REKLAMA

12 startupów w nowym programie akceleracyjnym Taurona

2020-01-07 14:43
publikacja
2020-01-07 14:43

Rozwiązania zaproponowane przez 12 startupów są analizowane w ramach nowego programu akceleracyjnego Tauron Progres – poinformowała we wtorek spółka Tauron Polska Energia. Projekty dotyczą m.in. elektromobilności i inteligentnych usług sieciowych.

fot. Maciej Jarzębiński / / FORUM

"Dla startupów współpraca z Tauronem to możliwość zderzenia swoich pomysłów z wymaganiami rynku, ale i zaczerpnięcia wiedzy od doświadczonych pracowników grupy. Dla nas to sposób na znalezienie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nie tylko na rozwój głównego obszaru działalności Taurona, ale również rozszerzenie aktywności o nowe obszary" – powiedział we wtorek pełniący obowiązki dyrektora ds. badań i rozwoju w Tauron Polska Energia Paweł Poneta.

"Dotychczas przeanalizowaliśmy ponad 300 pomysłów, a z 35 startupami podjęliśmy wspólną pracę nad rozwojem produktów i usług w ramach akceleracji. Obecnie pracujemy nad walidacją 12 rozwiązań" – dodał.

Rozwój oferty Grupy Tauron w zakresie inteligentnych rozwiązań dla domu - tzw. smart home - to obszar współpracy z dwoma startupami. To np. rozwiązanie integrujące domowe inteligentne urządzenia, nad którym Tauron pracuje z firmą Payticon, czy prace nad rozwojem wykorzystania funkcji inteligentnej wtyczki, prowadzone z firmą S-labs. Obydwa startupy to uczestnicy programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, prowadzonego przez Krakowski Park Technologiczny.

Rozwiązania z zakresu elektromobilności wpisują się z kolei bezpośrednio w realizowane w Grupie Tauron projekty rozwoju sieci punktów ładowania czy usług carsharingu pojazdów elektrycznych. Nie zapomniano również o rozwiązaniach dotyczących monitoringu pracy sieci elektroenergetycznej, a także kluczowych maszyn i urządzeń w punktach wytwórczych i odbiorczych energii, które są głównymi ogniwami systemu sieci ładowania e-aut.

Poza KPT ScaleUp Tauron zaangażował się dotychczas również w programy akceleracyjne PilotMaker oraz Elektro ScaleUp. Kontynuując współpracę ze środowiskiem startupowym, grupa udostępniła w maju tego roku własną platformę - Tauron Progres. Ten program akceleracyjny umożliwia szybkie przedstawienie rozwiązania ekspertom grupy, bez oczekiwania na otwarcie naboru zgłoszeń. Podstawowym wsparciem, na jakie mogą liczyć innowatorzy, jest przetestowanie i walidacja rozwiązań na infrastrukturze należącej do grupy. Współpraca w programie Tauron Progres umożliwia zdobycie doświadczenia w pracy z rzeczywistą infrastrukturą energetyczną czy klientami grupy.

Tauron Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy Tauron wchodzą m.in. Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Wydobycie, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło. Od 2010 roku akcje Tauron Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30.(PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki