REKLAMA

100 dodatkowych pociągów na Przystanek Woodstock

2013-07-10 18:41
publikacja
2013-07-10 18:41

100 dodatkowych pociągów na Przystanek Woodstock przygotują Przewozy Regionalne - poinformowała w środę spółka. To o 26 pociągów więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Pierwsze pociągi wyruszą w trasy 29 lipca.

Bezpośrednie połączenie z Kostrzynem nad Odrą, gdzie odbędzie się festiwal, zapewnią pociągi z Warszawy, Poznania, Szczecina, Katowic, Krakowa, Lublina, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Białegostoku, Łodzi, Olsztyna, Torunia, Bydgoszczy i Rzeszowa. Jak poinformował Michał Stilger z biura prasowego przewoźnika, na trasy wyjadą także pociągi: "Woodstock Express", który będzie kursował codziennie z Poznania w trakcie trwania imprezy, oraz "Poznań Express" i "Szczecin Express" dla powracających z koncertów.

Przewozy Regionalne zorganizują także wspólnie ze służbami porządkowymi specjalny sztab koordynujący powroty z Kostrzyna nad Odrą. "Apelujemy do uczestników festiwalu o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży oraz o szanowanie podstawionych składów, które na co dzień służą innym pasażerom Przewozów Regionalnych" - poinformował Stilger.

Pociągi jeżdżące na festiwal otrzymają specjalne nazwy. Jeden ze składów nazwano "Dziadek" na cześć zmarłego w tym roku wieloletniego woodstockowicza Stanisława Kuleszyńskiego. Inne nazwy, jak "Zaraz będzie ciemno", "Pędząca Kłoda", "Amelinium" zostały zaproponowane przez uczestników festiwalu. "Część z nich pochodzi od tytułów piosenek, np. +Wehikuł czasu+, jeszcze inne związane są z Przystankiem Woodstock +Akademia Sztuk Przepięknych+, +Miłość Przyjaźń Muzyka+, a niektóre nawiązują do długiej podróży +Stalowy pęcherz+" - poinformowała spółka. (PAP)

her/ je/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki