Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Pożyczka dwuosobowa to specjalna oferta Alior Banku skierowana do klientów, którzy podpiszą umowę z drugą osobą. Zastosowanie takiego zabiegu pozwoli na otrzymanie oprocentowania niższego o połowę od standardowego. Dodatkową zaletą oferty jest brak konieczności korzystania z dodatkowych produktów banku, takich jak konto osobiste czy dedykowane ubezpieczenie.

AKTUALIZACJA 27.09.2017 r.

Pożyczka dwuosobowa została wycofana z oferty Alior Banku. 

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – warunki udzielenia i spłaty Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – warunki udzielenia i spłaty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – informacje podstawowe

Pożyczka dwuosobowa to nie jedyny wariant pożyczki w Alior Banku. Oferta obejmuje również inne produkty kredytowe, takie jak:

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Pożyczka dwuosobowa jest dostępna dla niskiej kwoty minimalnej, ale nie tylko. Ten wariant pożyczki pozwoli również na zaciągnięcie zobowiązania, które sfinansuje potrzeby wymagające wysokiego wkładu.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – podstawowe parametry pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

500 zł

Maksymalna kwota pożyczki

200 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki na oświadczenie

4 000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

60 miesięcy (5 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Kwota minimalna i maksymalna została wyznaczona na takim samym poziomie jak w przypadku innych kredytów banku. Tego samego nie można powiedzieć o maksymalnym okresie kredytowania, który jest dwukrotnie krótszy niż w przypadku pozostałych propozycji. 

Pożyczka dwuosobowa – jak złożyć wniosek?

Wnioski o pożyczkę dwuosobową można składać różnymi kanałami. Należą do nich:

  • formularz internetowy, zamieszczony na stronie internetowej banku oraz Bankier.pl. Po jego wypełnieniu bank oddzwoni do osoby składającej wniosek oraz współkredytobiorcy,
  • kontakt na infolinii z konsultantem,
  • osobista wizyta w placówce.

Wybierając jedną z dwóch pierwszych metod, wszystkie formalności będzie można załatwić telefonicznie.

Dla kogo pożyczka dwuosobowa w Alior Banku?

Zgodnie z nazwą oferty pożyczka jest skierowana do osób, które ją zaciągną ze współkredytobiorcą. Nie musi to być osoba spokrewniona czy małżonek. Dodatkowym atutem pożyczki we dwójkę jest możliwość poprawy zdolności kredytowej, co pozwoli na otrzymanie większego zobowiązania.

Ile kosztuje pożyczka dwuosobowa w Alior Banku?

W zamian za pożyczenie klientowi środków bank pobiera wynagrodzenie. Składają się na nie oprocentowanie od przyznanego kapitału oraz prowizja.

Oprocentowanie pożyczki dwuosobowej jest obniżone o połowę w stosunku do oferty standardowej. Aby skorzystać z tej opcji, należy zawnioskować o pożyczkę we dwie osoby. Przez pierwsze trzy lata trwania umowy oprocentowanie jest stałe. Po upływie 36 miesięcy stawka jest już zmienna.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

4,74 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

Od 6,90 do 9,90 proc.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

0,25 proc.*

Przelew kwoty pożyczki na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

*Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Stawka miesięczna. Naliczana od kwoty kredytu.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Alior Bank pobiera prowizję od udzielenia pożyczki. Jej wysokość jest uzależniona od długości okresu kredytowania. Najniższą stawką prowizji objęte są pożyczki, których termin spłaty wynosi nie dłuższej niż 24 miesiące. Prowizja może być kredytowana przez bank i w tym przypadku pomniejszy kwotę kredytu do wypłaty.

Wybór pożyczki dwuosobowej nie wiąże się z koniecznością podpisania umowy jakiegokolwiek ubezpieczenia, jednak można skorzystać z oferty banku. Składka ubezpieczenia naliczana jest za każdy miesiąc przez maksymalnie 3 lata.

Pożyczka dwuosobowa – informacje dodatkowe

  • Pożyczkę dwuosobową można spłacać w formie rat równych.
  • Posiadanie konta osobistego w Alior Banku nie należy do warunków otrzymania pożyczki.
  • Skorzystanie z ubezpieczenia nie jest obligatoryjne.
  • Jedną z funkcji konta osobistego jest możliwość włączenia automatycznej spłaty pożyczki. Posiadacze rachunku w Alior Banku (do wyboru np. Konto Internetowe, Konto Jakże Osobiste) mogą dokonywać spłaty kredytu tą metodą.
  • Z oferty mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, którzy posiadają odpowiednią zdolność kredytową.
  • Alior Bank nie stosuje dodatkowych zabezpieczeń w przypadku pożyczki dwuosobowej.
Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl
Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-10-01

Jak obliczyć, sprawdzić i zwiększyć zdolność kredytową?

Jak można sprawdzić, ile wynosi własna zdolność kredytowa? Czy trzeba z tym zagadnieniem udać się do banku? Odpowiadamy na te i inne pytania.

2019-09-12

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

2019-09-09

Hot hatche do 10, 15, 20 tys. Ranking sportowych aut

Hot Hatche, używane sportowe samochody coupe, można kupić już za mniej niż 10 tys. zł. Przeglądając setki ofert na serwisach ogłoszeniowych, wybraliśmy po siedem aut typu hot hatch w trzech przedziałach cenowych - do 10 tys. zł, 15 tys. zł i 20 tys. zł. Kryteriami, które posłużyły za podstawę naszego wyboru, było przyspieszenie, osiągi silnika przy jednocześnie niskiej cenie, a także dostępność danego modelu w Polsce w oparciu o ogłoszenia sprzedaży w najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych.

Pożyczka na wkład własny do kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego jest posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Czy i jak można otrzymać pożyczkę na wkład własny?

Kredyt gotówkowy 100 tys. na 10 lat - warunki, zarobki, rata

Zmieniający się styl życia i rosnące potrzeby konsumenckie sprawiają, że staramy się ciągle podnosić standard naszego życia, na co nie zawsze mamy wystarczająco dużo pieniędzy. Nie można się zatem dziwić temu, że coraz większa grupa osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu.

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki.

Niezależnie jednak od tego, kto zabiera się za tworzenie firmy, potrzebuje odpowiedniego kapitału na jej rozwój. Niestety, nie każdy posiada oszczędności i nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Wówczas jedynym rozwiązaniem wydaje się być kredyt dla nowych firm

Czy nadal jest sens brać coś na raty, żeby budować historię kredytową?

Od wielu lat panuje przeświadczenie o tym, że osoba, która ma czystą kartę w historii kredytowej, nie ma szans na otrzymanie większego kredytu. Zapytałam banki, jak oceniają swoich klientów i czy ci bez rat na mały sprzęt RTV/AGD nadal nie mają co liczyć na większy kredyt.  

Ikona informacji
poradniki