Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Szybki sposób na gotówkę? Takim rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy lub pożyczki gotówkowe. W ING Banku Śląskim, aby pożyczyć środki, wystarczy jedna wizyta w oddziale lub dostęp do bankowości internetowej. Cała procedura może być przeprowadzona całkowicie online, na dowolnym urządzeniu.

Kredyty gotówkowe ING Bank Śląski - oferta

Kredyty gotówkowe w ING Bank Śląski

Dlaczego kredyt gotówkowy?

ING Bank Śląski to jeden z wielu banków posiadających w ofercie kredyt gotówkowy. Zaciągnięcie zobowiązania w formie kredytu gotówkowego jest wygodnym i szybkim sposobem na podreperowanie budżetu domowego lub zaspokojenie innych potrzeb finansowych. Uzyskane środki można bowiem przeznaczyć na dowolny cel, tj. kredyt na samochód, wakacje czy remont. Jest to kredyt konsumencki, udzielany przez instytucje finansowe w formie pieniężnej. Oznacza to, że po przejściu wszelkich procedur środki otrzymany na wskazane konto bankowe bądź możemy wypłacić je w kasie banku.

Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski (fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Dodatkowo jest to jedno z wygodniejszych źródeł finansowania, ponieważ banki nie wymagają w jego przypadku specjalnych zabezpieczeń, tj. poręczeń czy hipoteki. Przeważnie wystarczy pełnomocnictwo do ściągania środków z rachunku osobistego lub oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Dokumenty kredytowe

ING Bank Śląski uprościł procedury uzyskania kredytu gotówkowego do minimum. W celu jego otrzymania wystarczy wypełnić wniosek kredytowy, w którym potencjalny kredytobiorca wskazuje swoje dane, źródło dochodów, posiadane zobowiązania, ale przede wszystkim wyraża zgodę na sprawdzenie w BIK. W Biurze Informacji Kredytowej bank potwierdzi informacje na temat posiadanego zadłużenia oraz terminowości jego spłaty. Następnie, na bazie uzyskanych danych wyliczana jest przez zdolność kredytowa, od której zależy decyzja banku o przyznaniu kredytu. 

Procedura jest prostsza jeśli o kredyt wnioskuje osoba posiadająca rachunek osobisty w ING Banku Śląskim, na który wpływa wynagrodzenie. Wówczas nie jest wymagane dostarczenie zaświadczenia o osiąganych dochodach. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z koniecznością jego przedłożenia w banku.

Klienci muszą liczyć się z tym, że coraz rzadziej można spotkać kredyty bez BIK, bez zaświadczeń, na dowód czy na oświadczenie. Instytucje odchodzą od tego typu produktów, aby minimalizować ryzyko kredytowe.

Jak zaciągnąć kredyt w ING Banku Śląskim?

W przypadku posiadania konta osobistego w ING Banku Śląskim, na który dodatkowo wpływa osiągany dochód, wystarczy złożyć wniosek przez internet. Cała procedura odbywa się zdalnie, a klient nie musi nawet opuszczać domu. Po zbadaniu zdolności kredytowej, wnioskowane środki zostaną przelane na wskazany rachunek bankowy.

Jeśli natomiast potencjalny kredytobiorca nie jest klientem ING Banku Śląskiego, ma do wyboru dwie opcje. Pierwsza, to telefoniczny kontakt z konsultantem, druga – wizyta w placówce. Ostatecznie jednak klient zostanie zaproszony do wybranej placówki celem podpisania umowy kredytowej.

Oblicz ratę

Przed kontaktem z bankiem, klient może samodzielnie obliczyć ratę kredytu gotówkowego. W tym celu warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator. Obecnie większość banków posiada go na swojej stronie internetowej. Wskazując kwotę kredytu oraz okres, na jaki chcemy go zaciągnąć, zostanie automatycznie wyliczona wysokość raty. Ponadto uzyskamy informację odnośnie oprocentowania czy kosztów kredytu.

W celu bliższego zapoznania się z ofertą przydane będzie sięgniecie po ranking czy opinie klientów. Rankingi publikowane są na ogólnodostępnych stronach oraz portalach internatowych. Dzięki nim dowiemy się jak wypada produkt na tle konkurencji, jak działa oraz na jakie haczyki uważać przy jego nabyciu.

Oprocentowanie kredytów w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski obok pożyczek gotówkowych, kredytów konsolidacyjnych czy linii kredytowej w rachunku osobistym posiada również pożyczkę hipoteczną oraz karty kredytowe. W związku z tym klient ma możliwość doboru zobowiązania do swoich potrzeb i oczekiwań. Od jego rodzaju zależeć będzie oczywiście wysokość oprocentowania oraz jego typ - stałe bądź zmienne. W przypadku kredytów gotówkowych bądź pożyczek gotówkowych, ING Bank Śląski oferuje klientom oprocentowanie zmienne. Oznacza to, że zaciągając kredyt na raty, musimy liczyć się, że mogą one ulatać zmianie w zależności od wskaźnika WIBOR 1M/3M/6M/12M oraz marż banku. Natomiast przy oprocentowaniu stałym w całym okresie kredytowania płacilibyśmy ratę miesięczną na identycznym poziome.

Ile kosztuje kredyt?

Podstawowym kosztem kredytu są odsetki bankowe, prezentowane przez banki w postaci oprocentowania w skali roku. Oznacza to, że obok raty kapitałowej, czyli wysokości zaciągniętego długu, płacimy co miesiąc ratę odsetkową, która jest niczym innym jak wynagrodzeniem dla banku za udzielenie pożyczki. Dodatkowym kosztem może być prowizja za przyznanie kredytu, a także ubezpieczenie. Przy czym przy szeregu produktów banki rezygnują z powyższych kosztów. Możemy również spotkać się z sytuacją, w której wykupienie ubezpieczenia wpływa na obniżenie oprocentowania.

ING Bank Śląski - inne produkty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

2020-09-22

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Kredytobiorca idealny: czym się wyróżnia? Maksymalny wiek kredytobiorcy

Nie tylko kredytobiorcy posiadają rozbudowane oczekiwania względem banków, ale również banki oczekują sporo od nich. Na ich ocenę wpływ ma wiele czynników, w tym wiek osób ubiegających się o środki.

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.