REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

12-latek został magistrem fizyki kwantowej. Chce sprawić, by ludzie byli nieśmiertelni

2022-10-22 19:26
publikacja
2022-10-22 19:26

Dwunastoletni Laurent Simons z Ostendy w północnej Belgii uzyskał tytuł magistra fizyki kwantowej - informuje w sobotę dziennik „Het Laatste Nieuws”. Ukończenie studiów magisterskich zajęło uzdolnionemu chłopcu zaledwie pół roku. Jak mówi, jego marzeniem jest, by uczynić ludzi nieśmiertelnymi.

12-latek został magistrem fizyki kwantowej. Chce sprawić, by ludzie byli nieśmiertelni
12-latek został magistrem fizyki kwantowej. Chce sprawić, by ludzie byli nieśmiertelni
fot. Utrecht Robin / /  Abaca Press

W lipcu 2021 roku media na całym świecie informowały o uzdolnionym jedenastolatku, który w ciągu roku ukończył z wyróżnieniem trzyletnie studia licencjackie z fizyki na uniwersytecie w Antwerpii, a dyplom szkoły średniej uzyskał w wieku ośmiu lat.

„Cudowne dziecko” - entuzjazmował się holenderski dziennik „De Telegraaf”, „niezwykle uzdolniony jedenastolatek” - pisał portal „Psych New Daily”, a amerykański „Newsweek” donosił o „genialnym chłopcu, który chce uczynić ludzi nieśmiertelnymi”.

„Nie czuję się kimś specjalnym, każdy z nas jest przecież na swój sposób inny” – powiedział dziennikowi „Het Laateste Nieuws” świeżo upieczony magister.

Jego marzeniem jest doprowadzenie do tego, aby ludzie byli nieśmiertelni. „Drogą do tego będzie zastąpienie niektórych części ciała urządzeniami mechanicznymi” – twierdzi dwunastolatek, który chce pracować z najlepszymi profesorami na świecie.

Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
fx69
szkoda że idzie w dziecięce fantazje niż w coś pożytecznego
dolar36
gdyby natura chciała by ludzie byli nieśmiertelni to tak by zrobiła, bez cyklu życia życie nie będzie miało sensu
artur_wu
gdyby natura tego nie chciala to ludzie by o tym nie mysleli i nie probowali osiagnac. My tez jestesmy natura ;)
damianmanart
Haha, gdybyśmy robili to co natura „chce”, to musielibyśmy umierać wskutek różnych chorób, które by nas zabijały gdyby nie opieka medyczna - natura „wymyśliła” choroby, żeby utrzymywać różne populacje na określonym poziomie liczebności, lecząc się z nich postępujemy zatem wbrew naturze. To samo w innych kwestiach. Gdyby natura chciała Haha, gdybyśmy robili to co natura „chce”, to musielibyśmy umierać wskutek różnych chorób, które by nas zabijały gdyby nie opieka medyczna - natura „wymyśliła” choroby, żeby utrzymywać różne populacje na określonym poziomie liczebności, lecząc się z nich postępujemy zatem wbrew naturze. To samo w innych kwestiach. Gdyby natura chciała by ludzie latali dałaby im skrzydła - a wiec żeby żyć zgodnie z naturą nigdy nie powinnismy wymyślić samolotów. Śmiać mi się chce za każdym razem, kiedy ktoś mówi o życiu w myśl „postanowień” natury.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki