Kredyty gotówkowe mBank

Spis treści
więcej Ikona strzałki

Kredyty gotówkowe mBank - oferta

Oferta kredytowa mBanku

mBank posiada bogatą ofertę kredytową. Klienci mogą skorzystać nie tylko z pożyczki czy kredytu gotówkowego, ale również kredytu konsolidacyjnego, na raty, kredytu na samochód oraz linii odnawialnej. 

Obok podstawowej oferty proponuje również produkty dla nowych klientów. Przykładowo, jeśli zaciągamy swój pierwszy kredyt gotówkowy, zostaniemy zwolnieni z prowizji. Dostępne są również oferty promocyjne, które obniżają oprocentowanie o wskazaną wartość, bądź prowizję przy skorzystaniu z dobrowolnego ubezpieczenia na życie i od innych zdarzeń.

Warto zatem, przed zaciągnięciem zobowiązania, poznać pełną ofertę banku. W szczególności warunki aktualnie posiadanych promocji dla stałych oraz nowych klientów. Pamiętajmy jednak o haczykach, które mogą pojawić się w regulaminach. Często bywa tak, że atrakcyjne warunki kredytu wymagają od potencjalnego kredytobiorcy spełnienia określonych kryteriów, np. zakupu dodatkowych produktów powiązanych.

Dokumenty wymagane przez mBank

Osoby starające się o kredyt gotówkowy w pierwszym kroku muszą wypełnić wniosek. Jest on dostępny na stronie internetowej mBanku, jak i w dowolnym oddziale. We wniosku oczywiście wskazujemy swoje dane osobowe, parametry kredytu, jakie nas interesują, tj. wysokość zobowiązania, okres spłaty, ponadto posiadane dochody oraz zadłużenie.

Na postawie przedstawionych informacji, mBank bada jaka jest zdolność kredytowa klienta. W tym celu jest on sprawdzany w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), gdzie gromadzone są dane na temat spłaconych oraz obecnie posiadanych zobowiązań czy systematyczności ich regulowania. Weryfikacja wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy ma na celu minimalizację ryzyka braku spłaty kredytu. Dlatego obecnie coraz rzadziej spotykane są na rynku kredyty bez bik, na dowód, na oświadczanie czy bez zaświadczeń

Na życzenie banku, klient może zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o osiąganych dochodach bądź innych dokumentów. Otrzyma taką informację od banku w formie mailowej, a dodatkowo wytyczne w jaki sposób należy je dostarczyć. Warto mieć na uwadze, że mBank akceptuje większość źródeł dochodu, tj. z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia, emerytury i renty, prowadzenia działalności gospodarczej czy z najmu lokalu.

Jak złożyć wniosek kredytowy w mBanku?

Wniosek o kredyt można złożyć przez internet. Jest dostępny na stronie internetowej banku. Kolejnym rozwiązaniem jest wizyta w dowolnej placówce bądź kontakt z infolinią. Natomiast aby porozmawiać z konsultantem na temat wybranego produktu, wystarczy podać swój numer kontaktowy, na który oddzwoni pracownik mBanku.

Prostszą drogę mają klienci mBanku posiadający bankowość elektroniczną bądź aplikację mobilną. Wówczas wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie transakcyjnym i złożyć w wniosek online. W przypadku wydania pozytywnej decyzji, klientowi zostanie przesłana umowa również przez serwis. Natomiast jej akceptacja będzie możliwa kodem SMS lub za pomocą mobilnej autoryzacji. Jeśli wniosek został złożony w aplikacji mobilnej, akceptacja umowy następuje pinem w aplikacji. Bank zastrzega sobie sytuacje, w których może poprosić klienta o podpisanie umowy w placówce. Jeśli jednak będzie taka konieczność, zostanie pointowany mailowo.

Jak sprawdzić ratę kredytu?

Wstępne obliczenie miesięcznej raty, jaką będziemy płacić za kredyt konsumencki, jest możliwe dzięki narzędziu takiemu jak kalkulator kredytowy - jest on dostępny na stronie internetowej banku. Wystarczy wpisać kwotę kredytu oraz okres, na jaki planujemy rozłożyć spłatę pożyczonych pieniędzy, a następnie posłużyć się przyciskiem „oblicz ratę”. Warto również wiedzieć, że im dłuższy okres spłaty, tym mniejszą ratę zobowiązania płacimy, ale kosztem wyższych odsetek.

Przed zaciągnięciem zobowiązania koniecznie należy sprawdzić jakie jest jego oprocentowanie oraz koszty obsługi. Przydatne mogę być również opinie obecnych klientów o produkcie bądź możemy sięgnąć po ranking, który pokaże nam jak plasuje się dany kredyt na tle konkurencji.

Ile kosztuje kredyt w mBanku?

Koszt kredytu najlepiej odzwierciedla RRSO. Jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli wyrażony w procentach koszt całkowity kredytu obejmujący odsetki, prowizję, ubezpieczenie oraz inne opłaty. RRSO zmienia się wraz ze zmianą kwoty bądź okresu spłaty kredytu. Dlatego bazując na nim, można porównywać jedynie kredyty o tych samych parametrach. 

Jedną z najważniejszych informacji jest wysokość oprocentowania, która bezpośrednio będzie przekładać się na płatne co miesiąc odsetki bankowe, czyli zysk banku za pożyczone środki pieniężne. W przypadku kredytów gotówkowych mBank stosuje przeważnie stawkę zmienną, tj. oprocentowanie bazujące na wskaźniku WIBOR 1M/3M/6M/12M (oprocentowanie obowiązujące na rynku międzybankowym). Oznacz to, że w trakcie trwania umowy kredytowej oprocentowanie może ulec zmianie. Natomiast w przypadku produktu z oprocentowaniem stałym, w całym okresie kredytowania klient płaci ratę miesięczną na identycznym poziome.

Kolejnym kosztem będzie prowizja czy ubezpieczenie. Warto jednak sprawdzać aktualne promocje, ponieważ skorzystanie z nich może wpłynąć na otrzymanie korzystniejszych warunków, np. obniżenie oprocentowania bądź prowizji w przypadku wykupienia ubezpieczenia. 

mBank - inne produkty

Pozostałe oferty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Ikona diamentu Konsultant znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty
Ikona zegara Zaoszczędzisz czas - wypełniasz tylko jeden formularz
Ikona prezentu Dodatkowo otrzymasz obiektywne rankingi oraz porady ekspertów
Ikona kłódki Twoje dane są bezpieczne, masz nad nimi pełną kontrolę
Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Pokaż więcej