym życiu, szczególnie prywatnym, ale również zawodowym. 

(fot. Kzenon / YAY Foto)

W ramach akcji wiele firm i instytucji skróci 15 maja (w piątek) swoim pracownikom o dwie godziny dzień pracy, tak aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Zofia Dzik, prezes Fundacji Humanites Sztuka Wychowania: Szefowie zauważają i doceniają społeczne role swoich podwładnych. Polacy powinni zwolnić i skierować więcej uwagi na rodzinę. Te dwie godziny mają wyrywać nas z rutyny codziennego życia dodaje rozmówczyni.

Energię z domu przenosimy do pracy i odwrotnie. Nie należy mówić o równowadze życia prywatnego i zawodowego, ale ich integracji. Jeżeli nie będziemy zadowoleni z życia rodzinnego, odbije się to na efektach naszej pracy. Ale działa to też w drugą stronę: brak satysfakcji w miejscu pracy zabiera nam energię na życie poza nią. Pracodawcy zaczynają to dostrzegać i dlatego zachęcają do bardziej jakościowego życia stwierdza ekspertka.

Wspomnienia łączą pokolenia to hasło tegorocznej akcji. Powinniśmy zatrzymać się i spojrzeć z dystansu na to, w jaki sposób budujemy nasze relacje w codziennym życiu. Ich jakość jest odzwierciedleniem poziomu naszego szczęścia zaznacza Zofia Dzik.

W ubiegłym roku w akcji Dwie godziny dla rodziny wzięło udział 150 firm, instytucji i urzędów z wolnego czasu skorzystało kilkaset tysięcy osób. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do akcji mogą zgłaszać swoje uczestnictwo za pośrednictwem strony www.mamrodzine.pl.

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (43)

dodaj komentarz
~Aliorek
Było tyle raportów do zrobienia ze wyszłam po 11 godzinach z pracy ,a miało być tak pięknie '!!!!!!
~Aleksandra
PROAMA dziękuje za wolne 2h spędziłam je z rodziną, akurat babcia miała dzisiaj imieniny i wspólnie ją odwiedziliśmy, mam nadzieje że wszystkie firmy w przyszłości pozwolą pracownikom wyjść z pracy 2h wcześniej (to tylko 2h w ciągu całego roku a jaka radość i w poniedziałek na pewno troszkę chętniej pójdę rano do pracy...)
~Zadowolony
ja tam wyszedlem 2 godziny wczesniej ;)
~lol
HA HA HA..... pracuję zmianowo w PZU. Już widzę jak dadzą mi 2 godziny gdy problemem jest uzyskać 15 minut wolnego :/
~asdasdasd
zmien prace tak radzi Bredzislaw
~Autor
To jakaś wierutna bzdura i cienka propaganda z tymi 2 godz. wolnymi! (Chyba dla "pREZESA")
~players
PLAY w tym roku nic nie poinformował. czyli zrezygnował ?
~Xxx
Jedna z najwiekszych korporacji i polskich "gigantów" ubezpieczeniowych tez nie wzięła udziału w tej akcji. Prawdopodobnie firma wychodzi z założenia ze wszyscy pracownicy to jedna wielka rodzina wiec po co mamy krócej pracować.

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki