10 afgańskich żołnierzy zginęło w ataku na ich bazę na południu

Opozycyjni bojownicy zaatakowali bazę wojsk rządowych w prowincji Kandahar, na południu Afganistanu, zabijając co najmniej 10 żołnierzy i raniąc dziewięciu - poinformowali we wtorek przedstawiciele władz afgańskich.

Jak podało ministerstwo obrony, atak zaczął się przed północną w poniedziałek. Siły rządowe w bazie Camp Achakzai w okręgu Szah Wali Kot walczyły przez kilka godzin z bojownikami i zabiły 12 z nich - powiedział agencji Reutera rzecznik resortu obrony Dawlat Waziri.

W ostatnich tygodniach bojownicy nasilili ataki w Afganistanie, a USA rozważają, czy wysłać do tego kraju od 3 tys. do 5 tys. dodatkowych doradców wojskowych, aby pomagali szkolić afgańskie wojsko i siły bezpieczeństwa, a także wspierali je w walkach z talibami.

Co najmniej czworo cywilów poniosło śmierć, a 13 zostało rannych w wyniku innego incydentu w poniedziałek wieczorem podczas operacji afgańskich sił specjalnych we wschodniej prowincji Nangarhar - poinformował gubernator prowincji. Według niego wśród zabitych są dwie kobiety i dziecko. Rannych zostało m.in. sześcioro dzieci i trzy kobiety.

Rzecznik resortu obrony nie był w stanie potwierdzić tych informacji i powiedział jedynie, że trwa śledztwo w tej sprawie.

W położonej przy granicy z Pakistanem prowincji Nangarhar afgańskie siły wspieranie przez żołnierzy USA i przeprowadzane przez nich ataki z powietrza walczą zarówno z talibami jak i z bojownikami powiązanymi z Państwem Islamskim. (PAP)

jhp/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil