Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie!
Trwa wysyłanie formularza...
Dziękujemy!
Formularz został wysłany poprawnie.
Sprawdź swoją zdolność kredytową w innych bankach! Wybierz dodatkowe oferty i zwiększ swoją szansę na kredyt!
Trwa wysyłanie formularza...
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Pożyczka z prowizją 0% to oferta specjalna Alior Banku, w której – zgodnie z nazwą – bank nie pobiera od kredytobiorcy prowizji. Stawka oprocentowania jest jednakowa dla każdego, dlatego przy składaniu wniosku obejdzie się bez niespodzianek. Dodatkowym warunkiem pożyczki jest skorzystanie z ubezpieczenia proponowanego przez bank.

AKTUALIZACJA 25.09.2018 r. 

Pożyczka z prowizją 0% została wycofana z oferty produktów kredytowych Alior Banku.

Pożyczka z prowizją 0% w Alior Banku – warunki oferty Pożyczka z prowizją 0% w Alior Banku – warunki oferty (fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Pożyczka z prowizją 0% w Alior Banku – informacje podstawowe

Alior Bank znany jest z bogatej oferty pożyczek gotówkowych. Bank często dokonuje w niej zmian, proponując promocyjne warunki. Obecnie, poza Pożyczką z prowizją 0%, do wyboru klienta pozostaje:

  • Pożyczka gotówkowa – standardowy produkt kredytowy Alior Banku, w którym istnieje możliwość obniżenia prowizji od jego przyznania,
  • Pożyczka dla Duetów – oferta z obniżonym oprocentowaniem i prowizją, która jest skierowana do osób zaciągających pożyczkę ze współkredytobiorcą,
  • Pożyczka wiosenna – kolejna oferta z prowizją w wysokości 0 proc.

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Pożyczka z prowizją 0% jest ofertą, z której mogą skorzystać zarówno poszukujący niewielkiego wsparcia finansowego, jak i klienci o większych potrzebach. Pozwoli na to wysoka kwota maksymalna.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka z prowizją 0% w Alior Banku – podstawowe parametry pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

500 zł

Maksymalna kwota pożyczki

200 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki na oświadczenie

4 000 zł

Minimalny okres kredytowania

6 miesięcy

Maksymalny okres kredytowania

60 miesięcy (5 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Bezprowizyjną pożyczkę trzeba będzie jednak spłacić wcześniej. Maksymalny okres kredytowania jest dwukrotnie krótszy niż w przypadku oferty standardowej.

Pożyczka z prowizją 0% - jak złożyć wniosek?

Pożyczka z prowizją 0% to oferta dostępna tylko przez internet. Wniosek o ten produkt można złożyć na stronie internetowej banku lub wykorzystując formularz Bankier.pl, który pojawi się po kliknięciu w button „Wnioskuj o ten kredyt”. Skorzystanie z formularza nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Po wypełnieniu wniosku należy oczekiwać na telefon od doradcy banku. Bank deklaruje, że środki zostaną przelane nawet w jeden dzień po uprzednim załatwieniu wszystkich formalności.

Dla kogo pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

Propozycja banku skierowana jest nie tylko do osób, które osiągają dochody w oparciu o umowę o pracę. Do akceptowanych źródeł dochodu należą również umowa zlecenie oraz umowa o dzieło. Wymagane zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów, które trzeba będzie przedłożyć bankowi po ich wypełnieniu, są dostępne na stronie internetowej banku.

Ile kosztuje Pożyczka z prowizją 0% w Alior Banku?

Oprocentowanie oraz ubezpieczenie należą do podstawowych kosztów pożyczki. Zgodnie z nazwą oferty, prowizja od udzielenia pożyczki wynosi 0 proc.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka z prowizją 0% - podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Rozpatrzenie wniosku kredytowego

0 zł

Oprocentowanie

9,99 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

0 proc.  

Opłata za przelew kredytu na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

Ubezpieczenie na życie

0,25 proc.*

*Naliczane miesięcznie od kwoty kredytu. Ubezpieczenie na maksymalnie 36 miesięcy. 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Stawka procentowa pożyczki jest stała przez pierwsze 36 miesięcy. W przypadku zaciągnięcia zobowiązania na dłuższy okres, należy liczyć się ze zmianą oprocentowania po upływie 3 lat.

Elementem oferty jest obowiązkowe ubezpieczenie indywidualne. W okresie obowiązywania umowy obejmuje ono zgon (również w następstwie nieszczęśliwego wypadku) oraz inwalidztwo. W przypadku spłacenia zadłużenia przed terminem zakres ubezpieczenia się zmienia – zamiast inwalidztwa obejmie poważne zachorowanie. Składając wniosek, należy wziąć pod uwagę koszt związany z ubezpieczeniem, ponieważ pomniejszy ono kwotę wypłaty.

Spłacający pożyczkę terminowo nie powinni się spotkać z dodatkowymi kosztami. Cennik przewiduje jedynie opłatę za wydanie zaświadczenia czy opinii bankowej.

Pożyczka z prowizją 0% w Alior Banku – informacje dodatkowe

  • Zobowiązanie spłacane jest w formule rat równych.
  • Konto osobiste w Alior Banku nie jest wymagane przez bank.
  • Środki uzyskane dzięki pożyczce można przeznaczyć na dowolny cel.  
  • Oferta skierowana do nowych oraz obecnych klientów.
  • Dodatkowe zabezpieczenia nie są obligatoryjne.

Minimalny okres kredytowania: 6 miesięcy. Maksymalny okres kredytowania: 60 miesięcy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla pożyczki z ubezpieczeniem wynosi 17,70%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 11 889,90 zł, całkowita kwota do zapłaty: 15 235,12 zł, oprocentowanie zmienne: 9,99 %, całkowity koszt pożyczki: 3 345,22 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 2 169,30 zł, ubezpieczenie: 1 175,92 zł), 37 równych, miesięcznych rat w wysokości 411,76 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.10.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Liga Mistrzów: gdzie oglądać? Liga mistrzów w TV i internecie

Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Uwagę milionów kibiców przykuwa przede wszystkim Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecze? Istnieje kilka sprawdzonych, legalnych sposobów.

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Procedury związane z kredytami wiążą się z obowiązkiem dostarczenia różnych dokumentów. Jednym z najważniejszych z nich jest zaświadczenie o zarobkach.

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.