REKLAMA

12,9 mln zł na lokatach strukturyzowanych Wealth Solutions

2007-11-20 17:29
publikacja
2007-11-20 17:29
Rośnie popularność lokat strukturyzowanych oferowanych przez Wealth Solutions. Z najnowszej propozycji firmy – polisy inwestycyjnej Kameleon oferowanej we współpracy z portalem Bankier.pl, skorzystało ponad 100 klientów, którzy wpłacili łącznie 4,3 mln zł. 70 proc. inwestorów skorzystało z tej oferty przez Internet. Z uwagi na duże zainteresowanie inwestorów już w najbliższy poniedziałek (26 listopada 2007) rozpocznie się subskrypcja kolejnej edycji lokaty Kameleon. Aktywa pozyskane w ciągu całej działalności firmy (od lipca 2007 r.) sięgnęły blisko 13 mln zł.
Lokata Kameleon oparta jest na unikalnej strategii opracowanej Deutsche Bank. Analitycy banku na bieżąco szacują wartość kilkuset firm z 9 sektorów i 3 regionów (USA, Europa, Japonia). Po przeprowadzeniu wyceny wybierane jest 140 firm z których połowa ma w ocenie Deutsche Banku zbyt niską, a druga połowa zbyt wysoką wartość. Bank kupuje firmy „tanie”, by zarobić na wzroście ich notowań. Jednocześnie sprzedawane są akcje firmy „drogich” - bank dokonuje tzw. krótkiej sprzedaży, która pozwala zarabiać na spadku cen akcji. Dobór spółek dokonywany jest co miesiąc. Efekty tego procesu odzwierciedla indeks Alpha Pairs Sectors Excess Return. W przypadku lokaty Kameleon udział inwestora we wzroście indeksu został ustalony na stałym poziomie 150 procent. Oznacza to, że w przypadku wzrostu indeksu o 50% inwestor uzyska stopę zwrotu równą 75% (1,5 x 50%).
Rozwiązania inwestycyjne oparte o indeks Alpha Pairs Sectors są alternatywą dla osób, które nie chcą rezygnować z zysków ale cenią sobie bezpieczeństwo i stabilność inwestycji. Dla przykładu, od 29 października do 19 listopada 2007 indeks Alpha Pairs Sectors ER zyskał 0,7 proc. W tym samym czasie WIG20 stracił 10,3 proc. Podobną odporność na spadki indeks Alpha Pairs Sectors wykazywał podczas poprzednich giełdowych korekt. Przeciętna stopa zwrotu z 4-letniej inwestycji działającej tak jak lokata Kameleon wynosiła historycznie 62,75 proc. (minimalna 40,51 proc., maksymalna 89 proc.).
- Nie staramy się za wszelką cenę kusić "modnymi" tematami inwestycyjnymi. To często fasada, za którą kryją się kiepsko skonstruowane produkty finansowe. Nie silimy się też na prognozowanie tego co będzie w przyszłości. Dostarczamy naszym klientom rozwiązania wybrane przez nas - po dokładnej analizie - z ofert największych banków inwestycyjnych na świecie lub przygotowane przez te banki na nasze zamówienie. Oferujemy je w ramach możliwie prostych i przejrzystych konstrukcji, a dzięki współpracy z TUnŻ Europa SA możemy dodatkowo zaproponować zysk wolny od podatku Belki. Dodatkowo, jako jedna z niewielu instytucji finansowych w Polsce, podajemy bieżące notowania naszych lokat strukturyzowanych - nie zapominamy o klientach. Inwestorzy to doceniają i w efekcie skłonni są lokować środki w ramach naszych rozwiązań także na odległość - przez Internet. To dodatkowo pozwala nam ograniczyć koszty działalności dzięki czemu parametry naszych lokat strukturyzowanych są najlepsze na rynku - mówi Maciej Kossowski, Prezes Wealth Solutions Sp. z o.o.
W ciągu niespełna 5 miesięcy działalności firma Wealth Solutions przygotowała cztery produkty inwestycyjne - Białą Lokomotywę, Strukturę Zysku (dla Goldenegg Niezależni Doradcy Finansowi), NaWIGatora oraz Kameleona. Łączna wartość aktywów zgromadzonych w ramach tych rozwiązań inwestycyjnych to 12,9 mln zł (Biała Lokomotywa - 3,6 mln zł, Goldenegg Struktura Zysku - 3,7 mln zł, NaWIGator - 1,3 mln zł, Kameleon - 4,3 mln zł). Wszystkie produkty oferowane były w formie efektywnych podatkowo polis ubezpieczeniowych we współpracy z TU Allianz Życie Polska oraz TUnŻ Europa. W 2008 roku Wealth Solutions planuje pozyskanie 150 mln zł aktywów. W planach firmy jest poszerzenie oferty o wybrane fundusze inwestycyjne.

Wealth Solutions / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki