15 maja firmy skrócą dzień pracy o 2 godziny

Zaledwie kwadrans dziennie poświęcamy na rodzinne rozmowy to bardzo mało w porównaniu do czasu, który spędzamy w pracy. Stąd pomysł na zorganizowanie akcji Dwie godziny dla rodziny. Ma ona zachęcić nas do refleksji nad tym, jak budujemy relacje w naszym życiu, szczególnie prywatnym, ale również zawodowym. 

(fot. Kzenon / YAY Foto)

W ramach akcji wiele firm i instytucji skróci 15 maja (w piątek) swoim pracownikom o dwie godziny dzień pracy, tak aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Zofia Dzik, prezes Fundacji Humanites Sztuka Wychowania: Szefowie zauważają i doceniają społeczne role swoich podwładnych. Polacy powinni zwolnić i skierować więcej uwagi na rodzinę. Te dwie godziny mają wyrywać nas z rutyny codziennego życia dodaje rozmówczyni.

Energię z domu przenosimy do pracy i odwrotnie. Nie należy mówić o równowadze życia prywatnego i zawodowego, ale ich integracji. Jeżeli nie będziemy zadowoleni z życia rodzinnego, odbije się to na efektach naszej pracy. Ale działa to też w drugą stronę: brak satysfakcji w miejscu pracy zabiera nam energię na życie poza nią. Pracodawcy zaczynają to dostrzegać i dlatego zachęcają do bardziej jakościowego życia stwierdza ekspertka.

Wspomnienia łączą pokolenia to hasło tegorocznej akcji. Powinniśmy zatrzymać się i spojrzeć z dystansu na to, w jaki sposób budujemy nasze relacje w codziennym życiu. Ich jakość jest odzwierciedleniem poziomu naszego szczęścia zaznacza Zofia Dzik.

W ubiegłym roku w akcji Dwie godziny dla rodziny wzięło udział 150 firm, instytucji i urzędów z wolnego czasu skorzystało kilkaset tysięcy osób. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do akcji mogą zgłaszać swoje uczestnictwo za pośrednictwem strony www.mamrodzine.pl.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Aliorek

Było tyle raportów do zrobienia ze wyszłam po 11 godzinach z pracy ,a miało być tak pięknie '!!!!!!

! Odpowiedz
0 1 ~Nikt

hhheee

! Odpowiedz
0 1 ~Aleksandra

PROAMA dziękuje za wolne 2h spędziłam je z rodziną, akurat babcia miała dzisiaj imieniny i wspólnie ją odwiedziliśmy, mam nadzieje że wszystkie firmy w przyszłości pozwolą pracownikom wyjść z pracy 2h wcześniej (to tylko 2h w ciągu całego roku a jaka radość i w poniedziałek na pewno troszkę chętniej pójdę rano do pracy...)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Zadowolony

ja tam wyszedlem 2 godziny wczesniej ;)

! Odpowiedz
0 4 ~lol

HA HA HA..... pracuję zmianowo w PZU. Już widzę jak dadzą mi 2 godziny gdy problemem jest uzyskać 15 minut wolnego :/

! Odpowiedz
1 3 ~asdasdasd

zmien prace tak radzi Bredzislaw

! Odpowiedz
2 2 ~xyz

zmień pracę, weź kredyt.

! Odpowiedz
1 5 ~Autor

To jakaś wierutna bzdura i cienka propaganda z tymi 2 godz. wolnymi! (Chyba dla "pREZESA")

! Odpowiedz
1 3 ~players

PLAY w tym roku nic nie poinformował. czyli zrezygnował ?

! Odpowiedz
0 1 ~Xxx

Jedna z najwiekszych korporacji i polskich "gigantów" ubezpieczeniowych tez nie wzięła udziału w tej akcji. Prawdopodobnie firma wychodzi z założenia ze wszyscy pracownicy to jedna wielka rodzina wiec po co mamy krócej pracować.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.