Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Credit Agricole Bank Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje szybki kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel, tj. na samochód, wakacje czy remont mieszkania.

Kredyty gotówkowe Credit Agricole - oferta

Kredyty gotówkowe w Crédit Agricole

Czym jest kredyt gotówkowy?

Credit Agricole to jeden z banków, w którym z powodzeniem można wybrać kredyt gotówkowy. Ale czym on się charakteryzuje? Aby należycie wyjaśnić pojęcie kredytu gotówkowego, w pierwszej kolejności należy przybliżyć istotę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego. Otóż kredyt konsumencki, który określony jest ustawą, mogą zaciągać wyłącznie osoby fizyczne, na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Podobnie jest z kredytem konsumpcyjnym, ten jednak nie jest regulowany przez prawo bankowe. Kolejną podstawową różnicą jest to, że w przypadku wnioskowania o kredyt konsumencki, należy wskazać instytucji finansowej w jakim celu jest zaciągany, np. kredyt na auto. Natomiast przy kredycie konsumpcyjnym nie jest wymagane wskazanie celu, na jaki środki zostaną wydatkowane.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole na dowolny cel Kredyt gotówkowy w Credit Agricole na dowolny cel

Wracając do kredytu gotówkowego, jest to jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. Udzielany jest przeważnie na niskie kwoty, dlatego nie wymaga przeprowadzenia przez instytucje finansowe szczegółowej weryfikacji sytuacji finansowej klienta. Przede wszystkim jednak jest udzielany na dowolny cel, w związku z czym stanowi sposób na szybkie zaspokojenie potrzeb finansowych.

Kredyt bez zabezpieczeń

Credit Agricole Bank Polska proponuje klientom kilka wariantów produktów kredytowych. Obok kredytu gotówkowego, można wnioskować o pożyczki, kredyt na raty czy indywidualną linię kredytową

Przy kredycie gotówkowym wnioskodawca nie musi martwić się kwestią zabezpieczeń. Bank bowiem przeważnie nie wymaga przedstawienia poręczycieli, hipoteki czy zastawu. Podstawową formą zabezpieczenia zobowiązania jest podpisanie oświadczenia o poddaniu się egzekucji czy pełnomocnictwo do ściągania z rachunku miesięcznych rat kapitałowo-odsetkowych.

Zdolność kredytowa musi być

Kredyt gotówkowy można zaciągnąć bez większych problemów, tj. na dowolny cel, bez rzeczowych zabezpieczeń oraz skomplikowanych procedur.

Niestety nie obejdzie się bez posiadania zdolności kredytowej. Każdy potencjalny klient skradając wniosek kredytowy wyraża zgodę na sprawdzenie go w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Dzięki temu Credit Agricole Bank Polska ma możliwość prześledzenia jego historii kredytowej. Oznacza to, że ma dostęp do informacji na temat posiadanych w przeszłości oraz obecnie zobowiązań, ich wysokości oraz terminowości spłaty. Dlatego obecnie nie ma co liczyć na tzw. kredyt bez BIK. Dodatkowo, aby zbadać zdolność kredytową, bank musi znać wysokość dochodów wnioskodawcy, ich źródło oraz sytuację majątkową. Dlatego do wniosku należy przeważnie dołączyć zaświadczenie o osiąganych zarobkach. Jeśli jednak klient stara się o niską kwotę kredytu bądź przykładowo kredyt ratalny, może liczyć na uproszczone procedury, m.in. kredyt bez zaświadczeń, na dowód bądź na oświadczenie. 

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Credit Agricole Bank Polska?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest znacznie prostsze, jeśli jest się klientem banku. Wniosek wówczas można złożyć przez internet. Wystarczy posiadać aplikację mobilną bądź bankowość internetową. 

W przypadku nowych klientów bank udostępnia takie kanały dystrybucji jak: oddział, doradca mobilny czy infolinia. W każdej z powyższych opcji wnioskodawca zostanie poinstruowany, jakie oraz gdzie złożyć dokumenty, a następnie w przypadku pozytywnej decyzji, zostanie wskazany oddział, w którym dojdzie do podpisana umowy kredytowej. Należy jednak pamiętać, że samo udzielnie kredytu, czas rozpatrywania wniosku bądź jego maksymalna kwota będą zależeć od sytuacji finansowej klienta, na podstawie której szacowane jest ryzyko banku. 

Oprocentowanie oraz inne koszty kredytowe 

Przed zaciągnięciem kredytu w Credit Agricole Bank Polska, należy zapoznać się z wysokością oprocentowania oferowanego produktu oraz wszelkimi kosztami związanymi z jego udzieleniem oraz obsługą. 

Oprocentowanie w przypadku kredytów gotówkowych jest przeważnie stałe. Jednak na rynku można również spotkać stawki zmienne oparte na wskaźniku WIBOR oraz marży, gdzie WIBOR 1M/3M/6M/12M to oprocentowanie obowiązujące na rynku międzybankowym, natomiast marża ustalana jest indywidualnie. Zależy przeważnie od wiarygodności kredytowej klienta, wysokości pożyczki bądź kredytu gotówkowego, okresu kredytowania, kanału dystrybucji czy skorzystania z dodatkowych produktów. 

Wysokość oprocentowania wpływa na koszty, którymi są odsetki bankowe. Są one naliczane co miesiąc od pozostałego kapitału do spłaty. Inaczej mówiąc jest to wynagrodzenie banku za udzielenie zobowiązania. Dodatkowym kosztem może być prowizja za przyznanie kredytu czy ubezpieczanie. Przy czym w Credit Agricole Bank Polska można liczyć na promocyjne oferty, w których prowizja wynosi 0 zł. Natomiast ubezpieczenie, np. od utraty pracy, niezdolności do zarobkowania, śmierci, przeważnie jest dobrowolne. Należy jednak dokładnie zapoznać się z ofertą kredytu, ponieważ w wielu przypadkach wykupienie ubezpieczenia wpływa na obniżenie prowizji bądź oprocentowania.   

Oblicz ratę

Obecnie, w celu wstępnej analizy kosztów kredytowych, nie jest konieczna wizyta w oddziale banku. Pomocny może być kalkulator kredytowy umieszczany na stronach poszczególnych banków, który pozwoli skalkulować wysokość raty czy dobrać okres spłaty. Natomiast porównanie ofert dostępnych na rynku jest możliwe dzięki rankingom publikowanym na ogólnodostępnych stronach internetowych. Pomocne również będą opinie obecnych klientów na temat obsługi, ukrytych kosztów czy aktualnych promocji.   

Credit Agricole - inne produkty

Pozostałe oferty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2019-11-28

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

2019-11-21

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Jak działa kredyt oddłużeniowy (dla bardzo zadłużonych)?

Wbrew pozorom nie jest trudno wpaść w spiralę zadłużeń. Niespodziewane wydatki, które spadają na nas jak grom z jasnego nieba są w stanie mocno namieszać w budżecie domowym. Problemy ze spłatą jednego zadłużenia generują kolejne i tak w kółko.

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

Ikona informacji
poradniki