Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Vippo to jedna z firm na rynku oferujących pożyczki ratalne. Zainteresowani zobowiązaniem, które można rozłożyć na płatności miesięczne, pożyczą tutaj do 6000 zł. Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Pożyczka w Vippo – jakie warunki? Pożyczka w Vippo – jakie warunki? (vippo.pl)

Ile można pożyczyć w Vippo?

Oferta Vippo obejmuje pożyczki długoterminowe na kilka tysięcy złotych. Maksymalna kwota pożyczki jest dostępna nie tylko dla stałych klientów, ale również dla tych, którzy decydują się na ofertę Vippo po raz pierwszy.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka w Vippo – kwota pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

1000 zł

Maksymalna kwota pożyczki

6000 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Aby otrzymać pożyczkę, klient musi spełnić warunki stawiane przez firmę (przedstawione w dalszej części artykułu). Nie mniej istotne jest także pozytywne przejście badania zdolności kredytowej.

Na jak długo można pożyczyć w Vippo?

Vippo posiada w ofercie wyłącznie pożyczki ratalne spłacane w okresach miesięcznych. Klienci, którzy poszukują pożyczek ze spłatą jednorazową, będą musieli rozejrzeć się za inną ofertą. Do cech charakterystycznych pożyczki od Vippo można zaliczyć długi maksymalny okres spłaty.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka w Vippo – okres spłaty pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalny okres spłaty pożyczki

6 miesięcy

Maksymalny okres spłaty pożyczki

12 miesięcy

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl 

Zobowiązanie spłacane jest w ratach równych. Firma daje możliwość dokonania spłaty całości lub części zadłużenia przed terminem bez dodatkowych opłat. Pozwoli to także na zmniejszenie kosztów pożyczki.

Pożyczka w Vippo – jak złożyć wniosek?

O pożyczkę w Vippo można składać wniosek przez internet. W pierwszej kolejności należy skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy, co pozwoli wyliczyć wysokość raty oraz koszt całkowity dla konkretnej kwoty i terminu spłaty. Po kliknięciu w przycisk „Chcę pożyczkę” klient zostanie przekierowany na stronę z formularzem zgłoszeniowym, który trzeba będzie uzupełnić danymi osobowymi. Po wysłaniu wniosku można oczekiwać na decyzję Vippo.

Ci, którzy otrzymali zgodę na otrzymanie finansowania, będą mieli jeszcze jeden obowiązek – zrealizowanie przelewu weryfikacyjnego na 1 zł, co jest równoznaczne z potwierdzeniem warunków umowy.

W trakcie składania wniosku może wystąpić konieczność wysłania na podany adres mailowy skanu dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

We wniosku o pożyczkę można wybrać dwa sposoby wypłaty środków – na konto bankowe lub przez czek Giro. Wybór metody może mieć wpływ na czas otrzymania pożyczki. Czek Giro jest dodatkowo płatny (15 zł).

Wniosek o pożyczkę można także złożyć za pośrednictwem tej strony Smart Bankier.pl. Nie będzie się to wiązało z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Dla kogo pożyczka w Vippo?

Pożyczka w Vippo może zostać udzielona osobom, które:

 • mają min. 25 lat,
 • posiadają obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej,
 • posiadają miejsce zamieszkania w Polsce,
 • nie figurują w żadnym z rejestrów dłużników,
 • posiadają dowód osobisty,
 • korzystają z telefonu komórkowego i mają aktywny numer,
 • pracują w Polsce.

Vippo sprawdza, jak wyglądała dotychczasowa współpraca klienta z innymi pożyczkodawcami, wysyłając zapytania do Biura Informacji Kredytowej oraz kilku biur informacji gospodarczej. Na liście weryfikowanych rejestrów znajdują się: BIG InfoMonitor, ERIF BIG, Krajowy Rejestr Długów BIG, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, a także Crif Services.

Ile kosztuje pożyczka w Vippo?

Zaciągając pożyczkę w firmie Vippo, należy się przygotować na konieczność poniesienia kosztów. Składają się na nie:

 • odsetki – pożyczka oprocentowana jest stawką w wysokości 10 proc.,
 • opłata/prowizja przygotowawcza – naliczana jednorazowo, pokrywa koszty czynności, które są związane bezpośrednio z przygotowaniem umowy,
 • opłata/prowizja administracyjna – naliczana i pobierana miesięcznie, uiszczana przez klienta z ratą, pokrywa koszty m.in. zarządzania kontem klienta, monitorowania terminowości spłaty pożyczki, obsługę wniosków klienta czy wysyłania komunikatów w wiadomościach SMS.

Niektóre czynności nie są objęte dodatkowymi opłatami. Należą do nich: spłata pożyczki przed terminem, wygenerowanie nowego harmonogramu spłaty czy przygotowanie i wysyłka pierwszego monitu.

Vippo pożyczka – informacje dodatkowe

 • Pożyczka od Vippo nie wymaga zastosowania dodatkowych zabezpieczeń oraz poręczycieli.  
 • Pożyczkę można spłacać z dowolnego rachunku na indywidualny numer konta.  
 • Brak konieczności dostarczania zaświadczenia o zatrudnieniu oraz osiąganych zarobkach. 
 • Możliwość posiadania jednej aktywnej pożyczki.  
 • Inne zobowiązania np. w banku nie stanowią przeszkody do otrzymania pożyczki.  
Sponsorowane
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-03

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

2020-06-16

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa jeden z najważniejszych parametrów naszego finansowego życia. Choć na jej temat krąży wiele mitów, warto przekonać się, ile naprawdę wynosi. Będzie to możliwe dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej.

2020-05-25

Jak wyjść z długów - kto pomaga? Długi bankowe, komornicze

Życie z długami jest niezwykle trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której spłata zobowiązań nie jest możliwa. Warto poszukać sposobów na to, jak wyjść z długów, i wdrożyć w życie skuteczny plan.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Pożyczka pod zastaw samochodu - na czym polega?

Nie każdy klient może starać się o pożyczkę, gdy posiada inne zadłużenia lub jego historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas pożyczka pod zastaw samochodu, którą udzielają firmy pozabankowe

Raty 0 - czym charakteryzuje się pożyczka z ratami 0 procent?

Raty 0 procent dostępne są w ofertach zakupów ratalnych i promocyjnych chwilówek. Żeby mieć prawdziwe raty 0 procent, należy dokładnie czytać umowę.

Wierzyciel - kim jest? Wierzyciel hipoteczny, osobisty, alimentacyjny

Wierzyciel to osoba, która ma prawo do formułowania żądania spełnienia świadczenia od innej osoby. Jeśli twój status to wierzyciel osobisty, wierzyciel hipoteczny, wierzyciel alimentacyjny, sprawdź jakie przysługują Ci prawa.