140 mieszkań w ramach "Mieszkania Plus" powstanie w Skawinie

140 mieszkań powstanie w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" w Skawinie k. Krakowa. Prace budowlane powinny zacząć się w drugim kwartale 2020 r. Jest to kolejna, po Krakowie, Zakliczynie, Lusławicach i Palecznicy, lokalizacja Mieszkania Plus w woj. małopolskim.

Jak poinformował PFR Nieruchomości SA w poniedziałkowym komunikacie, skawińskie "Mieszkanie Plus" powstanie na niespełna 1,5 hektarowej działce przy ul. Torowej i będzie liczyło 140 mieszkań o średniej powierzchni 57 metrów kwadratowych.

Zgodnie z przygotowaną koncepcją, powstanie osiedle liczące siedem budynków. Przewidziano w nich zarówno kawalerki jak i mieszkania 4-pokojowe.

Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości podkreślił, że o lokalizacji przedsięwzięcia w podkrakowskiej Skawinie zadecydowały: bardzo dobre połączenie ze stolicą Małopolski, dobrze rozwinięta sieć szkół i przedszkoli, infrastruktura rekreacyjna i sportowa oraz bogata oferta rynku pracy.

Chcemy dać mieszkańcom Skawiny coś czego tu na lokalnym rynku mieszkaniowym brakuje - przystępne cenowo mieszkania. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja działki zaproponowanej przez samorząd będzie w pełni odpowiadała potrzebom jej przyszłych najemców - zaznaczył dyrektor cytowany w komunikacie.

Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny wyraził nadzieję, że inwestycja zakończy się w 2021 roku. To w znacznym stopniu wpłynie na poprawę warunków mieszkaniowych, a sama oferta pozwoli wyjść naprzeciw oczekiwaniom, zwłaszcza ludzi młodych o średnim poziomie dochodów - podkreślił.

Jak poinformował PFR Nieruchomości w Małopolsce najbardziej zaawansowane projekty w ramach "Mieszkania Plus" znajdują się w Krakowie, Zakliczynie, Lusławicach oraz Paleśnicy.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ skr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 1a2b

Jeżeli to komuś bardzo przeszkadza to może sobie kupić mieszkanie w Krakowie. Na przykład na Dąbiu koło Plazy. Uroczy blok 8 do 9 tyś za m2. Całość dokładnie pod linią wysokiego napięcia i z widokiem na wielo, wielo hektarowy parking Plazy. Tam są same takie cudeńka. Albo jeszcze lepiej blok Pianissimo na Bulwarze Kurlandzkim. (Ale wypasiona nazwa- słoiki sikają po nogach) 12k za m2. Dom otoczony trzema słupami wysokiego napięcia a przez ścianę sąsiaduje ze stacją transformatorową. No śmietana. Deweloperom w Krakowie już całkiem padło na te ich pazerne mózgi. Większość ofert jest takich właśnie. Śmiech na sali. No ale jakby co to jest wybór.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 aragog

Z tego co się orientuje to koło Plazy nie ma zakładów z którymi walczą lokalne organizacje eko ani kominów na wysokości okien.....

! Odpowiedz
3 0 trooper

140 z obiecanych 30 milionów, ładnie :-)

! Odpowiedz
0 0 1a2b

Nie 30 tylko 3 milionów.

! Odpowiedz
0 4 aragog

Zapomniano dodać, że mieszkania powstaną w trójkącie pomiędzy dwoma dużymi zakładami produkcyjnymi, a bardzo ruchliwą obwodnicą Skawiny. Powodzenia. ;-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne