REKLAMA

1000 zł za udział w posiedzeniu w resorcie. Tak zarabiają doradcy

2022-09-22 12:08
publikacja
2022-09-22 12:08
1000 zł za udział w posiedzeniu w resorcie. Tak zarabiają doradcy
1000 zł za udział w posiedzeniu w resorcie. Tak zarabiają doradcy
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Określenie wysokości stawek wynagrodzenia za udział w posiedzeniach zespołu doradczego szefa MEiN i za przygotowanie przez jej członków opinii zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który w czwartek opublikowano w Rządowym Centrum Legislacji.

Opublikowany projekt noweli jest autorstwa MEiN. Dotyczy on wynagrodzeń dla członków zespołu doradczego, który przedstawia opinie lub ekspertyzy na potrzeby ministra edukacji i nauki w zakresie realizacji zadań związanych z udziałem podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki we wspólnym międzynarodowym programie lub przedsięwzięciu w zakresie strategicznej infrastruktury badawczej.

Jak czytamy w ocenie skutków regulacji, członkom zespołu tego typu do tej pory przysługuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniu w wysokości 600 zł dla przewodniczącego albo członka zespołu prowadzącego posiedzenie w zastępstwie nieobecnego przewodniczącego oraz 400 zł dla pozostałych członków zespołu), a także wynagrodzenie za przygotowanie projektu opinii od 100 zł do 300 zł, w zależności od przedmiotu i zakresu opinii.

"Mając na uwadze nakład pracy związany z wykonywaniem zadań zespołu, proponuje się nowelizację przepisów rozporządzenia i określenie wysokości stawek wynagrodzenia z tego tytułu tak, aby za udział w posiedzeniach zespołu przewodniczącemu albo członkowi zespołu prowadzącemu posiedzenie w zastępstwie nieobecnego przewodniczącego przysługiwało wynagrodzenie w wysokości 1000 zł, natomiast pozostałym członkom zespołu – w wysokości 800 zł; za przygotowanie projektu każdej opinii, w zależności od jej przedmiotu i zakresu, członkom zespołu przysługiwało wynagrodzenie w wysokości od 700 zł do 1500 zł" - czytamy w ocenie skutków regulacji.

Dodano, że tak określone wynagrodzenia "uwzględniają rzeczywisty nakład pracy konieczny do przeprowadzania oceny wniosków przyznanie środków finansowych na realizację zadań związanych z udziałem we wspólnym międzynarodowym programie lub przedsięwzięciu w zakresie strategicznej infrastruktury badawczej i raportów z wykorzystania tych środków oraz przygotowania projektów opinii."

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W uzasadnieniu projektu podkreślono, że nakład pracy członków tego zespołu jest szczególnie duży ze względu na niezwykle złożony charakter projektów z zakresu międzynarodowej infrastruktury badawczej.

"Takie projekty wymagają kompleksowej, wieloetapowej i niezwykle czasochłonnej oceny przez wysokiej klasy specjalistów posiadających wiedzę w zakresie budowy, modernizacji i użytkowania międzynarodowych infrastruktur badawczych o unikatowych właściwościach i zastosowaniu (...)" - podano.

Opiniowanie projektu potrwa do 6 października br. Nowela ma wejść w życie 14 dniu po jej ogłoszeniu.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pafcio24
I tak się właśnie okrada państwo.
wazne_pytania
Czy doradcom płaci się za godzinę, czy za wartość tego co doradzają? Czy lekarzom płaci się za czas jaki spędza się u nich w gabinecie, czy za wiedzę medyczną, której użyli by nas leczyć? Czy prawnikom, profesorom uczelni, psychoterapeutom itp. itd. płaci się za godziny?
ravauw
gdzie tutaj afera? Mysle, za kazdy szanujacy sie czlowiek nie wezmie mniej, jezeli jest kilkaset km spoza Wawy
daniel_1
no jest afera, bo może okazać się, że takich posiedzeń jest kilkadziesiąt w miesiącu.
a nauczyciele z Warszawy są poszkodowani, bo mieszkają na miejscu posiedzeń.
vacarius
Ja bym za 1000 nie przyszedł za mało.
vacarius
Ale w edukacji za dużo nie powiem wolałbym w gospodarce albo sprawach wojennych i politycznych doradzać. 10k to moja stawka. Bo wiecie koszty dojazdu wysokie z tym paliwem po 8zł.
daniel_1
Pewnie dlatego nie czekają na Ciebie.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki