BNP Paribas Bank Polska - oferta i podstawowe dane

Spis treści
więcej Ikona strzałki

BNP Paribas Bank Polska - typy produktów

BNP Paribas Bank Polska - produkty

Oferty dla klientów indywidualnych

Oferty dla klientów firmowych

BNP Paribas Bank Polska - historia

Historia banku to połączenie opowieści o dwóch instytucjach, których losy się przeplatają. W 1919 roku powstał Polski Bank Rolny, znany później w naszym kraju jako Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ).

Druga strona historii dotyczy Krakowskiego Towarzystwa Bankowego, które powstało w 1990 roku. Następnie przekształciło się w Pierwszy Polsko-Amerykański Bank w Krakowie, a później w Fortis Bank. W 2011 r. obowiązywała nowa nazwa banku: BNP Paribas.

Za zgodną Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w październiku 2014 r. Grupa BNP Paribas przejęła pakiet kontrolny akcji Banku BGŻ. Natomiast w kwietniu 2015 r. nastąpiła fuzja prawna Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska i powstał Bank BGŻ BNP Paribas S.A. W 2018 r. instytucja przejęła podstawową działalność Raiffeisen Bank Polska S.A. Od 2019 r. obowiązuje nazwa BNP Paribas Bank Polska S.A.

BNP Paribas Bank Polska - działalność

BNP Paribas Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, którego zadaniem jest odpowiadanie na potrzeby finansowe klientów i pomoc w realizacji nawet najbardziej skomplikowanych celów. Ambicją instytucji jest dołączyć do grona 5 największych banków w Polsce. Na koniec III kwartału 2021 r. BNP Paribas znajdował się na 6 miejscu największych banków w Polsce pod kątem wielkości aktywów.

BNP Paribas Bank Polska obsługuje ponad 4 mln klientów, posiada 446 oddziałów i zatrudni blisko 8,5 tys. pracowników. Oprócz standardowej działalności bank wspiera swoich klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną - dzięki udzielonym przez BNP Paribas kredytom blisko 32 gospodarstw zainstalowało panele fotowoltaiczne.

Bank podejmuje się także działań odpowiedzialnych społecznie w zakresie m.in. działań edukacyjnych czy sponsoringowych. BNP Paribas Bank Polska współpracuje ze startupami, do których kieruje specjalnie dopasowaną ofertę. "Kodeks współpracy ze startupami” zapoczątkował istnienie Laboratorium Innowacji, wspierającego działalność młodych biznesów.

Bank wspiera także mocno kobiety w świecie biznesu. W 2018 roku zainicjował kampanię „Nic się nie dzieje bez kobiet... i pieniędzy”. Bank stworzył nawet kartę kredytową z wizerunkiem kobiety - Dama wśród kart. BNP Paribas Bank Polska jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa BNP Paribas

Grupa BNP Paribas obecna jest w 68 krajach i zatrudnia ponad 200 tys. pracowników. Do kluczowych obszarów jej działania zalicza się rynki macierzyste, międzynarodowe usługi finansowe i bankowość korporacyjną i instytucjonalną. Strategia Grupy BNP Paribas skupia się na nawiązywaniu długotrwałych relacji z klientem.

Działalność grupy w Polsce oceniana jest jako obiecująca i perspektywiczna. Wśród podmiotów Grupy BNP Paribas działających w Polsce wyróżnić można m.in.:

 • BNP Paribas Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.,
 • Bankowy Fundusz Nieruchomościowy Actus Sp. z o.o.,
 • BNP Paribas Leasing Services Sp. z o.o.,
 • BNP Paribas Real Estate Poland Sp. z o.o.,
 • BNP Paribas Real Estate Poland Sp. z o.o.

BNP Paribas Bank Polska - oferta

BNP Paribas Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który kieruje swoją ofertę do zróżnicowanego grona odbiorców. Odpowiednie rozwiązania, ułatwiające finansowe życie i wspierające realizację celów, znajdą tu klienci indywidualni, małe i średnie firmy, korporacje i rolnicy. Pierwsza, i najbardziej liczna, grupa odbiorców może skorzystać m.in. z bogatej oferty:

Dla klientów o większych i bardziej zróżnicowanych potrzebach, a także posiadających znaczny majątek, BNP Paribas świadczy usługi w ramach bankowości premium i wealth management. Spośród szerokiej oferty adresowanej dla małych firm wyróżnić można m.in. konta firmowe, kredyty na start i na wsparcie bieżącej działalności, kredyty inwestycyjne, leasing, faktoring, finansowanie i obsługa handlu czy restrukturyzacja zadłużenia.

Większe przedsiębiorstwa mogą ponadto liczyć na kredyt na refinansowanie, kredyt technologiczny, kredyt inwestycyjny Zielona Energia, kredyt inwestycyjny ze środków EBI, kredyt z gwarancją BiznesMaxinkaso i akredytywę dokumentową, e-gwarancje oraz wiele innych rozwiązań pozwalających realizować cele strategiczne firmy.

W obszarze bankowości korporacyjnej BNP Paribas Bank Polska oferuje oprócz klasycznych rozwiązań, jak rachunek bieżący czy kredyt obrotowy, szereg innych produktów dopasowanych do potrzeb największych podmiotów. Można wyróżnić tu m.in. wielocelową linię kredytową, wsparcie inwestycji kapitałowych bez ingerowania w bieżące zarządzanie firmą, finansowanie eksportu, dyskonto należności terminowych (forfaiting) czy finansowanie zwrotu podatku VAT.

BNP Paribas Bank Polska wspiera również rolników, których specyficzna działalność wymaga przygotowania dopasowanych do ich potrzeb produktów. Rolnicy decydujący się na współpracę z bankiem mogą założyć Konto otwarte na Agrobiznes oraz skorzystać z bogatej oferty finansowania, tj. kredyty na prowadzenie gospodarstwa, kredyty inwestycyjne, kredyty preferencyjne, kredyty konsolidacyjne, kredyty na nawadnianie, kredyty z gwarancją FGR czy leasing.

BNP Paribas - oddziały

Zgodnie z danymi serwisu PRNews.pl na koniec III kwartału 2021 r. BNP Paribas Bank Polska posiadał 431 placówek własnych - więcej oddziałów posiadał tylko PKO Bank Polski, Bank Pekao i Bank Millenium. W tym samym czasie bank posiadał 15 placówek partnerskich - o 2 mniej niż rok wcześniej.

Wśród oddziałów wyróżnić można także placówki bezgotówkowe, w których nie występuje obrót z wykorzystaniem banknotów. Na koniec września 2021 r. BNP Paribas Bank Polska posiadał 158 placówek tego typu.

BNP Paribas - bankowość elektroniczna

BNP Paribas Bank Polska oferuje klientom indywidualnym system bankowości elektronicznej GOonline i aplikację mobilną GOmobile, dzięki którym większość spraw finansowych i administracyjnych można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu.

Na koniec września 2021 r. liczba klientów indywidualnych, którzy mają podpisaną umowę o bankowość elektroniczną w BNP Paribas, wyniosła 2.737.353 osób, jednak liczba klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się na rachunek za pomocą komputera i urządzeń mobilnych to 1.111.081 osób.

Wyróżnić można także grupę klientów „mobile only”, czyli osób, które logują się na swoje konta wyłącznie z telefonów komórkowych. W BNP Paribas Bank Polska na koniec września 2021 r. było ich 640.559.

BNP Paribas - bankomaty

Opłaty za korzystanie z bankomatów w Polsce zależą od karty wybranej przez klienta indywidualnego W większości przypadków mogą być one darmowe, bez względu na właściciela bankomatu. BNP Paribas Bank Polska posiada sieć bankomatów własnych. Zgodnie z danymi pochodzącymi ze strony banku, w lutym 2022 roku było 571 takich maszyn.

Klienci indywidualni posiadający kartę debetową w Banku BNP Paribas mogą również wypłacać środki bez dodatkowej prowizji z bankomatów za granicą. Do dyspozycji oddano:

 • 16 tysięcy bankomatów Global Network w 17 krajach,
 • 54 tysiące bankomatów Global Alliance w ponad 50 krajach.

BNP Paribas Bank Polska - przelewy i płatności

Przelew wykonany na rachunek po godzinie 14:15 będzie dostępny u odbiorcy kolejnego dna roboczego wraz z pierwszą sesją rozliczeniową. Pierwsza sesja przychodząca w banku przypada na godzinę 12:00.

Sesje rozliczeniowe ELIXIR w BNP Paribas Bank Polska

WYCHODZĄCE PRZYCHODZĄCE
Sesja rozliczeniowa I 08:00 12:00
Sesja rozliczeniowa II 11:45 15:00
Sesja rozliczeniowa III 14:15 17:00
Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji na stronie internetowej banku

Po zalogowaniu się do bankowości mobilnej użytkownik może dokonywać płatności z pomocą Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY oraz Xiaomi Pay. BNP Paribas Bank Polska oferuje również krajowe przelewy natychmiastowe ELIXIR Express i przelewy krajowe na wysokie kwoty SORBNET.

BNP Paribas Bank Polska - kontakt

Kontakt z BNP Paribas Bank Polska nawiązać można za pomocą:

 • infolinii:
  • +48 500 990 500 (klienci indywidualni, 24/7),
  • +48 22 134 00 00 (klienci indywidualni, 24/7),
  • +48 500 970 341 (bankowość premium, od 8:00 do 20:00 w dni robocze),
  • +48 500 970 345 ​(rolnicy, od 8:00 do 20:00 w dni robocze),
  • +48 500 970 345 (małe przedsiębiorstwa, od 8:00 do 20:00 w dni robocze),
  • +48 22 548 29 26 (przedsiębiorstwa, od 8:00 do 17:00 w dni robocze),
  • +48 22 548 29 30 (korporacje, od 8:00 do 17:00 w dni robocze),
 • faksu: 22 566 90 10
 • formularza kontaktowego dostępnego na stronie banku,
 • czatu z konsultantem.

BNP Paribas Bank Polska S.A. - pozostałe dane

Adres: ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa
Kod SWIFT: PPABPLPKXXX (dla BNP Paribas Bank Polska S.A.)
IBAN banku: PL + numer konta
REGON: 0000011571
NIP: 5261008546
KRS: 0000011571
Wysokość kapitału zakładowego: 147 518 782 zł w całości wpłacony