10 tanich kont osobistych z premią – kwiecień 2019

Premia za założenie konta czy jak najtańsze usługi? Przed takim dylematem stają zwykle rozważający zmianę rachunku. Klienci, którzy dopuszczają ponoszenie drobnych opłat za prowadzenie ROR-u i kartę, mogą zarobić niemałą kwotę – także na koncie oszczędnościowym.

Jako uzupełnienie cyklicznego rankingu kont osobistych, w którym pierwsze skrzypce grają stawki za prowadzenie konta i obsługę karty, proponujemy czytelnikom zestawienie, w którym łączymy obie te korzyści – dostępny zysk oraz niedrogie konto.

Wybraliśmy 10 kont osobistych, na których można zarobić
Wybraliśmy 10 kont osobistych, na których można zarobić (YAY Foto)

Konta z najwyższą premią – jak wybraliśmy najlepszą dziesiątkę?

Wynikiem analizy jest lista dziesięciu najlepszych kont osobistych dla klienta, który poszukuje:

  • najwyższej premii pieniężnej za założenie konta,
  • atrakcyjnej stawki na koncie oszczędnościowym (dla zgromadzonych oszczędności w wysokości do 10 000 zł),
  • rachunku, za którego prowadzenie oraz dołączoną kartę będzie płacił niewysoką kwotę (przyjęliśmy 10 zł miesięcznie, biorąc pod uwagę negatywny scenariusz - czyli kiedy nie spełni warunków zwalniających).

Im wyższy bonus, tym korzystniejsza pozycja w tabeli. W przypadku, kiedy dwa banki kuszą premią w takiej samej wysokości – lepsze miejsce uzyskała oferta z wyższym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym dostępnym dla danego rachunku dla 10 000 zł. Do analizy włączyliśmy standardowe rachunki dla klientów indywidualnych, omijając oferty dedykowane określonym grupom (np. konta dla młodych, konta 500+) czy konta typu premium. Jeśli bank posiada więcej rachunków spełniających założenia, to tabelę zasiliła propozycja z większą premią.

Najlepsze konta osobiste z bonusem

Konta osobiste z bonusem za otwarcie – kwiecień 2019

Lp.

Bank, Nazwa konta

Premia za otwarcie

Oproc. konta oszczędnościowego dla 10 000 zł

Opłata za konto/m-c

Opłata za kartę/m-c

1.

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

200 zł

2,70 proc.

0 zł

0-5 zł

2.

mBank

eKonto osobiste

150 zł

2,50 proc.

0 zł

0-7 zł

3.

Citi Handlowy

Citi Priority

150 zł

1,50 proc.

0 zł

0 zł

4.

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

140 zł

2,50 proc.

0 zł

0-7 zł

5.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

100 zł

3,00 proc.

0-6 zł

0-3 zł

6.

Nest Bank

Nest Konto

100 zł

2,25 proc.

0 zł

0 zł

7.

Getin Bank

Konto Proste Zasady

0 zł

3,50 proc.

0-8 zł

0 zł

8.

Idea Bank

Konto Idealne

0 zł

3,20 proc.

0 zł

0 zł

9.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium

0 zł

3,00 proc.

0 zł

0-6 zł

10.

Alior Bank
Konto Internetowe

0 zł

2,70 proc.

0 zł

0-6 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl, stan na 18.04.2019 r.

Na pierwszym miejscu w tabeli znalazł się Santander Bank Polska i Konto Jakie Chcę. Rachunek jest aktualnie objęty drugą edycją promocji „200 zł za konto z wynagrodzeniem”. Całą pulę można otrzymać, realizując warunki oferty przez cztery miesiące. Główny wymóg stawiany przez bank to zagwarantowanie wpływów m.in. wynagrodzenia, renty czy emerytury. Santander proponuje także atrakcyjną stawkę na Koncie Systematycznym w wysokości 2,70 proc. w skali roku, co dla przyjętych 10 000 zł przyniesie dodatkowy zysk w wysokości blisko 18 zł miesięcznie. Oprocentowanie w podanej wysokości obowiązuje do 29 czerwca br. i jest dostępne dla klientów, którzy włączą usługę automatycznego oszczędzania.

Druga pozycja przypadła mBankowi, który pozwoli zarobić 150 zł klientom wybierającym eKonto osobiste. Na liście wymogów wypunktowanych w regulaminie oferty „eKonto z premią – IV edycja” widnieją m.in. dokonywanie wpływów oraz realizowanie płatności bezgotówkowych przez dwa kolejne miesiące. Składnikiem promocji jest także wyższa stawka na koncie oszczędnościowym Moje cele w wysokości 2,50 proc. w skali roku, co w skali miesiąca przełoży się na zysk w wysokości ponad 16,50 zł. Preferencyjna stawka będzie się naliczać do 30 września br.

Pierwszą trójkę uzupełnia konto Citi Priority od Citi Handlowego. Bank prowadzi aktualnie kilka promocji, jednak bonus pieniężny można zdobyć, wybierając ofertę "Zyskaj do 150 zł i premię walutową z kontem internetowym Citi Priority - edycja 2". To kolejny bank, który stawia na wpływ wynagrodzenia. Klienci, którzy zagwarantują jego wpłatę przez pięć miesięcy i spełnią warunki dodatkowe, otrzymają pełen bonus. Przystąpienie do promocji zagwarantuje również otrzymanie preferencyjnej stawki za prowadzenie konta osobistego w wysokości 0 zł do końca czerwca 2021 r. Zgromadzone oszczędności można ulokować na Koncie SuperOszczędnościowym, które oferuje 1,50 proc. w skali roku. Taka stawka wypracuje w miesiąc zysk w wysokości blisko 10 zł.

Klient, który nie chce płacić więcej niż 10 zł miesięcznie za konto i kartę, znajdzie jeszcze trzy oferty z premią za założenie rachunku – w Banku Pekao, ING Banku Śląskim oraz Nest Banku. Rachunki promocyjne w tych bankach mają jeden wspólny mianownik – podobne warunki uzyskania premii. W każdym z nich konieczne będzie realizowanie płatności bezgotówkowych oraz zagwarantowanie wpływów. Wśród nich najwyższą stawką na koncie oszczędnościowym dla 10 000 zł może się pochwalić Bank Pekao.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 czytacz

Zało.żyłem konto w Nest banku pół roku temu i żadnej stówy nie dostałem,czuję się zatem oszukanym klientem i zaraz z tego banku czmychnę!

! Odpowiedz
3 10 forfun

już lecę spełniać zachcianki bankierów by mi z łaski stówke rzucili - niedoczekanie.
ja raczej zamykam konta gdy zaczynaja mnie doić - kij im w konto :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne