11-latka z milionowym długiem. Komornik zawieszony

2020-03-05 18:01
publikacja
2020-03-05 18:01

Komornik został zawieszony w czynnościach - poinformował w czwartek wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, odnosząc się do sprawy 11-letniej Zuzi. Komornik zajął dziewczynce rentę po ojcu w związku z niespłaconym przez niego kredytem.

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

"Dzięki tekstom tygodnika "Wprost" o działalności komornika przeprowadziliśmy wnikliwą kontrolę. Komornik został zawieszony w czynnościach, uruchomiono postępowanie dyscyplinarne, złożyłem również w związku z kontrolą zawiadomienie do Prokuratury Krajowej" - napisał na swoim Twitterze Kaleta.

Tygodnik opisał sprawę na początku lutego. "Do dziewczynki przyjdzie list z firmy windykacyjnej, która poinformuje ją, że ma milion złotych długu. Sprawa trafi do komornika, który zajmie dziewczynce rentę rodzinną po zmarłym ojcu. Zuzia dostawała z tego tytułu 604 zł. Komornik zabiera jej miesięcznie 180 zł i zostawia 424 zł. Mimo tego, że córka żyje z matką na skraju ubóstwa. Ich miesięczny dochód wynosi ok. 1,5 tys. zł. Utrzymują się z 500+, zasiłku dla samotnej matki i prac społecznie użytecznych. Mama pracuje dorywczo w bibliotece. Czasem dochodzi pomoc społeczna na buty czy żywność" - napisano w artykule "Wprost".

Ministerstwo Sprawiedliwości interweniowało w tej sprawie już wcześniej. Na początku lutego MS informowało, że do zajęcia renty Zuzi nie powinno dojść i że dziewczynce zwrócono zabrane pieniądze. (PAP)

nmk/ jann/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wallyglow
Jest coś takiego jak skarga na czynności komornika a ludzie przy władzy widzą to, co im się opłaca widzieć, żeby sobie nabić punktów poparcia. Nie bądź naiwny.
prs
Dobrze ze sa ludzie przy wladzy ktorzy widza takie rzeczy..
Komora na pysk - za drzwi!
11-to letnie dziecko..

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki