10 osób poszkodowanych w pożarze na rosyjskim lotniskowcu

W pożarze na remontowanym w stoczni w Murmańsku rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow poszkodowanych zostało dziesięć osób - podała w czwartek agencja TASS, powołując się na źródło w służbach ratunkowych. Wcześniej informowano o kilku poszkodowanych osobach. Większość zatruła się produktami spalania.

(fot. Lev Fedoseyev / Forum)

Ze swej strony służby prasowe Floty Północnej poinformowały, że ucierpieli dwaj żołnierze, ale ich życie nie jest zagrożone. Na remontowanym okręcie nie było uzbrojenia ani amunicji - podkreślili przedstawiciele floty. Zakłady remontujące lotniskowiec zapewniły, że z okrętu ewaukowano wszystkich robotników stoczni.

Jednak dziennik "Kommiersant" informuje o dwóch zaginionych; jedną z tych osób jest kapitan trzeciej rangi Wiktor Izmajłow. Ponadto, według doniesień gazety, jeden z poszkodowanych jest w stanie ciężkim.

Doniesienia o poszkodowanych i zaginionych są sprzeczne: agencje informacyjne podawały, że zaginęły trzy osoby, ale dwie z nich później odnaleziono. Na lotniskowcu prace prowadziło 400 robotników.

Pożar wybuchł w jednej z komór lotniskowca, według wstępnych doniesień - podczas prac spawalniczych, i objął powierzchnię około 600 metrów kwadratowych. Zapalił się olej napędowy i kable, a przyczyną pożaru mogło być nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa - relacjonowały media.

W październiku 2018 roku doszło do niewłaściwego zatopienia doku, w którym Admirał Kuzniecow remontowany był w Murmańsku. Dwie osoby zginęły. Na pokład okrętu podczas wypadku upadł ciężki żuraw dźwigowy, ale resort obrony zapewniał, że nie doszło do znacznych uszkodzeń. Zapowiadano wtedy, że remont lotniskowca zakończy się zgodnie z planem w 2022 roku.

Admirał Kuzniecow, jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej, ma do końca 2022 roku przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, uzbrojenia radiotechnicznego i środków obrony przeciwlotniczej.

Przed rozpoczęciem prac remontowych jednostka uczestniczyła w działaniach w ramach rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 po_co

"...przyczyną pożaru mogło być nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa..."
Zimno im było to zrobili małe ognisko. Jak zwykle coś poszło nie tak i lotniskowiec w płomieniach.
Generalnie prościej jest ludzi ubrać, nakarmić i dogrzać ale to Rosjanie więc taki luksus jak praca w komfortowych warunkach jest zbyteczny.

! Odpowiedz
2 11 marianpazdzioch

Parowiec wytukł więcej ruskich niż wrogów.

! Odpowiedz
1 9 teofil

A gdzie się podział ekspert od rosyjskiej super techniki wojskowej?

Aż tak prawda w oczy kole, że pisać się nie da... ;)

! Odpowiedz
0 7 marianpazdzioch

aj waj! chyba siedzą w mysiej dziurze

! Odpowiedz
0 8 jes

To załoga z głodu przestaje dopełniać swoich obowiązków :)

! Odpowiedz
8 25 jakubeczko

Czekam na peany o sprawnej akcji gaszenia i nic nie znaczących zniszczeniach - które nie zachwieją potęgą Rosji, najlepszego kraju na świecie. Do dzieła ajwajek, nie zapomnij wyśmiać Ślązaka :)

! Odpowiedz
0 8 takeda83

towarzyszu szeregowy uprzejmie donoszę że towarzysz ajwaj i talmud nie komentować matuszki rosji i naczelnego towarzysza parti komunistycznej chin też zakaz to zakaz . poczekaj aż coś o usa będzie ajajaj będzie się działo a ile hejtu będzie mocodawca będzie zadowolony .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil