Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt gotówkowy, pożyczki gotówkowe, konsolidacyjne czy pod aktywa – taki wachlarz produktów oferuje swoim klientom Bank Millennium. Dzięki nim w szybki i wygodny sposób zaspokoimy swoje potrzeby finansowe, a otrzymane środki wydamy na dowolny cel.

Kredyty gotówkowe Bank Millennium - oferta

Kredyty gotówkowe w Bank Millennium

Kredyt i pożyczka na dowolny cel

Bank Millennium posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy, ale czym on się charakteryzuje? Kredyt gotówkowy daje możliwość szybkiego podreperowania budżetu domowego, jak i spełnienia innych potrzeb finansowych. Jest to kredyt konsumencki, który umożliwia wydatkowanie zaciągniętych środków na dowolny cel, tj. kredyt na samochód, wakacje czy nową kuchnię. Oznacza to, że bank nie będzie żądał dostarczenia faktur czy rachunków potwierdzających wysokości poniesionych przez klienta kosztów. Ponadto otrzymamy go w formie pieniężnej, przelewem na wskazane konto bankowe bądź możemy wypłacić go w kasie banku. Co istotne, banki przeważnie nie wymagają specjalnych zabezpieczeń, tj. poręczeń czy hipoteki. Wystarczy pełnomocnictwo do rachunku osobistego, w celu ściągania miesięcznej raty lub oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Kredyty gotówkowe Bank Millennium (Bank Millennium)

Jak zaciągnąć kredyt w Banku Millennium?

Bank Millennium oferuje swoim klientom wachlarz produktów kredytowych. Dzięki szerokiej ofercie bez problemu dobiorą zobowiązanie na swoją kieszeń. Obok tradycyjnej pożyczki mogą wnioskować o zobowiązanie połączone z ubezpieczeniem, a nawet pod zastaw posiadanych aktywów. Po takie rozwiązanie mogą sięgnąć klienci, którzy dysponują oszczędnościami pod postacią lokat terminowych z gwarantowaną wypłatą kapitału przez cały okres trwania lokaty. Zamiast zrywać umowę lokaty i tracić naliczone odsetki, można poratować się kredytem.

Jakikolwiek produkt jednak wybierzemy, musimy najpierw złożyć wniosek kredytowy. A ten można wypełnić na stronie internetowej banku lub w oddolnej placówce. Natomiast osoby posiadające dostęp do bankowości elektronicznej mogą również skorzystać z systemu transakcyjnego, gdzie wniosek złożą online. Niestety w Banku Millennium nie ma możliwości przeprowadzenia całego procesu przez internet. W celu podpisania umowy kredytowej czy dostarczenia wymaganych dokumentów należy udać się do oddziału. 

Wymagane dokumenty

Podstawowym dokumentem na podstawie, którego będzie badana zdolność kredytowa jest oczywiście wniosek. Bank wymaga wskazania w nim takich informacji, jak: dane osobowe, parametry kredytu, o który wnioskujemy (wysokość, okres spłaty), zadłużenie, sytuacja majątkowa. Ponadto podpisując wniosek wyrażamy zgodę na sprawdzenie nas w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dostępne są w nim informacje na temat historii zadłużenia oraz terminowości jego spłaty. Na podstawie uzyskanych danych, bank potwierdza wiarygodność klienta oraz jego zdolność do spłaty wnioskowanego zadłużenia. Warto mieć na uwadze, że coraz trudniej jest zaciągnąć tzw. kredyt bez bik, na dowód, bez zaświadczeń czy na oświadczenie. Banki minimalizują w ten sposób ryzyko braku spłaty zobowiązań. Kolejnym dokumentem, o który zostaniemy poproszeni, wnioskując o zobowiązanie, jest zaświadczenie o osiąganych dochodach. Tu należy pamiętać, że Bank Millennium posiada swój wzór dokumentu, dlatego warto pobrać go ze strony internetowej banku. 

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Banku Millennium

Oprocentowanie zobowiązania ściśle zależy od jego rodzaju, produktów dodatkowych posiadanych przez klienta bądź warunków spełnionych w ramach aktualnie posiadanych przez bank promocji. 

Jeśli chodzi o pożyczki czy kredyty gotówkowe, Bank Millennium przeważnie udziela ich na oprocentowaniu stałym. Oznacza to, że przez cały okres spłaty zobowiązania płacimy ratę na identycznym poziomie. Oczywiście na rynku są również dostępne produkty bazujące na stawce zmiennej. Warto wówczas wiedzieć, że wysokość miesięcznej raty opiera się na wskaźniku WIBOR oraz marży banku. Może ona zatem ulec zmianie w zależności od oprocentowania na rynku międzybankowym.

Ile kosztuje kredyt?

Podsumowując, oprocentowanie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na koszt kredytu, ale nie jedynym. Na RRSO, tj. całkowity koszt danego zobowiązania, wpływa oprocentowanie, prowizja, odsetki oraz usługi dodatkowe, w tym: ubezpieczenie czy opłata za prowadzenie konta osobistego, jeśli jest wymagane. Prowizja za udzielenie kredytu może być płatna jednorazowo bądź przerzucona w ciężar zobowiązania, tj. kredytowana. Często banki rezygnują z tego kosztu w ramach promocji bądź celem zachęcenia nowych klientów do zaciągnięcia pożyczki. Odsetki bankowe natomiast to nic innego, jak miesięczne wynagrodzenie banku za pożyczone środki. Rata kredytowa składa się z części kapitałowej, czyli wysokości zadłużenia oraz odsetkowej, czyli zysk banku. Kolejny koszt to ubezpieczenie. Najczęściej jest dobrowolne, choć banki stosują różnego rodzaju zachęty, aby klient dokonał jego zakupu. Może być to obniżona prowizja bądź niższe oprocentowanie. 

Bank Millennium - inne produkty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-11-25

Pożyczka hipoteczna - znajdź najtańszą pożyczkę hipoteczną

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel z niskim oprocentowaniem i długim okresem kredytowania. Sprawdź, gdzie znaleźć najtańszą pożyczkę hipoteczną.

2020-11-23

Black Week: kiedy wypada tydzień promocji? Co warto kupić?

Koniec roku to standardowo czas dużych wyprzedaży. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest Black Friday, który coraz częściej przekształca się w Black Week, a więc okrągły tydzień pełen świetnych okazji.

2020-11-20

Cyber Monday: jak znaleźć najlepsze promocje w trakcie Cyber Week?

Ostatni tydzień listopada to idealny moment na dokonywanie zakupów. Szczególne powody do zachwytu czekają na osoby poszukujące sprzętu elektronicznego i cyfrowych rozwiązań. W tym celu warto zaznajomić się z pojęciami Cyber Monday oraz Cyber Week.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.