Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!


Pożyczka dla Duetów to oferta premiująca zaciągnięcie zobowiązania we dwoje. Klienci, którzy zdecydują się na tę pożyczkę gotówkową w Alior Banku, mogą liczyć na obniżone oprocentowanie oraz prowizję. Co więcej, zainteresowani nie muszą podpisywać umów o dodatkowe produkty bankowe.

AKTUALIZACJA 25.09.2018 r. 

Pożyczka dla Duetów została wycofana z oferty produktów kredytowych Alior Banku.

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – warunki Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – warunki (fot. Krzysztof Zuczkowski/Forbes / FORUM)

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – informacje podstawowe

Pożyczka dla Duetów to jeden z kilku dostępnych wariantów kredytu gotówkowego w Alior Banku. Oferta banku jest często zmieniana i dostosowywana do potrzeb klientów. Obecnie można w niej znaleźć produkty o nazwach:

 • Pożyczka gotówkowa – oferta standardowa banku bez ubezpieczenia czy wymogu założenia konta,
 • Pożyczka z prowizją 0% – oferta, w której klient nie jest obarczony prowizją od przyznania finansowania,
 • Pożyczka wiosenna – kolejna propozycja banku z obniżoną prowizją do 0 proc.,
 • Pożyczka online – oferta promocyjna, w której można otrzymać zwrot odsetek co dwunastej raty kredytu, dostępna wyłącznie przez internet.  

Ile można pożyczyć w Alior Banku i na jak długo?

Niska kwota minimalna to jedna z cech pożyczki. Bank może przyznać także pożyczkę na wysokie kwoty. W tym zakresie Pożyczka dla Duetów nie różni się od innych propozycji banku.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – podstawowe parametry pożyczki

Parametr

Wartość parametru

Minimalna kwota pożyczki

500 zł

Maksymalna kwota pożyczki

200 000 zł

Minimalny okres kredytowania

6 miesięcy

Maksymalny okres kredytowania

60 miesięcy (5 lat)

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Maksymalny okres kredytowania jest natomiast dwukrotnie krótszy niż w przypadku standardowej oferty banku. Bank nie przyzna finansowania na okres krótszy niż 6 miesięcy, jednak istnieje możliwość dokonania przedterminowej spłaty.

Pożyczka gotówkowa – jak złożyć wniosek

O Pożyczkę dla Duetów można wnioskować na kilka sposobów. Bank przyjmuje zgłoszenia:

 • przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej banku oraz na tej podstronie Bankier.pl. Po jego wysłaniu należy oczekiwać na telefon od doradcy banku,
 • na infolinii,
 • w placówkach.

Dwie pierwsze metody pozwolą na dopełnienie formalności przez telefon w trakcie rozmowy z konsultantem.

Dla kogo Pożyczka dla Duetów w Alior Banku?

Pożyczka dla Duetów kieruje się podobnymi zasadami, co wcześniej prezentowana propozycja banku – Pożyczka dwuosobowa. Aby skorzystać z preferencyjnych warunków oferty, należy złożyć wniosek wraz z innym kredytobiorcą.

Bank podkreśla, że podpisujący umowę nie muszą być ze sobą spokrewnieni. Dodatkową zaletą tego warunku jest lepsza zdolność kredytowa względem zdolności posiadanej przez jedną osobę.

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

Jedną z informacji, której można się dowiedzieć z reklamy Pożyczki dla Duetów, jest obniżenie oprocentowania oraz prowizji kredytu o 33 proc. w stosunku do standardowej oferty.

Alior Bank stosuje oprocentowanie stałe i oprocentowanie zmienne. Stała stopa procentowa obowiązuje przez pierwsze 36 miesięcy. Od kolejnego miesiąca brana pod uwagę jest stawka zmienna.

przewiń, aby zobaczyć całą tabele
przewiń, aby zobaczyć całą tabele

Pożyczka dla Duetów w Alior Banku – podstawowe koszty pożyczki

Parametr lub czynność

Opłata lub stawka

Oprocentowanie

6,36 proc.

Prowizja od udzielenia pożyczki

Od 4,62 proc.

Ubezpieczenie na zdrowie i życie

nieobowiązkowe

Przelew kwoty pożyczki na rachunek w innym banku

0 zł

Prowizja za wcześniejszą spłatę

0 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Poza oprocentowaniem pobierana jest także prowizja. Należność z tytułu prowizji powiększa kwotę do spłaty. Zaletą dla niektórych może być brak konieczności podpisania umowy ubezpieczenia. Do innych plusów należy również brak prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Pożyczka gotówkowa w Alior Banku – informacje dodatkowe

 • Pożyczka dla Duetów może być spłacana za pomocą rat równych.  
 • Konto osobiste w Alior Banku nie jest warunkiem oferty.  
 • Oferta jest skierowana do wszystkich klientów – zarówno nowych, jak i obecnych.  
 • Pożyczka nie stawia wymogu zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 34 568,55 zł, oprocentowanie zmienne: 6,36%, całkowity koszt kredytu: 6568,55 zł (w tym: prowizja: 1989,19 zł (6,63%), odsetki: 4579,36 zł), 54 równe, miesięczne raty w wysokości 640,16 zł. Kalkulacja została dokonana na 9.04.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. O pożyczkę mogą ubiegać się wyłącznie osoby wnioskujące wraz ze współkredytobiorcą. Minimalny okres kredytowania wynosi 6 miesięcy, a maksymalny 60 miesięcy. Oprocentowanie i prowizja obniżone w stosunku do standardowych warunków. Oferta bez ubezpieczenia. Szczegóły oferty oraz Taryfa opłat i prowizji w oddziałach, placówkach partnerskich i na www.aliorbank.pl


Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-17

Pożyczka i kredyt 0 procent - czy to możliwe? Oferty

„Pierwsza pożyczka za darmo”, „raty 0 procent” czy „oddasz tyle ile pożyczysz” – to tylko niektóre hasła mające za zadanie zachęcić klienta do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki. Warto jednak przed nabyciem zobowiązania sprawdzić jak działa oraz czego się wystrzegać przy tego typie umów.

2018-11-16

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

2018-11-16

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Kredyt 10 tys. - gdzie najlepiej wziąć kredyt na 10 tysięcy? Raty

Przy kredytach na niskie kwoty nie trzeba bardzo bać się o przepłacenie całkowitego kosztu kredytu. Porównanie ofert niezmiennie jednak pozwoli coś zaoszczędzić dzięki niższym stawkom oprocentowania i prowizji. Gdzie najlepiej wziąć kredyt na 10 tys. złotych, żeby dopłacić do niego mniej?

Kalkulator kredytu gotówkowego. Jak obliczyć raty kredytu?

Nie wiesz jak obliczyć raty kredytu? Najlepiej będzie skorzystać z dostępnych kalkulatorów kredytów gotówkowych. W ten sposób szybko sprawdzisz, czy oferta kredytu gotówkowego jaką przedstawił ci bank na pewno jest tak korzystna, jak zapewniał doradca lub konsultant.

Najtańszy kredyt gotówkowy - gdzie najkorzystniej jest wziąć kredyt?

Wybór najtańszego kredytu gotówkowego nie zawsze jest łatwy. Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt? Żeby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jak długiego i dużego kredytu potrzebujemy.

Kredyt - podstawowe zasady kredytów i procedury otrzymywania

Kredyt jest najpopularniejszym źródłem pozyskania pieniędzy. Jednak jego zaciągniecie to decyzja na kilka miesięcy bądź nawet na parę lat. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie są podstawowe zasady i procedury jego otrzymywania.

Ikona informacji
poradniki