Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt gotówkowy, pożyczki gotówkowe, konsolidacyjne czy pod aktywa – taki wachlarz produktów oferuje swoim klientom Bank Millennium. Dzięki nim w szybki i wygodny sposób zaspokoimy swoje potrzeby finansowe, a otrzymane środki wydamy na dowolny cel.

Kredyty gotówkowe Bank Millennium - oferta

Kredyty gotówkowe w Bank Millennium

Kredyt i pożyczka na dowolny cel

Bank Millennium posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy, ale czym on się charakteryzuje? Kredyt gotówkowy daje możliwość szybkiego podreperowania budżetu domowego, jak i spełnienia innych potrzeb finansowych. Jest to kredyt konsumencki, który umożliwia wydatkowanie zaciągniętych środków na dowolny cel, tj. kredyt na samochód, wakacje czy nową kuchnię. Oznacza to, że bank nie będzie żądał dostarczenia faktur czy rachunków potwierdzających wysokości poniesionych przez klienta kosztów. Ponadto otrzymamy go w formie pieniężnej, przelewem na wskazane konto bankowe bądź możemy wypłacić go w kasie banku. Co istotne, banki przeważnie nie wymagają specjalnych zabezpieczeń, tj. poręczeń czy hipoteki. Wystarczy pełnomocnictwo do rachunku osobistego, w celu ściągania miesięcznej raty lub oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Kredyty gotówkowe Bank Millennium (Bank Millennium)

Jak zaciągnąć kredyt w Banku Millennium?

Bank Millennium oferuje swoim klientom wachlarz produktów kredytowych. Dzięki szerokiej ofercie bez problemu dobiorą zobowiązanie na swoją kieszeń. Obok tradycyjnej pożyczki mogą wnioskować o zobowiązanie połączone z ubezpieczeniem, a nawet pod zastaw posiadanych aktywów. Po takie rozwiązanie mogą sięgnąć klienci, którzy dysponują oszczędnościami pod postacią lokat terminowych z gwarantowaną wypłatą kapitału przez cały okres trwania lokaty. Zamiast zrywać umowę lokaty i tracić naliczone odsetki, można poratować się kredytem.

Jakikolwiek produkt jednak wybierzemy, musimy najpierw złożyć wniosek kredytowy. A ten można wypełnić na stronie internetowej banku lub w oddolnej placówce. Natomiast osoby posiadające dostęp do bankowości elektronicznej mogą również skorzystać z systemu transakcyjnego, gdzie wniosek złożą online. Niestety w Banku Millennium nie ma możliwości przeprowadzenia całego procesu przez internet. W celu podpisania umowy kredytowej czy dostarczenia wymaganych dokumentów należy udać się do oddziału. 

Wymagane dokumenty

Podstawowym dokumentem na podstawie, którego będzie badana zdolność kredytowa jest oczywiście wniosek. Bank wymaga wskazania w nim takich informacji, jak: dane osobowe, parametry kredytu, o który wnioskujemy (wysokość, okres spłaty), zadłużenie, sytuacja majątkowa. Ponadto podpisując wniosek wyrażamy zgodę na sprawdzenie nas w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dostępne są w nim informacje na temat historii zadłużenia oraz terminowości jego spłaty. Na podstawie uzyskanych danych, bank potwierdza wiarygodność klienta oraz jego zdolność do spłaty wnioskowanego zadłużenia. Warto mieć na uwadze, że coraz trudniej jest zaciągnąć tzw. kredyt bez bik, na dowód, bez zaświadczeń czy na oświadczenie. Banki minimalizują w ten sposób ryzyko braku spłaty zobowiązań. Kolejnym dokumentem, o który zostaniemy poproszeni, wnioskując o zobowiązanie, jest zaświadczenie o osiąganych dochodach. Tu należy pamiętać, że Bank Millennium posiada swój wzór dokumentu, dlatego warto pobrać go ze strony internetowej banku. 

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Banku Millennium

Oprocentowanie zobowiązania ściśle zależy od jego rodzaju, produktów dodatkowych posiadanych przez klienta bądź warunków spełnionych w ramach aktualnie posiadanych przez bank promocji. 

Jeśli chodzi o pożyczki czy kredyty gotówkowe, Bank Millennium przeważnie udziela ich na oprocentowaniu stałym. Oznacza to, że przez cały okres spłaty zobowiązania płacimy ratę na identycznym poziomie. Oczywiście na rynku są również dostępne produkty bazujące na stawce zmiennej. Warto wówczas wiedzieć, że wysokość miesięcznej raty opiera się na wskaźniku WIBOR oraz marży banku. Może ona zatem ulec zmianie w zależności od oprocentowania na rynku międzybankowym.

Ile kosztuje kredyt?

Podsumowując, oprocentowanie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na koszt kredytu, ale nie jedynym. Na RRSO, tj. całkowity koszt danego zobowiązania, wpływa oprocentowanie, prowizja, odsetki oraz usługi dodatkowe, w tym: ubezpieczenie czy opłata za prowadzenie konta osobistego, jeśli jest wymagane. Prowizja za udzielenie kredytu może być płatna jednorazowo bądź przerzucona w ciężar zobowiązania, tj. kredytowana. Często banki rezygnują z tego kosztu w ramach promocji bądź celem zachęcenia nowych klientów do zaciągnięcia pożyczki. Odsetki bankowe natomiast to nic innego, jak miesięczne wynagrodzenie banku za pożyczone środki. Rata kredytowa składa się z części kapitałowej, czyli wysokości zadłużenia oraz odsetkowej, czyli zysk banku. Kolejny koszt to ubezpieczenie. Najczęściej jest dobrowolne, choć banki stosują różnego rodzaju zachęty, aby klient dokonał jego zakupu. Może być to obniżona prowizja bądź niższe oprocentowanie. 

Bank Millennium - inne produkty

Katarzyna Rostkowska

Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2019-11-28

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

2019-11-21

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

Jest to już dość duża kwota, dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie go spłacić. Kto właściwie ma szanse na otrzymanie tak wysokiego kredytu?

Kredyt samochodowy 50/50 - oferta, warunki

Jednym z popularniejszych produktów pozwalających na finansowanie zakupu samochodu jest kredyt 50/50. Na czym dokładnie polega i czy warto się nim w ogóle zainteresować?

Ikona informacji
poradniki