Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


W BNP Paribas Bank Polska klienci mogą sięgnąć po wygodny sposób finansowania swoich potrzeb dzięki kredytowi gotówkowemu. Środki można otrzymać bez zbędnych formalności, a co najważniejsze - przeznaczyć na dowolny cel. 

Kredyty gotówkowe BNP Paribas Bank Polska - oferta

Kredyty gotówkowe w BNP Paribas Bank Polska

Gotówka na każdy cel

BNP Paribas Bank Polska posiada w ofercie kredyty gotówkowe. Każda osoba, która ma zdolność kredytową, może ubiegać się o kredyt konsumencki. Umowa może dotyczyć zobowiązania w rachunku bieżącym, karty kredytowej, ale również może to być kredyt gotówkowykredyt na samochód czy na raty. Należy podkreślić, że zobowiązanie zaciągane w formie kredytu gotówkowego jest na dowolny cel. Oznacza to, że konsument nie musi informować banku, na co zostaną spożytkowane pożyczone środki.

Ponadto wypłacany jest w formie pieniężnej, najczęściej na wskazany we wniosku kredytowym rachunek bankowy. Oczywiście klient może złożyć dyspozycję wypłaty w kasie banku.

Kredyty gotówkowe BNP Paribas Bank Polska (fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Formalności kredytowe

Pierwszym krokiem, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy w BNP Paribas, jest złożenie wniosku kredytowego. Na jego podstawie bank bada zdolność kredytową potencjalnego klienta. Dlatego podstawową informacją wymaganą przez instytucje finansowe jest wskazanie źródła dochodu, przedstawienie sytuacji majątkowej czy poinformowanie o posiadanych zobowiązaniach. 

Obecnie wnioskowanie o kredyt nie wymaga wychodzenia z domu. W BNP Paribas wystarczy wypełnić formularz online (znajdujący się na stronie internetowej Banku) bądź zadzwonić na infolinię, gdzie konsultant w trakcie rozmowy wypełni za nas wniosek. Po wstępnej weryfikacji, klient otrzyma decyzję od banku. Jeśli będzie pozytywna, zostanie umówiony na podpisanie umowy do oddziału BNP Paribas.

Istnieje również możliwość zaciągnięcia kredytu całkowicie przez internet. BNP Paribas posiada bowiem w swojej ofercie iGotówkę, czyli zobowiązanie dostępne dla obecnych klientów przez bankowość internetową. 

Warto podkreślić, że jeśli klient stara się o niską kwotę kredytu, przeważnie może liczyć na uproszczone procedury, tj. kredyt bez zaświadczeń, na dowód bądź na oświadczenie. Wówczas nie są wymagane dokumenty w postaci zaświadczenia o osiąganych zarobkach bądź PIT

Kredyt bez BIK

Banki podejmując decyzję o przyznaniu kredytu przeważnie sprawdzają zdolność kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Znajdują się tam wszelkie informacje na temat spłaconych, jak i aktualnie posiadanych zobowiązań, ich wysokości oraz terminowości spłat. Są to informacje pozwalające określić rzetelność i wiarygodność potencjalnego klienta, dlatego coraz rzadziej można liczyć na kredyt bez BIK

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

BNP Paribas oferuje klientom szeroki wachlarz produktów kredytowych, tj. kredyt gotówkowy, kredyt na auto, iGotówka czy pożyczki. Natomiast ich oprocentowanie zależy od indywidualnych warunków, jakie zostaną dobrane dla klienta – wysokość zobowiązania, okresu spłaty, posiadanych produktów dodatkowych. 

Wysokość oprocentowania jest jedną z najważniejszych informacji, na jaką należy zwrócić uwagę zaciągając kredyt, wpływa ono bowiem na wysokość miesięcznych rat. Może być stałe przez cały okres kredytowania bądź zmienne, czyli bazujące na marży oraz wskaźniku WIBOR 1M/3M/6M/12M (oprocentowanie obowiązujące na rynku międzybankowym). Przy czym kredyty gotówkowe w BNP Paribas są przeważnie oparte na oprocentowaniu stałym, co oznacza, że klient w całym okresie kredytowania płaci ratę miesięczną na identycznym poziomie. 

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Istotną informacją dla zaciągających kredyt gotówkowy jest wysokość kosztów związanych z jego obsługą. Podstawowym są odsetki. Kredytobiorca spłaca pożyczone pieniądze w formie rat kapitałowo-odsetkowych. Część kapitałowa to nic innego, jak wysokość zaciągniętego długu. Odsetkowa (odsetki bankowe) natomiast stanowi zysk dla banku, a naliczana jest od wysokości udzielonego zobowiązania. 

Dodatkowo bank może pobierać prowizję za przyznanie kredytu. I choć BNP Paribas przy większości produktów wskazuje, że wynosi ona 0 zł, warto sprawdzić, czy nie kryje się za tym konieczność spełnienia dodatkowych warunków. 

Kolejnym kosztem może być ubezpieczenie kredytu – od utraty pracy, niezdolności do zarobkowania, śmierci. Przeważnie nie jest to produkt obligatoryjny, jednak jego wykupienie może mieć wpływ na obniżenie prowizji bądź oprocentowania.

Jak porównać oferty banków?

Na rynku jest bogata oferta kredytów gotówkowych. W celu wybrania najkorzystniejszej warto sięgnąć po kalkulator, który umożliwia porównanie produktów wg RRSO. Jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która uwzględnia wszystkie koszty wraz z odsetkami, a dodatkowo opłaty i prowizje, które klient jest zobowiązany zapłaci za pożyczone od banku pieniądze. Dodatkowo warto skorzystać z dostępnych rankingów oraz sprawdzić opinie innych klientów, aby dobrać kredyt do naszych potrzeb. 

BNP Paribas Bank Polska - inne produkty

Pozostałe oferty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2020-09-10

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-08-25

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Prezent ślubny: jaki wybrać? Ile dać na wesele?

Ślub i wesele to olbrzymie wyzwanie nie tylko dla pary młodej. Porządny ból głowy mają również goście, którzy muszą zadbać o odpowiedni prezent ślubny. Ten często wiąże się ze sporym wydatkiem.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.

Koszty utrzymania dziecka. Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Rodzicielstwo to nie tylko olbrzymia odpowiedzialność, ale również spore wydatki. Aby dobrze przygotować się do tego zadania, warto więc przeanalizować, ile kosztuje wychowanie dziecka.