VeloBank (d. Getin Bank) - oferta i podstawowe dane

Spis treści
więcej Ikona strzałki

Getin Bank - typy produktów

Getin Bank - produkty

Oferty dla klientów indywidualnych

Oferty dla klientów firmowych

Getin Bank - historia

Historia Getin Noble Banku sięga 1990 r., kiedy powstał Górnośląski Bank Gospodarczy. W 2004 r. akcje tej instytucji kupił Getin Holding i w tym samym roku bank działał już pod nazwą Getin Bank. W tym samym roku instytucja przejęła również Bank Przemysłowy w Łodzi. Rok później Getin Holding przejął Wschodni Bank Cukrownictwa.

W 2006 r. jego oddziały zasiliły sieć sprzedaży Getin Banku. Z kolei licencja bankowa i kapitały wykorzystane zostały do stworzenia Noble Banku, którego działalność skupiła się na obsłudze zamożnych klientów. W 2009 r. nastąpiła fuzja tych dwóch banków do grupy kapitałowej kontrolowanej przez właściciela.

Jednak zarówno Getin Bank, jak i Noble Bank zachowały odrębność marek i Struktur. Pierwsza z instytucji reprezentuje segment bankowości detalicznej. Z kolei produkty i usługi Noble Banku dostosowane są do potrzeb najbardziej wymagających klientów segmentu private banking.

Getin Bank - działalność

Akcje Getin Noble Bank S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Getin Bank mieści się w pierwszej dziesiątce banków w Polsce pod względem wartości posiadanych aktywów - 49 mld zł w III kw. 2021 r. (zgodnie z danymi serwisu PRNews.pl). Getin Bank obsługuje klientów detalicznych, małe i średnie firmy, korporacje, wspólnoty mieszkaniowe i jednostki z sektora publicznego.

W ofercie znajdują się także produkty bankowości osobistej, przeznaczone dla bardziej zamożnych gospodarstw domowych. Początkowo Getin Bank specjalizował się przede wszystkim w kredytach gotówkowych i kredytach samochodowych, by w kolejnych latach zmierzać w stronę modelu bankowości uniwersalnej. Na koniec września 2021 r. Getin Noble Bank obsługiwał 1.088.000 kont osobistych dla klientów indywidualnych prowadzonych w PLN.

Getin Noble Bank jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2021 r. instytucja znalazła się m.in.na pierwszym miejscu w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka w kategorii „Newsweek - bankowość zdalna” oraz na drugim miejscu w kategorii „Newsweek - bank dla Kowalskiego”. W tym samym roku Instytucja wygrała również w rankingu „Złoty Bankier” w kategorii „Złoty Bank - Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi” oraz zajęła 3 miejsce w kategorii „Karta kredytowa”.

Getin Bank - oferta

Getin Bank adresuje swoją ofertę do klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Na wsparcie w pozyskaniu kapitału lub realizacji innych celów liczyć mogą także jednostki sektora publicznego. Najliczniejsza grupa, czyli klienci indywidualni, mogą skorzystać w Getin Banku z takich produktów, jak:

Getin Bank przygotował również dla klientów indywidualnych szereg usług ułatwiających zarządzanie osobistym budżetem. Zaliczamy do nich m.in. płatności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY, system BLIK, kantor walutowy online, usługę wielowalutową, bankowość internetową, aplikację mobilną czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego lub karty debetowej.

Klienci premium skorzystać mogą z rozwiązań oferowanych przez segment bankowości osobistej i private banking. W tym segmencie Getin Noble Bank oferuje często podobne produkty, jak dla klientów indywidualnych, jednak udostępniane są one na bardziej atrakcyjnych warunkach, a ich właściciel może liczyć na szereg dodatkowych przywilejów. Do produktów i usług adresowanych do klientów premium zaliczyć można m.in.:

Klienci firmowi Getin Noble Banku liczyć mogą na produkty i usługi ułatwiające prowadzenie działalności, podtrzymywanie płynności finansowej, inwestowanie czy finansowanie handlu. Przedsiębiorcy w ramach oferty mogą korzystać m.in. rachunków firmowych, kart płatniczych, kredytów na bieżącą działalność, finansowanie wieloproduktowe i hipoteczne, kredyty inwestycyjne i kredyty samochodowe.

W ramach finansowania handlu klienci firmowi Getin Noble Bank skorzystać mogą z gwarancji i akredytywy banku. Instytucja udostępnia także instrumenty pozwalające zabezpieczyć ryzyko walutowe za pomocą transakcji forward i swap, zabezpieczyć ryzyko stopy procentowej za pomocą transakcji IRS, a także wymianę walutową bez dodatkowych kosztów i prowizji.

Getin Noble Bank proponuje również kompleksową obsługę samorządów i spółek komunalnych, na którą składa się dostęp do rachunków, lokat i obsługi kasowej, a także możliwość poprawy płynności i możliwość skorzystania z finansowania długoterminowego. Podmioty borykające się z wysokimi kosztami finansowymi mogą złożyć w banku wniosek o konsolidację i restrukturyzację zadłużenia.

Z oferty Getin Noble Banku skorzystało już ponad 500 Jednostek Samorządu Terytorialnego i ich podmiotów powiązanych. Bank nawiązał współpracę m.in. z Urzędem Miasta Łódź i Miastem Puławy.

Getin Bank - oddziały

Zgodnie z danymi serwisu PRNews.pl na koniec III kwartału 2021 r. Getin Nobel Bank posiadał 116 placówek własnych - o 26 mniej niż rok wcześniej. Do tego doliczyć trzeba 159 oddziałów partnerskich. Spośród wszystkich punktów 13 prowadziło wyłącznie obsługę bezgotówkową.

Getin Bank - bankowość elektroniczna

Klienci indywidualni Getin Banki mogą korzystać z bankowości internetowej, mobilnej oraz telefonicznej. Każdy z tych kanałów pozwala zarządzać osobistym budżetem z poziomu smartfona, tabletu i komputera. Bankowość telefoniczna pozwala realizować podstawowe operacje w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do internetu, tj.:

 • zlecenie przelewu,
 • ustanowienie zlecenia stałego,
 • założenie lub zerwanie lokaty,
 • zmiana danych,
 • zamówienie zaświadczenia.

Getin Bank - bankomaty

Klienci indywidualni Getin Banku mogą liczyć na darmowe wypłaty z bankomatów tylko w określonych warunkach. Na wysokość opłat wpływa rodzaj posiadanego konta. Aktualnie (stan na dzień 23.02.2022 r.) Getin Bank oferuje darmowe wypłaty gotówki z bankomatów sieci Planet Cash, zaznaczając jednocześnie, że operator bankomatu lub innego urządzenia umożliwiającego wypłaty gotówki może pobrać dodatkową prowizję, na której wysokość bank nie ma żadnego wpływu.

Getin Bank - przelewy i płatności

Zlecenie przelewu złożone w Getin Banku do godziny 14:30 zostanie przekazane do odbiorcy tego samego dnia. Po tej godzinie transfer trafi na konto adresata w kolejnym dniu roboczym.

Getin Bank - sesje rozliczeniowe ELIXIR
WYCHODZĄCE PRZYCHODZĄCE
Sesja rozliczeniowa I 08:15 11:00
Sesja rozliczeniowa II 12:15 14:00
Sesja rozliczeniowa III 14:30 17:00
Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji na stronie internetowej banku

Getin Bank poza standardowymi przelewami Elixir oferuje również przelewy natychmiastowe Express Elixir i przelewy na wysokie kwoty SORBNET. Klienci indywidualni mogą skorzystać także z płatności mobilnych BLIK, Apple Pay, Google Pay, SwatchPAY! i Garmin Pay.

Zlecając przelew zagraniczny do Getin Banku należy podać kod BIC (adres SWIFT): GBGCPLPK.

Getin Bank - kontakt

Kontakt z Getin Noble Bank nawiązać można za pomocą:

 • infolinii:
  • +48 664 919 797 (klienci indywidualni, 24/7),
  • +48 32 604 30 01 (klienci indywidualni, 24/7),
  • +48 32 604 31 61 (zastrzeżenie karty, 24/7)
  • +48 608 019 700 (klienci firmowi i sektor publiczny, od 8:00 do 20:00 w dni robocze),
  • +48 22 203 03 03 (bankowość osobista, 7 dni w tygodniu od 7:00 do 22:00),
  • +48 22 203 03 01 ​(private banking, 7 dni w tygodniu od 7:00 do 22:00),
 • formularza kontaktowego dostępnego na stronie banku.

Getin Bank - pozostałe dane

Adres: Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C, 00-843 Warszawa
Kod SWIFT (BIC): GBGCPLPK
IBAN banku: PL + numer konta.
KRS: 0000304735
NIP: 1080004850
REGON: 141334039
Wysokość kapitału zakładowego: 2.851.630.418,91 zł w całości wpłacony