Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Pożyczka dwuosobowa to specjalna oferta Alior Banku skierowana do klientów, którzy podpiszą umowę z drugą osobą. Zastosowanie takiego zabiegu pozwoli na otrzymanie oprocentowania niższego o połowę od standardowego. Dodatkową zaletą oferty jest brak konieczności korzystania z dodatkowych produktów banku, takich jak konto osobiste czy dedykowane ubezpieczenie.

AKTUALIZACJA 27.09.2017 r.

Pożyczka dwuosobowa została wycofana z oferty Alior Banku. 

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – warunki udzielenia i spłaty Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – warunki udzielenia i spłaty (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – informacje podstawowe

Pożyczka dwuosobowa to nie jedyny wariant pożyczki w Alior Banku. Oferta obejmuje również inne produkty kredytowe, takie jak:

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Pożyczka dwuosobowa jest dostępna dla niskiej kwoty minimalnej, ale nie tylko. Ten wariant pożyczki pozwoli również na zaciągnięcie zobowiązania, które sfinansuje potrzeby wymagające wysokiego wkładu.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – podstawowe parametry pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

500 zł

Maksymalna kwota pożyczki

200 000 zł

Maksymalna kwota pożyczki na oświadczenie

4 000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

60 miesięcy (5 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Kwota minimalna i maksymalna została wyznaczona na takim samym poziomie jak w przypadku innych kredytów banku. Tego samego nie można powiedzieć o maksymalnym okresie kredytowania, który jest dwukrotnie krótszy niż w przypadku pozostałych propozycji. 

Pożyczka dwuosobowa – jak złożyć wniosek?

Wnioski o pożyczkę dwuosobową można składać różnymi kanałami. Należą do nich:

  • formularz internetowy, zamieszczony na stronie internetowej banku oraz Bankier.pl. Po jego wypełnieniu bank oddzwoni do osoby składającej wniosek oraz współkredytobiorcy,
  • kontakt na infolinii z konsultantem,
  • osobista wizyta w placówce.

Wybierając jedną z dwóch pierwszych metod, wszystkie formalności będzie można załatwić telefonicznie.

Dla kogo pożyczka dwuosobowa w Alior Banku?

Zgodnie z nazwą oferty pożyczka jest skierowana do osób, które ją zaciągną ze współkredytobiorcą. Nie musi to być osoba spokrewniona czy małżonek. Dodatkowym atutem pożyczki we dwójkę jest możliwość poprawy zdolności kredytowej, co pozwoli na otrzymanie większego zobowiązania.

Ile kosztuje pożyczka dwuosobowa w Alior Banku?

W zamian za pożyczenie klientowi środków bank pobiera wynagrodzenie. Składają się na nie oprocentowanie od przyznanego kapitału oraz prowizja.

Oprocentowanie pożyczki dwuosobowej jest obniżone o połowę w stosunku do oferty standardowej. Aby skorzystać z tej opcji, należy zawnioskować o pożyczkę we dwie osoby. Przez pierwsze trzy lata trwania umowy oprocentowanie jest stałe. Po upływie 36 miesięcy stawka jest już zmienna.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka dwuosobowa w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

4,74 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

Od 6,90 do 9,90 proc.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

0,25 proc.*

Przelew kwoty pożyczki na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

*Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Stawka miesięczna. Naliczana od kwoty kredytu.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Alior Bank pobiera prowizję od udzielenia pożyczki. Jej wysokość jest uzależniona od długości okresu kredytowania. Najniższą stawką prowizji objęte są pożyczki, których termin spłaty wynosi nie dłuższej niż 24 miesiące. Prowizja może być kredytowana przez bank i w tym przypadku pomniejszy kwotę kredytu do wypłaty.

Wybór pożyczki dwuosobowej nie wiąże się z koniecznością podpisania umowy jakiegokolwiek ubezpieczenia, jednak można skorzystać z oferty banku. Składka ubezpieczenia naliczana jest za każdy miesiąc przez maksymalnie 3 lata.

Pożyczka dwuosobowa – informacje dodatkowe

  • Pożyczkę dwuosobową można spłacać w formie rat równych.
  • Posiadanie konta osobistego w Alior Banku nie należy do warunków otrzymania pożyczki.
  • Skorzystanie z ubezpieczenia nie jest obligatoryjne.
  • Jedną z funkcji konta osobistego jest możliwość włączenia automatycznej spłaty pożyczki. Posiadacze rachunku w Alior Banku (do wyboru np. Konto Internetowe, Konto Jakże Osobiste) mogą dokonywać spłaty kredytu tą metodą.
  • Z oferty mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, którzy posiadają odpowiednią zdolność kredytową.
  • Alior Bank nie stosuje dodatkowych zabezpieczeń w przypadku pożyczki dwuosobowej.
Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl
Sponsorowane
Skorzystaj z pomocy eksperta

2019-02-05

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Dlatego warto dobrze przeanalizować oferty bankowe, żeby jak najlepiej ulżyć swojemu portfelowi każdego kolejnego miesiąca.

2018-11-17

Pożyczka i kredyt 0 procent - czy to możliwe? Oferty

„Pierwsza pożyczka za darmo”, „raty 0 procent” czy „oddasz tyle ile pożyczysz” – to tylko niektóre hasła mające za zadanie zachęcić klienta do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki. Warto jednak przed nabyciem zobowiązania sprawdzić jak działa oraz czego się wystrzegać przy tego typie umów.

2018-11-16

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

Kredyt studencki – w jakim banku najlepiej wziąć kredyt studencki?

Kredyt studencki jest atrakcyjną formą finansowania oferowaną na preferencyjnych warunkach. Z niskiego oprocentowania mogą skorzystać studenci oraz doktoranci uczelni i jednostek naukowych pod warunkiem, że potwierdzą w banku status studenta lub doktoranta.

RRSO - czym jest i jak obliczyć dla kredytu? Wzór

Każdy, kto zastanawia się nad wzięciem kredytu czy chwilówki, ma dylemat, co do kosztów zobowiązania. W formularzach informacyjnych pojawia się RRSO – nie każdy jednak wie, co to oznacza, jak wpływa na koszt kredytu.

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Rodzaje i warunki

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Zamiast kilku rat kredytowych płacimy tyko jedną. Skonsolidować możemy kredyt gotówkowy, samochodowy, ratalny, karty kredytowe czy zadłużenie rachunków bieżących.

Kredyt konsumencki - kredyt konsumpcyjny a konsumencki. Różnice

Określenia kredyt konsumencki oraz kredyt konsumpcyjny brzmią bardzo podobnie. Jednak nie jest to to samo. Kto może zawrzeć umowę kredytu konsumenckiego oraz konsumpcyjnego, czego dotyczą oraz jakie są różnice?

Ikona informacji
poradniki