REKLAMA

11 bit studios wyda grę Starward Industries i obejmie akcje spółki

2022-06-12 22:14
publikacja
2022-06-12 22:14
11 bit studios wyda grę Starward Industries i obejmie akcje spółki
11 bit studios wyda grę Starward Industries i obejmie akcje spółki
/ 11bit

11 bit studios będzie współpracować przy produkcji oraz wyda grę Starward Industries "The Invincible" - poinformowało Starward Industries. 11 bit ma ponadto objąć 75 tys. akcji nowej emisji Starward oraz kupić 25 tys. walorów od prezesa Marka Markuszewskiego.

Spółki podpisały w niedzielę porozumienie, którego częścią jest umowa o współpracy przy produkcji i wydaniu przez 11 bit studios gry wideo tworzonej przez Starward Industrires, "The Invincible. Współpraca ma odbywać się w zakresie przygotowania lokalizacji gry, przeprowadzenia testów jakościowych oraz wydania, promocji i dystrybucji gry na platformach PC (w tym Steam i GOG) oraz konsolach Playstation 5 i Xbox Series X|S. Umowa wydawnicza przewiduje również możliwość wydania gry na innych platformach.

W umowie ustalono, że premiera "The Invincible" nastąpi w 2023 r., a o dokładnej dacie zdecyduje wydawca, czyli 11 bit studios.

Starward Industries ma zatrzymać większą część zysku ze sprzedaży gry. Tak jak ma to zwykle miejsce w umowach wydawniczych, podział zysku będzie następował od chwili gdy łączne wpływy ze sprzedaży gry pokryją wydatki poniesione przez wydawcę.

Starward zobowiązało się w ramach porozumienie do zwołania walnego zgromadzenia, na którym poddane pod głosowanie mają zostać uchwały pozwalające na zaoferowanie 11 bit 75 tys. nowo wyemitowanych akcji, za cenę emisyjną wynoszącą 79 zł, czyli łącznie za 5,925 mln zł. 11 bit zobowiązało się te akcje objąć. Kurs akcji Starward Industries z piątkowego zamknięcia notowań to 66,8 zł.

Dodatkowo, prezes zarządu Starward, Marek Markuszewski, zobowiązał się do sprzedaży 11 bit studios 25 tys. akcji spółki za cenę 10 zł każda, tj. za łączną kwotę 250 tys. zł. Markuszewski uzyskał zgodę rady nadzorczej na sprzedaż tych papierów, a pozostałe 355 tys. walorów prezesa pozostanie objęte umową o ograniczeniu zbywalności (lock-up).

Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że 11 bit studios po objęciu i zakupie akcji będzie posiadało 5,1 proc. walorów Starward.

Starward Industries, która zadebiutowała w sierpniu 2020 roku na rynku NewConnect, pracuje nad swoją pierwszą grą komputerową, "The Invincible", na podstawie twórczości polskiego pisarza science-fiction Stanisława Lema. (PAP Biznes)

kuc/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
hubert841
Szkoda że premiera w 2023, ale współpraca z doświadczonym wydawcą wyjdzie starwardowi i grze na dobre.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki