Kredyty gotówkowe Santander Bank Polska - oferta
Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska: jakie są możliwości?
Santander Bank Polska posiada w ofercie również produkty kredytowe, takie jak karta kredytowa, kredyt w rachunku płatniczym i różnorodne pożyczki i kredyty konsumenckie. Środki przyznane w ramach kredytu gotówkowego bądź pożyczki można wydatkować dowolnie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Są jednak określone przypadki, w których banki wymagają potwierdzenia, że zostały one spożytkowane w określony sposób, np. spłata zobowiązań w innych instytucjach. Przeważnie warunki kredytu konsumenckiego są proste i nie wymagają spełnienia długiej listy formalności. Wystarczy złożyć wniosek kredytowy i posiadać zdolność kredytową, a na koncie pojawi się zastrzyk gotówki. Klienci Santandera mogą skorzystać z dwóch opcji:
- Kredyt gotówkowy online: kredyt, który można uzyskać całkowicie online, umożliwia szybkie otrzymanie środków. Maksymalna kwota wynosi przy tym aż 100 000 zł. Okres spłaty to natomiast od 3 do 120 rat. RRSO kredytu gotówkowego online to 11.35%. Decyzja kredytowa według deklaracji instytucji może zostać wydana nawet w ciągu minuty od złożenia wniosku.
- Kredyt gotówkowy: również kredyt gotówkowy możesz zaciągnąć w wygodny sposób, korzystając z kanałów bankowości internetowej, bez wychodzenia z domu. Roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 11,18%. Maksymalna kwota pożyczki to aż 300 000 zł. Spłatę można rozłożyć nawet na 120 rat kredytu. Osoby nieposiadające konta w banku Santander, aby otrzymać kredyt, powinny skontaktować się z infolinią lub odwiedzić oddział. To w związku z tym ciekawe źródło pozyskania dodatkowej gotówki.
Najwygodniejszym sposobem wnioskowania o kredyt gotówkowy będzie skorzystanie z Santander Internet lub Santander Mobile. Tymi kanałami możliwe będzie przy tym uzyskanie decyzji kredytowej. Warto pamiętać, że ostateczna oferta zależy także od oceny zdolności kredytowej. Możesz skorzystać również z innych produktów, które wpłyną na całkowitą kwotę zobowiązania. Oferowane przez Santander pożyczki są elastyczne i łatwe w uzyskaniu.
Jak dostać kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska
Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) umożliwia sowim klientom uzyskanie kredytu gotówkowego w szybki i wygodny sposób. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej Santander Internet, aby złożyć wniosek online. Wymagane będzie m.in. podanie danych osobowych oraz informacji na temat samego zobowiązania. Ponadto w zakładce „Oferta banku” znajdziemy przygotowaną indywidualnie ofertę produktową, z którą możemy się zapoznać, a jeśli będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom, również wybrać. Kolejnym krokiem jest wskazanie informacji, które są niezbędne w celu zbadania zdolności kredytowej. Po weryfikacji bank przekaże decyzję oraz dokumenty kredytowe. Jeśli warunki będą nam odpowiadały, wystarczy zaakceptować umowę przez internet. Z oferty można skorzystać również, korzystając z aplikacji Santander Mobile.
Osoby, które nie są klientami Santander Banku Polska a chcą wnioskować o kredyty, do wyboru mają dwie opcje – kontakt telefoniczny bądź wizytę w placówce. W trakcie rozmowy z konsultantem na infolinii zostanie wypełniony wniosek, a następnie dostaniemy informację o decyzji banku oraz zostanie wskazany oddział, w którym będziemy mogli podpisać umowę kredytową. Natomiast udając się bezpośrednio do oddziału, na decyzję kredytową możemy liczyć nawet w ciągu 10 minut od złożenia wymaganej dokumentacji.
Kalkulator kredytowy: oblicz wysokość rat kredytu samodzielnie
Wybierając kredyt w Santander Bank Polska, warto skorzystać z narzędzi udostępnionych przez instytucję. Kalkulator kredytowy dostępny na stronie banku pozwoli ocenić wartość miesięcznych rat, RRSO kredytu gotówkowego oraz dowiedzieć się, ile wyniesie całkowita kwota do zapłaty. W tym celu należy wprowadzić podstawowe dane zdefiniowane we wniosku o kredyt, w tym kwotę oraz planowany okres kredytowania.
Niezbędne dokumenty
Jeśli planujemy złożyć wniosek kredytowy w Santander Bank Polska musimy przygotować niezbędne w tym celu informacje. Przed wszystkim pod ręką powinniśmy mieć: dane osobowe, w tym PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania, dane aktualnego pracodawcy takie jak nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP, regon, wysokość średnich dochodów netto z ostatnich trzech miesięcy, dane o zaciągniętych kredytach i pozostałych zobowiązaniach finansowych, datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia emerytalnego/renty.
Dodatkowo zostaniemy poproszeni o wyrażenie zgody na sprawdzenie naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Na tej podstawie bank zweryfikuje informacje o naszym zadłużeniu oraz sprawdzi jak były oraz są obecnie regulowane kredyty. BIK jest źródłem niezbędnych informacji o kliencie, na podstawie których jest sprawdzana zdolność kredytowa, w związku z tym obecnie coraz mniej instytucji udziela tzw. pożyczek bez BIK, na dowód, na oświadczenie czy bez zaświadczeń.
Całkowity koszt kredytu: od czego zależy?
Na całkowity koszt kredytu wpływ mają również inne czynniki. Klienci mogą skorzystać m.in. z ubezpieczenia spokojny kredyt. Jest to polisa ubezpieczeniowa stworzona z myślą o kredytobiorcach. Przyjmuje przy tym formę rozszerzonego ubezpieczenia na życie na okres spłaty, które uwzględnia różne sytuacje wpływające na wydolność finansową kredytobiorcy, w tym utratę źródła dochodu, poważną chorobę czy pobyt w szpitalu. Warto poznać szczegóły oferty bezpośrednio na stronie internetowej banku.
Skorzystanie z ubezpieczeń na życie wpłynie wprawdzie na wyższy całkowity koszt kredytu, jednak prowizja za udzielenie kredytu będzie niższa. Ta opcja adresowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Wysokość składki ubezpieczeniowej można natomiast poznać, korzystając z kalkulatora Santander Bank Polska S.A.
Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska?
Klienci banku mają do wyboru szeroki wachlarz produktów. Przede wszystkim można skorzystać z szeregu promocji przygotowanych dla stałych, jak i nowych klientów. W zależności od kredytu, który wybierzemy, będziemy płacić koszty z min związane. Podstawowymi są: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie czy inne koszty okołokredytowe. Wszystkie razem wpływają na wysokość RRSO, tj. rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, od której zależy wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej. Część kapitałowa to oczywiście wysokość zaciągniętego przez nas długu, natomiast część odsetkowa to odsetki bankowe stanowiące wynagrodzenie banku za pożyczone środki.
Wnioskując o kredyt gotówkowy, musimy poznać nie tylko wysokość oprocentowania, ale również dowiedzieć się, czy jest ono stałe, czy zmienne. Dzięki stałej stawce klient w całym okresie kredytowania płaci ratę miesięczną na identycznym poziome. Zmienna natomiast oparta jest na wartości stopy referencyjnej NBP oraz marży banku. Oznacza to, że wysokość miesięcznej raty może się zmieniać w zależności od sytuacji na rynku międzybankowym. Które oprocentowanie jest korzystniejsze? Wszystko zależy od warunków kredytowych. Przeważnie jednak stała stopa, która eliminuje ryzyko wzrostu raty kredytowej, będzie nieco wyższa niż oprocentowanie zmienne. Warto poznać ogólne warunki udzielania kredytu.
Jak porównać oferty banków i obliczyć ratę? Ranking kredytów
Zanim złożysz wniosek o kredyt, warto zapoznać się z propozycją różnych instytucji. Umożliwia to ranking kredytów gotówkowych. Przy wyliczeniach, które banki udostępniają na swoich stronach, znajduje się informacja o RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Umożliwia ona porównanie ze sobą ofert z różnych banków, pod warunkiem, że dotyczą identycznych parametrów. Ranking kredytów pozwala na umieszczenie najważniejszych informacji dotyczących zobowiązania, takich jak całkowita kwota kredytu oraz okres kredytowania. Użytkownik pozna wysokość raty kredytu, dowie się, jaka jest całkowita kwota kredytu wraz ze wszystkimi kosztami. Ranking kredytów gotówkowych jest niezwykle intuicyjny i umożliwia również bezpośrednie złożenie wniosku w wybranej instytucji i przejście do sekcji "szczegóły oferty". Ranking kredytów to jedno z podstawowych narzędzi pomocnych w wyborze kredytu, znajdują się w nim również udzielane przez Santander pożyczki gotówkowe.
Pożyczka Santander: jak dobrać warunki?
Oferta pożyczek w Santander Bank Polska jest bardzo elastyczna. Kredytobiorca ma znaczny wpływ na to, jak będą kształtować się zarówno raty kredytu, jak i jego ostateczna wysokość. Warto dobrać warunki do indywidualnej sytuacji: wyższa liczba rat przekłada się wprawdzie na całkowity koszt kredytu, jednak z drugiej strony umożliwia uzyskanie wyższej kwoty i koniec końców ułatwi terminową spłatę zobowiązania. Wypełnij formularz, aby poznać więcej szczegółów i otrzymać środki. Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć przy tym na dowolny cel niezwiązany z prowadzoną działalnością gospodarczą, wobec czego staje się atrakcyjnym źródłem gotówki na różne okazje. Pożyczka Santander sprawdzi się zarówno w przypadku np. remontu czy zakupu samochodu.
Santander Bank Polska - inne produkty
-
Konto Santander 527 osób wybrało w ciągu ostatnich 30 dni
Dalej - Dalej
-
Lokata Mobilna 9 osób wybrało w ciągu ostatnich 30 dni
Dalej
Katarzyna Rostkowska