1247 osób w pozwie zbiorowym przeciwko BRE Bankowi

Sąd Okręgowy w Łodzi określił skład grupy przystępującej do pozwu zbiorowego przeciwko BRE Bank S.A. na 1247 osób. Decyzją tą przychylił się do wniosku Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie. Jednocześnie sąd oddalił wniosek banku o ustanowienie od reprezentanta grupy kaucji na zabezpieczenie kosztów procesu.

— Chociaż obydwa postanowienia nie są jeszcze prawomocne i mogą być zaskarżone do Sądu Apelacyjnego, mamy nadzieję, że ustalenie przez sąd składu grupy zakończy formalny etap postępowania i od tej pory sąd będzie mógł skupić się na merytorycznym rozstrzygnięciu sporu — mówi adwokat Iwo Gabrysiak. — Jednocześnie jest to pierwsze takie postanowienie w prowadzonych dotychczas w naszym kraju sprawach w trybie postępowań grupowych — dodaje.

»Frankowcy szykują pozew zbiorowy przeciw bankowi


20 grudnia 2010 roku pozew przeciwko BRE Bank S.A. złożyło 776 konsumentów. Po przyjęciu sprawy do rozpoznania w trybie postępowania grupowego 6 maja 2011 roku, a także opublikowaniu 31 stycznia 2012 ogłoszenia prasowego, do pozwu przystąpiło w sumie 1247 konsumentów.

BRE Bank S.A. podnosił, że 54 osoby z tej grupy powinny zostać wykluczone, jednakże sąd nie przychylił się do zgłaszanych przez bank zarzutów i zatwierdził skład grupy w pełnej liczbie 1247 konsumentów.

»Pozwy zbiorowe – nowa moda na rynku?


W tym samym postanowieniu sąd oddalił wniosek banku o ustanowienie od powoda, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, będącego reprezentantem grupy, kaucji na zabezpieczenie kosztów procesu, o co wnioskował bank już 18 lutego 2011 roku w odpowiedzi na pozew.

Źródło: Wierzbowski Eversheds
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~autor

powinien powstać jakiś serwis internetowy grupujący ludzi poszkodowanych chcących znaleźć innych poszkodowanych do pozwu zbiorowego przeciw danej organizacji. wtedy szybciej by wszystko ewoluowało a tak będziemy czekać i czasem gdzieś się coś uda.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne