Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt gotówkowy to wygodny i szybki sposób na podreperowanie domowego budżetu bądź zaspokojenie naszych potrzeb finansowych. Uzyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel, tj. na remont mieszkania, wakacje czy zakup samochodu.

Kredyty gotówkowe Alior Bank - oferta

Kredyty gotówkowe w Alior Bank

Kredyt gotówkowy – pieniądze na dowolny cel

Alior Bank znany jest z szerokiej oferty kredytów gotówkowych. Kredyt gotówkowy to finansowanie udzielane przez banki, zazwyczaj na dowolny cel konsumpcyjny. Oznacza to, że klient starający się o gotówkę nie musi informować, na co przeznaczy środki finansowe, a co za tym idzie, nie musi przedstawiać dokumentów w postaci rachunków czy faktur wydatkowania otrzymanej gotówki.

Podstawową cechą kredytu gotówkowego jest udzielanie go w postać środków pieniężnych, wypłacanych fizycznie w kasie banku bądź przekazywanych na rachunek klienta. 

Dodatkowo jest to jedno z wygodniejszych źródeł finansowania, ponieważ banki nie wymagają w jego przypadku specjalnych zabezpieczeń, tj. poręczeń, zastawu czy hipoteki. Przeważnie wystarczy pełnomocnictwo do ściągania środków z rachunku osobistego lub oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

 Pożytki, kredyty ratalne, gotówkowe i odnawialne limity w rachunku w Alior Banku Pożytki, kredyty ratalne, gotówkowe i odnawialne limity w rachunku w Alior Banku (fot. Baronerosso / YAY Foto)

Koszty kredytowe

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego warto zapoznać się z kosztami związanymi z jego obsługą. Podstawowym są odsetki, które wskazywane są przez Alior Bank w postaci oprocentowania w skali roku. Warto wspomnieć, że jego nominalna wysokość nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej ustalanej przez NBP. Odsetki podawane są w formie procentowej bądź kwotowej, np. 6 zł za każdy pożyczony 1000 zł.

Dodatkowym kosztem, obok oprocentowania, jest prowizja za przyznanie kredytu. Przy czym Alior Bank przy szeregu produktów rezygnuje z jej pobrania. Jeśli jednak jest ona częścią produktu, warto uzyskać informację w jaki sposób jest płatna – doliczana do pierwszej raty czy kredytowana.

Kolejnym kosztem może być ubezpieczenie kredytu – od utraty pracy, niezdolności do zarobkowania, śmierci. Jego zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczyć kredytobiorcę przed zdarzeniami losowymi, które mogą wpłynąć na jego zdolność do terminowego regulowania zobowiązania. Ubezpieczenie nie jest tanim kosztem, jednak rzadko bywa obowiązkowe. Najczęściej jego wykupienie wpływa na obniżenie prowizji lub oprocentowania.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Alior Bank oferuje swoim klientom szeroki wachlarz produktów kredytowych. Do wyboru mamy pożyczki, kredyty ratalne, gotówkowe czy odnawialne limity w rachunku. Podstawową kwestią przy wyborze, na jaką należy zwrócić uwagę, jest koszt obsługi finansowania czy oprocentowanie. To natomiast może być stałe bądź zmienne, w zależności od rodzaju produktu. Alior Bank daje możliwość zaciągnięcia pożyczki czy kredytu na raty stałe oraz ulegające zmianie w zależności od wskaźnika WIBOR 1M/3M/6M/12M. Przykładowo klient może wnioskować o finansowanie, którego oprocentowanie dla okresu do 3 lat jest stałe, natomiast powyżej 3 lat jest zmienne – WIBOR 3M + marża. Przy czym należy mieć na uwadze, że wysokość marży ustalana jest indywidualnie. Zależy przeważnie od wiarygodności kredytowej klienta, wysokości pożyczki bądź kredytu gotówkowego, okresu kredytowania, kanału dystrybucji czy skorzystania z dodatkowych produktów.

Podsumowując, jeśli klient wybierze produkt z oprocentowaniem stałym w całym okresie kredytowania płaci ratę miesięczną na identycznym poziomie, natomiast w przypadku oprocentowania zmiennego – rata zależna jest od jakiegoś punktu odniesienia. Najczęściej jest nim wskaźnik WIBOR (oprocentowanie obowiązujące na rynku międzybankowym).

Dokumenty kredytowe

Zaciągniecie kredytu obecnie jest znacznie prostsze niż dawniej. Alior Bank nie wymaga od klienta wizyty w placówce. Wniosek można złożyć online, a następnie dopełnić formalności telefonicznie z konsultantem Banku. Oczywiście, jeśli klient woli bezpośrednią obsługę w oddziale, nic nie stoi na przeszkodzi, aby dokumenty złożyć osobiście, a nie przez internet.  Należy pamiętać jednak o poprawnym ich wypełnieniu. Aby Alior Bank mógł sprawdzić zdolność kredytową klienta, ten musi wskazać swoje dane osobowe, źródło dochodów, sytuację majątkową czy informację o posiadanych zobowiązaniach. Do wniosku należy przeważnie dołączyć zaświadczenie o osiąganych zarobkach bądź PIT. Jeśli jednak klient stara się o niską kwotę kredytu, może liczyć na uproszczone procedury, m.in. kredyt bez zaświadczeń, na dowód bądź na oświadczenie.

Decyzję kredytową w Alior Banku można uzyskać nawet w ciągu 15 minut. Należy jednak pamiętać, że zanim to nastąpi nasza historia kredytowa zostanie sprawdzona w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Coraz rzadziej można zatem liczyć na kredyt bez BIK. W bazie bowiem odnotowane są informacje o terminowości spłaty aktualnie posiadanych zobowiązań, jak i tych z przeszłości. Dla Banku jest to bardzo ważne źródło informacji o potencjalnym kliencie.

Kalkulator kredytowy

Porównanie ofert banków w celu wybrania najtańszego produktu jest możliwe dzięki podawanej stawce RRSO. Jest to roczna rzeczywista stopa oprocentowania uwzględniająca wszystkie koszty wraz z odsetkami, a dodatkowo opłaty i prowizje, które klient jest zobowiązany zapłacić.

Warto zatem skorzystać z dostępnych porównywarek, rankingów czy opinii innych klientów, aby dobrać kredyt najlepiej spełniający oczekiwania. Wystarczy wskazać parametry kredytu, tj. kwotę, okres spłaty,  a następnie skorzystać z przycisku „oblicz ratę”. Ranking wskaże nam najważniejsze informacje o produkcie, a co najważniejsze jak Alior Banku kształtuje się na tle konkurencji.

Alior Bank - inne produkty

Pozostałe oferty

KR


Skorzystaj z pomocy eksperta

Porównaj najlepsze

Kredyty
gotówkowe
pożyczki
na raty
chwilówki
konta
osobiste
konta
firmowe
kredyty
hipoteczne
Ubezpieczenia
lokaty
konta
oszczędnościowe
waluty

2020-07-02

Jak oszczędzać prąd? Skuteczne oszczędzanie prądu

Świadome prowadzenie domowego budżetu zakłada szukanie oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jednym ze znacznych obciążeń są ceny energii elektrycznej. Warto dowiedzieć się, jak zredukować koszty z tego tytułu.

2020-07-01

Podatek od pożyczki. Kiedy należy zapłacić pcc od pożyczki?

Poszukując dodatkowych środków, do naszej dyspozycji zostają nie tylko kredyty bankowe i pożyczki udzielane przez firmy spoza sektora bankowego. Często sięgamy również po pożyczki prywatne. Warto dowiedzieć się, kiedy będzie się to wiązało z koniecznością zapłacenia podatku od pożyczki.

2020-06-30

Samochód na raty: jak kupić nowe auto na raty?

Zakup samochodu to spory wydatek. Nie musimy jednak ponosić go w całości. Dobrym rozwiązaniem okaże się rozłożenie płatności na raty.

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

Zakup samochodu: na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup samochodu w wielu przypadkach staje się spełnieniem marzeń. Nie kończy jednak wcale procedur, przez które musi przejść nabywca. Warto dowiedzieć się, na co należy się przygotować.

Koszty eksploatacji samochodu. Ile kosztuje utrzymanie samochodu?

Sam zakup pojazdu to jeszcze nie wszystko. Koszty eksploatacji samochodu również potrafią być bardzo wysokie, a wielu z nich nie uda się uniknąć. Warto przeanalizować je przed finalizacją transakcji.

Jak zapłacić mandat? Zapłata mandatu przez Internet

Otrzymanie mandatu karnego to niemiłe doświadczenie. Nie kończy jednak całej sprawy. Trzeba jeszcze dowiedzieć się, jak zapłacić mandat i uregulować zobowiązanie, aby uniknąć dalszych konsekwencji.

Ikona informacji
poradniki