Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


W PKO BP klienci mogą sięgnąć po wygodny sposób finansowania swoich potrzeb dzięki pożyczce gotówkowej. Można ja zaciągnąć bez zbędnych formalności, całkowicie online, a co najważniejsze - otrzymane środki przeznaczyć na dowolny cel. 

Kredyty gotówkowe PKO BP - oferta

Kredyty gotówkowe w PKO Bank Polski

Kredyty i pożyczki gotówkowe w PKO BP

PKO BP nie posiada w swojej ofercie produktu, który byłby nazwany stricte kredytem gotówkowym. Klienci mają do wyboru kredyt konsumencki pod postacią pożyczki gotówkowej, konsolidacyjnej czy ekopożyczki. Jednak nazewnictwo nie zmienia faktu, że są to produkty dostępne niemalże od ręki, a środki można przeznaczyć przeważnie na dowolny cel, tj. kredyt na samochód, remont, podróż marzeń. Ponadto przyznane pieniądze są wypłacane w formie pieniężnej, najczęściej na wskazany we wniosku kredytowym rachunek bankowy. Oczywiście klient może złożyć dyspozycję wypłaty w kasie banku.

Kredyty gotówkowe PKO BP (fot. Jaap Arriens / FORUM)

Kredyty i pożyczki gotówkowe w PKO BP

PKO BP nie posiada w swojej ofercie produktu, który byłby nazwany stricte kredytem gotówkowym. Klienci mają do wyboru kredyt konsumencki pod postacią pożyczki gotówkowej, konsolidacyjnej czy ekopożyczki. Jednak nazewnictwo nie zmienia faktu, że są to produkty dostępne niemalże od ręki, a środki można przeznaczyć przeważnie na dowolny cel, tj. kredyt na samochód, remont, podróż marzeń. Ponadto przyznane pieniądze są wypłacane w formie pieniężnej, najczęściej na wskazany we wniosku kredytowym rachunek bankowy. Oczywiście klient może złożyć dyspozycję wypłaty w kasie banku.

Należy jednak pamiętać, że jest jedna wspólna cecha, która łączy produkty kredytowe w PKO BP. Otóż są one udzielane wyłącznie osobom, które posiadają zdolność kredytową.

Dokumenty kredytowe

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy, pierwszym krokiem jest złożenie wniosku kredytowego. W ten sposób bank uzyskuje informację na temat potencjalnego kredytobiorcy oraz produktu, którym jest zainteresowany, a dokładniej jego parametrami, tj. wysokością zobowiązania, okresem spłaty. We wniosku wskazujemy takie informacje, jak uzyskiwany dochód, posiadane zobowiązania, sytuacja majątkowa. Ponadto wyrażamy zgodę na sprawdzenie nas w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Na tej podstawie PKO PB oraz inne banki sprawdzają historię kredytową klienta, a mianowicie spłacone, jak i obecnie posiadane zobowiązania oraz terminowość ich regulowania.

Na bazie uzyskanych informacji bank bada zdolność kredytowa potencjalnego klienta oraz podejmuje decyzję o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku. Kredytobiorca może zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o osiąganym wynagrodzeniu. Sprawa jest prostsza, jeśli posiadamy konto osobiste w PKO BP, na które przekazywane są nasze zarobki. Co istotne, kredyty gotówkowe czy pożyczki są przeważnie wygodną i szybką formą zobowiązań finansowych. Można zaciągnąć je bez większych przeszkód oraz nie wymagają przedstawienia rzeczowych zabezpieczeń jak hipoteka, poręczenie czy zastaw. Przeważnie wystarczy podsianie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Jak zaciągnąć kredyt w PKO?

Aktualni klienci banku składając wniosek kredytowy mogą posłużyć się systemem transakcyjnym iPKO (przez internet) bądź aplikacją mobilną IKO. Jest to na tyle proste i wygodne, że można starać się o kredyt w dowolnym czasie i z każdego miejsca, w który się znajdujemy. Cała procedura bowiem jest możliwa do przeprocesowania online.

Po złożeniu wniosku w bankowości internetowej, otrzymamy warunki oraz umowę kredytową, z którą należy się zapoznać. Następnie nasza akceptacja odbywa się poprzez wpisanie jednorazowego kodu. Po tym kroku, pieniądze trafiają na nasze konto i możemy z nich swobodnie korzystać.

Inną drogę muszą przejść nowi klienci banku. Ci nie mają możliwości uzyskania pożyczki online. W tym celu mogą wybrać się do dowolnego oddziału bądź agencji lub skontaktować się z infolinią banku.

Kredyt bez BIK

Kredyt w PKO BP można uzyskać w ciągu kilku minut. Jeśli wnioskujemy o niego przez internet, bank wypłaca środki nawet w 30 sek. od momentu akceptacji umowy. Natomiast wysokość pożyczki może sięgać 200 000 zł. Wydaje się proste? I takie jest. Nie można jednak zapominać, że w ciągu tych paru minut bank jest w stanie sprawdzić wiele informacji na nasz temat. Głównie za sprawą wyrażonej zgody na sprawdzenie w BIK. Znajdują się tam informacje pozwalające określić rzetelność i wiarygodność potencjalnego klienta, dlatego coraz rzadziej można liczyć na tzw. kredyt bez BIK, na oświadczenie, bez zaświadczeń czy na dowód.

Oprocentowanie kredytów i pożyczek w PKO BP

PKO PB posiada zróżnicowaną ofertę. Znajdzie tam każdy coś dla siebie, od szybkiej pożyczki, gotówki całkowicie online, po zobowiązania konsolidacyjne czy rozwiązania dla zwolenników ekologii. Każdy produkt jest oferowany na innych warunkach i wymaga spełnienia określonych wymagań. Przykładowo oferty promocyjne są dla osób nieposiadających zobowiązań w PKO BP, natomiast ekopożyczka wymaga dostarczenia potwierdzenia zakupu źródeł pozyskiwania energii elektrycznej.

Oczywiście oprocentowanie poszczególnych produktów zależy również od indywidualnych warunków, jakie zostaną dobrane dla klienta – wysokość zobowiązania, okresu spłaty, posiadanych produktów dodatkowych. Warto jednak zauważyć, że pożyczki w PKO BP zaciągane na raty są oprocentowane przeważnie zmiennie. Oznacza to, że w okresie obowiązywania umowy wysokość rat kapitałowo-odsetkowych może ulegać zmianie w zależności od poziomu wskaźnika WIBOR (oprocentowanie obowiązujące na rynku międzybankowym). Na rynku możemy również spotkać kredyty o oprocentowaniu stałym, co oznacza, że klient w całym okresie kredytowania płaci ratę miesięczną na identycznym poziome. 

Oblicz ratę samodzielnie

Obecnie banki umożliwiają klientowi samodzielne obliczenie raty. Jest to możliwe dzięki narzędziu, jakim jest kalkulator. Jest on dostępny na stronie internetowej banków. Po wpisaniu interesujących nas paramentów kredytu, tj. jego wysokości oraz liczby miesięcy, na jaką chcemy rozłożyć spłatę, otrzymamy informację o przybliżonej racie kapitałowej oraz odsetkach bankowych płatnych co miesiąc. Oczywiście należy wziąć poprawkę na to, że może ona ulec zmianie w zależności od dodatkowo wykupionych produktów np. ubezpieczenie, czy spełnieniu warunków promocyjnych, które wpłyną na wysokość prowizji.

Dodatkowo, jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o produkcie lub porównać oferty banków, warto skorzystać z dostępnych rankingów bądź sprawdzić opinie innych klientów. Dzięki temu możemy liczyć na dobranie zobowiązania najlepiej spełniającego nasze wymagania.

PKO Bank Polski - inne produkty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2019-11-28

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

2019-11-21

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Kredyt gotówkowy 100 tys. na 10 lat - warunki, zarobki, rata

Zmieniający się styl życia i rosnące potrzeby konsumenckie sprawiają, że staramy się ciągle podnosić standard naszego życia, na co nie zawsze mamy wystarczająco dużo pieniędzy. Nie można się zatem dziwić temu, że coraz większa grupa osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu.

Jak działa kredyt oddłużeniowy (dla bardzo zadłużonych)?

Wbrew pozorom nie jest trudno wpaść w spiralę zadłużeń. Niespodziewane wydatki, które spadają na nas jak grom z jasnego nieba są w stanie mocno namieszać w budżecie domowym. Problemy ze spłatą jednego zadłużenia generują kolejne i tak w kółko.

Ikona informacji
poradniki