12. Deloitte Technology Fast 50

Deloitte ogłasza dwunastą edycję Technology Fast 50 w Europie Środkowej - corocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych. Celem programu jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Litwy.

Polska przez ostatnie siedem lat z rzędu znajdowała się na podium rankingu w regionie Europy Środkowej. W ubiegłorocznym konkursie na pierwszym miejscu, drugi rok z rzędu, znalazła się polska firma Netmedia S.A. Nasz kraj był również najliczniej reprezentowany w zestawieniu – w 50-tce firm znalazło się aż 11 rodzimych spółek.

„Program od lat przyciągał innowacyjne firmy, które w większości działały w branży internetowej oraz sektorze oprogramowania i telekomunikacji. Wraz z narastającą dojrzałością tych branż jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak będzie kształtować się struktura finalistów w roku 2011 i jakie nowe gwiazdy innowacyjności pojawią się w rankingu. Mamy nadzieję, że jak co roku pojawi się kilka nowych., ciekawych pomysłów i spółek”
– mówi Dariusz Nachyła, Partner odpowiedzialny w Europie Środkowej za usługi dla sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji, Deloitte.

Ranking posiada kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” oraz „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych.

Kryteria ogólne dla wszystkich kategorii
•    spółka opracowuje lub wytwarza autorskie technologie i/lub ponosi istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
•    posiada strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
•    posiada siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

Kryteria szczegółowe dla firmy w kategorii głównej

•    działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
•    w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”
•    historia działalności jest nie krótsza niż trzy lata, ale nie dłuższa niż pięć lat,
•    w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 30 000 EUR.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii „Wielka Piątka”
•    działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
•    w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR, z tym że w ostatnim rozpatrywanym roku osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż
25 mln EUR.


Formularz rejestracyjny on-line oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce. Firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 8 lipca 2011r.

Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2011 r. Podobnie jak w latach poprzednich zwycięzcy konkursu regionalnego będą automatycznie nominowani w konkursie ogólnoeuropejskim - „Technology Fast 500 EMEA”.


Jan Petersen

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne