Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Getin Bank oferuje szeroką gamę produktów oszczędnościowych. Obok lokat między innymi proponuje klientom konta oszczędnościowe dobrane do ich potrzeb, które pozwalają na swobodne korzystanie ze zgromadzonych środków. 

Konta oszczędnościowe Getin Bank - oferta

Konta oszczędnościowe w Getin Bank

Konto oszczędnościowe pełne zalet

Getin Bank posiada w ofercie zarówno rachunki oszczędnościowe, jak u lokaty. Konto oszczędnościowe jest produktem skierowanym do osób, które nie tylko chcą mieć dowolność w swoim oszczędzaniu, ale również swobodny dostęp do odkładanych pieniędzy. Rachunek oszczędnościowy daje możliwość odkładania środków metodą małych kroczków, ekstra nadwyżek czy niespodziewanych bonusów. Dodatkowo klienci Getin Banku nie są ograniczeni ramami czasowymi, jak w przypadku tradycyjnych lokat.

Getin Bank, który słynie z szerokiej gamy produktów oszczędnościowych, obok różnych rodzajów lokat klientom oferuje również bogaty wybór kont oszczędnościowych. Są one podzielone ze względu na walutę gromadzonych środków, obrany cel, częstotliwości wpłat czy wysokości posiadanych środków. 

Szeroka oferta pozwala na wybór produktu, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom klienta. I choć konta oszczędnościowe są przeważnie niżej oprocentowane niż lokaty terminowe, to Getin Bank zadbał o to, aby nie zabrakło promocji, które wpływają na wzrost stawek.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku?

W zależności od tego, czy jest się klientem banku, czy też nie, różnią się kanały, za pomocą których jest możliwe założenie konta oszczędnościowego. Posiadacze innych produktów w Getin Banku, a dokładnie posługujący się bankowością internatową, mogą otworzyć rachunek za jej pośrednictwem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka czynność została przeprowadzona w placówce. Można również skontaktować się z infolinią bądź wysłać formularz kontaktowy.

Niestety osoby, które dopiero zamierzają dołączyć do grona klientów Getin Banku, w celu otwarcia rachunku oszczędnościowego muszą udać się do dowolnej placówki, aby osobiście dopełnić wszelkich formalności.

Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego

Oprocentowanie kont oszczędnościowych w Getin Banku zależy przede wszystkim od oferty wybranej prze klienta. Przeważnie można skorzystać z promocji, które pojawiają się dość często, a mają duży wpływ na oprocentowanie gromadzonych środków. Przykładowo stawka zostaje podwyższona, jeśli posiadacz rachunku otworzy dodatkowo konto osobiste, zapewni na nim systematyczne wpływ w określonej wysokości bądź wyrazi zgody marketingowe. 

Ponadto wyżej oprocentowane mogą być nowe środki, a nawet określona ich wysokość. Oznacza to, że wpłacając 15 000 zł, klient może liczyć na lepszą stawkę wyłącznie dla 10 000 zł, a kolejne 5 000 zł będzie niżej oprocentowane. Dlatego tak istotne jest, aby szczegółowo zapoznać się z ofertą oraz wszystkimi warunkami zapisanymi drobnym drukiem.

Klient musi liczyć się z tym, że oprocentowanie obowiązujące w trakcie trwania określonej promocji ulega obniżeniu po jej zakończeniu. Wówczas aktualne stają się stawki zgodne z obowiązującą tabelą oprocentowania. Ponadto wskazane oprocentowanie zawsze podawane jest w skali roku. 

Opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego 

Getin Bank przeważnie nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie rachunku oszczędnościowego. Należy jednak pamiętać, że tabela opłat i prowizji jest systematycznie aktualizowana, dlatego przed wyborem produktu warto się z nią zapoznać.

Klient posiada swobodny dostęp do zgromadzonych środków dzięki możliwości ich wpłaty czy zasilania swojego rachunku. Bank umożliwia również stały podgląd konta za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy mobilnej, która ponadto pomaga w zlokalizowaniu najbliższej placówki banku lub bankomatu.

Wygodne oszczędzanie

Obok typowego konta oszczędnościowego, klienci Getin Banku znajdą w ofercie również bardziej spersonalizowane oferty. Osoby, które mają problem z oszczędzaniem mogą skorzystać z funkcji „skarbonki”. Oznacza to, że zamiast zasilać swoje konto oszczędnościowe, jego posiadacz ustawia do jakiej kwoty płatności kartą mają być zaokrąglane w górę (do pełnych 1, 5 lub 10 zł). Wówczas dokonując zakupów, zadeklarowane kwoty z nadwyżki są automatyczne odkładane.

Ponadto można wybrać również konta oszczędnościowe z określonym celem. Jest to wygodna opcja dla osób, które chcą odłożyć ustaloną kwotę pieniędzy. Ustawiając odpowiednie parametry, zostanie określona suma, jaką należy systematycznie odkładać, aby na czas osiągnąć zamierzony cel. 

Dodatkowe korzyści

Getin Bank obok promocji, które mają zachęcić klienta do założenia konta oszczędnościowego, oferuje również pakiet bonusów. Przykładowo klient, który płaci kartą płatniczą zbiera punkty za każdą transakcję bezgotówkową w określonych punktach handlowych, które może następnie wymienić na nagrody. Dodatkowo płacąc BLIKIEM może korzystać ze zniżek bądź promocji we wskazanych sklepach czy księgarniach. Możliwe jest również otrzymywanie zwrotu pieniędzy za dokonane zakupy, jeśli zadeklaruje się uczestnictwo w programie Visa. Należy mieć jednak na uwadze, że promocje mogą ulec zmianie, dlatego konieczne jest zapoznanie się z ofertą banku.

Zamknięcie konta oszczędnościowego 

Posiadacz rachunku oszczędnościowego może w dowolnym momencie złożyć wypowiedzenie umowy. Musi jednak mieć na uwadze, że konieczne jest sporządzenie pisemnego wniosku o zamkniecie konta. Ponadto w banku obowiązuje 30- dniowy okres wypowiedzenia. Po jego zakończeniu bank rozdysponowuje znajdujące się na rachunku środki zgodnie z dyspozycją klienta, a jeśli nie została złożona – pieniądze przenoszone są na nieoprocentowany rachunek techniczny banku. 

Rankingi i opinie klientów

W celu dokonania właściwego wyboru produktu oszczędnościowego warto zapoznać się z aktualnymi rankingami bądź opiniami innych klientów. Dzięki temu zdobędziemy wiedzę nie tylko na temat oferty, ale również jak wypada ona na tle konkurencji. 

Getin Bank - inne produkty

Katarzyna Rostkowska

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.