Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie!
Trwa wysyłanie formularza...
Dziękujemy!
Formularz został wysłany poprawnie.
Sprawdź swoją zdolność kredytową w innych bankach! Wybierz dodatkowe oferty i zwiększ swoją szansę na kredyt!
Trwa wysyłanie formularza...
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Pożyczka dla Duetów to oferta premiująca zaciągnięcie zobowiązania we dwoje. Klienci, którzy zdecydują się na tę pożyczkę gotówkową w Alior Banku, mogą liczyć na obniżone oprocentowanie oraz prowizję. Co więcej, zainteresowani nie muszą podpisywać umów o dodatkowe produkty bankowe.

AKTUALIZACJA 25.09.2018 r. 

Pożyczka dla Duetów została wycofana z oferty produktów kredytowych Alior Banku.

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – warunki Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – warunki (fot. Krzysztof Zuczkowski/Forbes / FORUM)

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – informacje podstawowe

Pożyczka dla Duetów to jeden z kilku dostępnych wariantów kredytu gotówkowego w Alior Banku. Oferta banku jest często zmieniana i dostosowywana do potrzeb klientów. Obecnie można w niej znaleźć produkty o nazwach:

 • Pożyczka gotówkowa – oferta standardowa banku bez ubezpieczenia czy wymogu założenia konta,
 • Pożyczka z prowizją 0% – oferta, w której klient nie jest obarczony prowizją od przyznania finansowania,
 • Pożyczka wiosenna – kolejna propozycja banku z obniżoną prowizją do 0 proc.,
 • Pożyczka online – oferta promocyjna, w której można otrzymać zwrot odsetek co dwunastej raty kredytu, dostępna wyłącznie przez internet.  

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Niska kwota minimalna to jedna z cech pożyczki. Bank może przyznać także pożyczkę na wysokie kwoty. W tym zakresie Pożyczka dla Duetów nie różni się od innych propozycji banku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – podstawowe parametry pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

500 zł

Maksymalna kwota pożyczki

200 000 zł

Minimalny okres kredytowania

6 miesięcy

Maksymalny okres kredytowania

60 miesięcy (5 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Maksymalny okres kredytowania jest natomiast dwukrotnie krótszy niż w przypadku standardowej oferty banku. Bank nie przyzna finansowania na okres krótszy niż 6 miesięcy, jednak istnieje możliwość dokonania przedterminowej spłaty.

Pożyczka gotówkowa – jak złożyć wniosek

O Pożyczkę dla Duetów można wnioskować na kilka sposobów. Bank przyjmuje zgłoszenia:

 • przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej banku oraz na tej podstronie Bankier.pl. Po jego wysłaniu należy oczekiwać na telefon od doradcy banku,
 • na infolinii,
 • w placówkach.

Dwie pierwsze metody pozwolą na dopełnienie formalności przez telefon w trakcie rozmowy z konsultantem.

Dla kogo Pożyczka dla Duetów w Alior Banku?

Pożyczka dla Duetów kieruje się podobnymi zasadami, co wcześniej prezentowana propozycja banku – Pożyczka dwuosobowa. Aby skorzystać z preferencyjnych warunków oferty, należy złożyć wniosek wraz z innym kredytobiorcą.

Bank podkreśla, że podpisujący umowę nie muszą być ze sobą spokrewnieni. Dodatkową zaletą tego warunku jest lepsza zdolność kredytowa względem zdolności posiadanej przez jedną osobę.

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

Jedną z informacji, której można się dowiedzieć z reklamy Pożyczki dla Duetów, jest obniżenie oprocentowania oraz prowizji kredytu o 33 proc. w stosunku do standardowej oferty.

Alior Bank stosuje oprocentowanie stałe i oprocentowanie zmienne. Stała stopa procentowa obowiązuje przez pierwsze 36 miesięcy. Od kolejnego miesiąca brana pod uwagę jest stawka zmienna.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

6,36 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

Od 4,62 proc.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

nieobowiązkowe

Przelew kwoty pożyczki na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Poza oprocentowaniem pobierana jest także prowizja. Należność z tytułu prowizji powiększa kwotę do spłaty. Zaletą dla niektórych może być brak konieczności podpisania umowy ubezpieczenia. Do innych plusów należy również brak prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – informacje dodatkowe

 • Pożyczka dla Duetów może być spłacana za pomocą rat równych.  
 • Konto osobiste w Alior Banku nie jest warunkiem oferty.  
 • Oferta jest skierowana do wszystkich klientów – zarówno nowych, jak i obecnych.  
 • Pożyczka nie stawia wymogu zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 34 568,55 zł, oprocentowanie zmienne: 6,36%, całkowity koszt kredytu: 6568,55 zł (w tym: prowizja: 1989,19 zł (6,63%), odsetki: 4579,36 zł), 54 równe, miesięczne raty w wysokości 640,16 zł. Kalkulacja została dokonana na 9.04.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. O pożyczkę mogą ubiegać się wyłącznie osoby wnioskujące wraz ze współkredytobiorcą. Minimalny okres kredytowania wynosi 6 miesięcy, a maksymalny 60 miesięcy. Oprocentowanie i prowizja obniżone w stosunku do standardowych warunków. Oferta bez ubezpieczenia. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w oddziałach, placówkach partnerskich i na www.aliorbank.pl

Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl


Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-10-07

Minimalne wynagrodzenie 2020. Najniższa krajowa netto i brutto

Wysokość dochodów to jeden z najważniejszych bodźców skłaniających do podjęcia zatrudnienia. Jednocześnie te nie mogą być niższe od pensji minimalnej. Warto dowiedzieć się, ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto.

2020-10-07

Średnia krajowa: ile wynoszą średnie zarobki w Polsce?

Jednym ze wskaźników, pozwalających na ocenę zarobków i ich poziom na przestrzeni lat, jest przeciętne wynagrodzenie, czyli popularna średnia krajowa. Warto dowiedzieć się, jak jest ustalana oraz na co ma wpływ.

2020-09-29

Kredyt dla nowych firm na start - jak dostać? Warunki

Własna działalność gospodarcza to marzenie bardzo wielu osób. Poważnym problemem może stać się jednak brak funduszy na start. Warto wówczas pomyśleć o kredycie dla nowych firm.

Jak otrzymać pożyczkę na raty dla bezrobotnego?

Choć zaciągnięcie pożyczki nie należy do trudności, to banki udzielą ją po spełnieniu kilku warunków. Brak stałego dochodu może być w tej sytuacji kłopotliwy.

Bon turystyczny 500 plus. Dla kogo bon turystyczny?

Pandemia koronawirusa i idący w ślad za nią kryzys w sposób szczególny dotknęły branżę turystyczną. Jedną z propozycji rządu, która okaże się interesująca zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, jest bon turystyczny 500 plus.

Ekstraklasa w tv na żywo: gdzie oglądać mecze Ekstraklasy w tv?

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przyciągają na stadiony i przed telewizory fanów futbolu z całego kraju. Zanim sezon rozpocznie się na dobre, warto dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć mecze ekstraklasy w TV.

Ile kosztują studia? Koszt studiów w Polsce

Edukacja wyższa w Polsce nie musi wprawdzie wiązać się z koniecznością opłacania czesnego, jednak nie oznacza to, że koszt studiów jest niski. Warto dowiedzieć się, ile kosztują studia i przygotować się na wydatki.