Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Gotówkę w Santander Bank Polska można zaciągnąć na dowolny cel, tj. na wakacje, remont mieszkania, kredyt na auto, a nawet na spłatę innych zobowiązań. Bank nie wymaga bowiem od klientów dostarczenia potwierdzeń, na co zostały wydane środki.   

Kredyty gotówkowe Santander Bank Polska - oferta

Kredyty gotówkowe w Santander Bank Polska

Na co pożyczyć kredyt gotówkowy?

Santander Bank Polska posiada w ofercie również produkty kredytowe. Środki przyznane w ramach kredytu gotówkowego bądź pożyczki można wydatkować dowolnie, w zależności od naszych potrzeb. Są jednak określone przypadki, w których banki wymagają potwierdzenia, że zostały one spożytkowane w określony sposób, np. spłata zobowiązań w innych instytucjach. Przeważnie warunki kredytu konsumenckiego są proste i nie wymagają spełnienia długiej listy formalności. Wystarczy złożyć wniosek kredytowy i posiadać zdolność kredytową, a na naszym koncie pojawi się zastrzyk gotówki.   

Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska (Santander Bank Polska)

Jak dostać kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) umożliwia sowim klientom uzyskanie kredytu gotówkowego w szybki i wygodny sposób. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, aby złożyć wniosek online. Ponadto w zakładce „Oferta banku” znajdziemy przygotowaną indywidualnie dla nas ofertę produktową, z którą możemy się zapoznać, a jeśli będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom, również wybrać. Kolejnym krokiem jest wskazanie informacji, które są niezbędne w celu zbadania naszej zdolności kredytowej. Po weryfikacji bank przekaże decyzję oraz dokumenty kredytowe. Jeśli warunki będą nam odpowiadały, wystarczy zaakceptować umowę przez internet.

Osoby, które nie są klientami Santaner Banku Polska a chcą wnioskować o kredyty, do wyboru mają dwie opcje – kontakt telefoniczny bądź wizyta w placówce. W trakcie rozmowy z konsultantem na infolinii zostanie wypełniony wniosek, a następnie dostaniemy informację o decyzji banku oraz zostanie wskazany oddział, w którym będziemy mogli podpisać umowę kredytową. Natomiast udając się bezpośrednio do oddziału, na decyzję kredytową możemy liczyć nawet w ciągu 10 minut od złożenia wymaganej dokumentacji.

Niezbędne dokumenty

Jeśli planujemy złożyć wniosek kredytowy w Santander Bank Polska musimy przygotować niezbędne w tym celu informacje. Przed wszystkim pod ręką powinniśmy mieć: dane osobowe, w tym PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania, dane aktualnego pracodawcy takie jak nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP, regon, wysokość średnich dochodów netto z ostatnich trzech miesięcy, dane o zaciągniętych kredytach i pozostałych zobowiązaniach finansowych, datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia emerytalnego/renty.

Dodatkowo zostaniemy poproszeni o wyrażenie zgody na sprawdzenie naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Na tej podstawie bank zweryfikuje informacje o naszym zadłużeniu oraz sprawdzi jak były oraz są obecnie regulowane kredyty. BIK jest źródłem niezbędnych informacji o kliencie, na podstawie których jest sprawdzana zdolność kredytowa, w związku z tym obecnie coraz mniej instytucji udziela tzw. pożyczek bez BIK, na dowód, na oświadczenie czy bez zaświadczeń

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska?

Klienci banku mają do wyboru szeroki wachlarz produktów. Przede wszystkim można skorzystać z szeregu promocji przygotowanych dla stałych, jak i nowych klientów. W zależności od kredytu, który wybierzemy, będziemy płacić koszty z min związane. Podstawowymi są: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie czy inne koszty okołokredytowe. Wszystkie razem wpływają na wysokość RRSO, tj. rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, od której zależy wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej. Część kapitałowa to oczywiście wysokość zaciągniętego przez nas długu, natomiast część odsetkowa to odsetki bankowe stanowiące wynagrodzenie banku za pożyczone środki. 

Wnioskując o kredyt, musimy poznać nie tylko wysokość oprocentowania, ale również dowiedzieć się, czy jest ono stałe, czy zmienne. Otóż dzięki stałej stawce klient w całym okresie kredytowania płaci ratę miesięczną na identycznym poziome. Zmienna natomiast oparta jest na wartości stopy referencyjnej NBP oraz marży banku. Oznacza to, że wysokość miesięcznej raty może się zmieniać w zależności od sytuacji na rynku międzybankowym. Które oprocentowanie jest korzystniejsze? Wszystko zależy od warunków kredytowych. Przeważnie jednak stała stopa, która eliminuje ryzyko wzrostu raty kredytowej, będzie nieco wyższa niż oprocentowanie zmienne. 

Jak porównać oferty banków i obliczyć ratę?

Banki udostępniają na swoich stronach internetowych kalkulator. Narzędzie, które umożliwia wstępne wyliczenie miesięcznej raty, jaką będziemy płacić w zależności od wysokości pożyczonych środków oraz okresu ich spłaty. Oczywiście należy mieć na uwadze, że może ona ulec zmianie w zależności od produktów, które dokupimy w ramach zaciąganego kredytu, np. ubezpieczenie. 

Ponadto przy wyliczeniach, które banki udostępniają na swoich stronach, znajduje się informacja o RRSO. Umożliwia ona porównanie ze sobą ofert z różnych banków, pod warunkiem, że dotyczą identycznych parametrów. Możemy również w tym celu sięgnąć po ranking. Rankingi są publikowane na ogólnodostępnych stronach internetowych. Można z nich wyciągnąć informacje na temat atrakcyjności danej oferty oraz jak kształtuje się ona na tle konkurencji. W ocenie produktu przydane mogą być również opinie innych klientów.   

Santander Bank Polska - inne produkty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2020-06-03

Zakup samochodu: na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup samochodu w wielu przypadkach staje się spełnieniem marzeń. Nie kończy jednak wcale procedur, przez które musi przejść nabywca. Warto dowiedzieć się, na co należy się przygotować.

2020-06-03

Przeniesienie kredytu do innego banku: jak to zrobić i kiedy się opłaca?

W wielu sytuacjach może okazać się, że przeniesienie kredytu do innego banku pozwoli na osiągnięcie wymiernych korzyści. Warto dowiedzieć się, jak to zrobić i kiedy jest to opłacalny krok.

2020-06-02

Fundusz sprawiedliwości. Kto może liczyć na wsparcie?

Ofiary przestępstw mogą liczyć na różnego typu wsparcie ze strony państwa. Jedną ze sztandarowych propozycji jest fundusz sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Udane wakacje w Polsce. Gdzie wybrać się na wczasy w Polsce?

Chociaż często nie doceniamy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki, wakacje w Polsce mogą być naprawdę udane. Warto poznać ciekawe miejsca i atrakcje, które zapewnią odpowiedni wypoczynek.

Telefony dla seniora. Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Osoby starsze często mają problemy z korzystaniem z możliwości, jakie dają nam nowe technologie. Znalezienie odpowiedniego telefonu dla seniora może znacznie ułatwić mu wiele codziennych czynności.

Lombard: jak działa? Co można zastawić w lombardzie?

Istnieje wiele sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki. Jednym z nich jest skorzystanie z usług lombardu. Jak działają takie miejsce i co można w nich zastawić? Warto się o tym przekonać, aby ocenić opłacalność takiego zabiegu.

Koszt rejestracji samochodu. Ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Zakup wymarzonego pojazdu to jeszcze nie wszystko. Na szczęśliwego nabywcę czeka sporo wydatków i formalności. Jednym z nich jest rejestracja samochodu. Koszt może być całkiem duży, zależy jednak od kilku czynników.

Ikona informacji
poradniki